Skocz do zawartości
thc-thc

grower

LED12W/Northern Light& friends


FoxGlove

Recommended Posts

O, bardzo dziękuję że mogę się powołać :)

Edit: Jak już kupię mocniejsze oświetlenie, to roślinom je "trzeba stopniowo wprowadzić"? Tak jak nową karmę psu,żeby nie miał rewolucji?

Zupełnie nie skojarzyłam, że nawaliłam z najważniejszym parametrem. Jakbym karmiła psy Chapi. Ale wstyd...

Edytowane przez FoxGlove
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Poproś o zestaw 100W. Czy mają taki lub mogą skompletować. Powinno być troszkę taniej i w zupełności wystarczy. Chyba, że myślisz o czymś ciut większym w późniejszym czasie, to bierz 150W. Warto też tą szafkę od środka okleić białą okleiną meblową lub chociaż pomalować na biało. Nie ma co przesadzać z roślinami na takiej powierzchni. 2-3 doniczki po 5l wystarczą.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Cześć, chwilę mnie nie było i od razu mam pytanie- NN wystrzelił/a mocno z wzrostem, czubek dramatycznie ciora się po lampach.

Co z tym zrobić? Oberżnąć czubek całkiem, czy jak?

Rysiu, a dorosłej roślinie wystarczy 5l? mam doniczki 11l. plus to nieszczęsne wiadro w którym jest NN.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

22 minuty temu, FoxGlove napisał:

 

Co z tym zrobić? Oberżnąć czubek całkiem, czy jak?

Sadze ze najlepszym pomysłem po prostu ja nagiąć jak przy lst albo na zakładkę jeśli sie nie boisz. Staraj się nie trzymać zbyt blisko szczytów co do lampy ponieważ łatwo może się zhermic jak i przypalić. W pierwszym grow miałem podobny problem i myslalem czy dać wyżej lampy, przyczym niższe roski miały by lipę lub ustawić ja 10 cm nad największa, wybrałem to 2. Panna dojrzała, była smaczna lecz pojawiły się na topach banany ;(

edit: co do l doniczek, czym większa doniczka tym większa bryła korzeniu przez co roska może urosnąć większa.

zalezy tez jak zadbasz, mam 12,5 l i czasem roska wzrostem równa się z ta co jest w ~7l. Wiec różnie bywa. Wszystko zależy jak tez zmanipulujesz wzrost na wegu.

Edytowane przez AligatorOzi
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+