Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Która lampa LED lepsza !


łamacz umysłu

Recommended Posts

Lampy drogie, fakt. Nie ma tam w nich żadnej kosmicznej technologi. Taki tam marketingowy bełkot. Jak by chciał sam taką złożyć, to w połowie ceny by się zmieścił. Diody i cała reszta do dostania bez większego problemu. Tyle, że tu trzeba to było jakoś fajnie ubrać, w sensie zaprojektować. I potem zbudować. A to tez coś tam kosztuje. No i marże różne i wychodzi taka cena. 

Na citizenach 400W można kupić znacznie taniej. Tyle, że DIY. Ciągle są oferty na olx. Można samemu złożyć to jeszcze taniej będzie. 

Ale tej drugiej to by mi się nie chciało składać, lutować te wszystkie diody małe. Już się kiedyś nalutowałem ze zwykłymi power ledami. Nigdy więcej. Teraz kilka citizenów, radiator, zasilacz, wentylator i panel gotowy. Ja za swój o mocy 160W zapłaciłem jakieś 400-450 zeta i własna robota. 6 citizenów po 20W, do tego ze 24 power ledy kolorowe, 3 zasilacze, 2 wentylatorki, radiator, przewody i śmiga. Nie zszedłem na nim poniżej 1g/1W. Rekord to chyna cos koło 1.6 - 1.8g/W. Normalnie musiałbym z 1000-1200 pewnie zapłacić za taką moc. 

Ale scooby ma rację. Panel za 4000 ci sam roboty nie zrobi. To tylko jedna składowa. Jeszcze jest parę innych równie ważnych. 

Jak bym miał tak do wywalenia 4000 i nie stanowiłoby to żadnego dużego wydatku w moim budżecie to bym pewnie kupił. A że stanowi, to wolę robić samemu.

A tak w ogóle to nie ten dział

🙂

Edytowane przez Rysiu
  • Like 4
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Hahaha 😆 Tylko. Jak by mi wszystkie stare baby 13 emeryturę oddały, to bym se w każdym pomieszczeniu pierdol... takiego leda za 4 tysie. Nawet w kiblu jak bym klocka stawiał, to by mi nad głową 400W świeciło 😄 Jak anioł bym wyglądał oświetlony taką mocą 🙂

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+