Jump to content
nasiona marihuany, nasiona konopi
medyczna marihuana
nasiona marihuany
thc-thc.com indorshop.pl seedstockers.com
herold.marek

Małe porady + DWC Bruce Banner x White Russian od PAN PESTAK

Recommended Posts

Hej

Obiekty
3x Bruce Banner x White Russian od PAN PESTKA

Nawozy
A+B plagron
Ph+/Ph- plagron
Oświetlenie
DIY 144W (czekam na kolejne mocniejsze LED'y)

Nauczony poprzednimi doświadczeniami DWC
Poczytałem, obejrzałem trochę filmów z różnych części świata i postanowiłem podzielić się tochę informacjami dla przyszłych miłośnków DWC

Na wstępie zaznaczę, że używam przefiltowanej wody o EC i ppm bliskie ,,0"
Polecam filr RO3 osobą które mają wodę o zbyt ,,bogatym" EC z kranu
,,Bogatym" - zasyfionym przez sole i inne związki z wodociągów

Poziom EC uzupełniam w zalecanych proporcjach nawozami

A więc
1. Nasiona wlatują do wody z odpowiednim ph i EC 0,8
2. Po pojawieniu się zalążków korzeniu przenoszę na ręcznik papierowy spryskany wodą o odpowiednim ph i EC 0,8
3. Należy pamiętać, aby ręcznik był zwilżony, ale tak by nie ,,pływał"
4. Po wzroście korzeni do około 2/3cm ostrożnie przenoszę do rozciętej kostki wełny mineralnej (namoczone w wodzie o EC 0,8) + ja dodatkowo sypie szczyptę mikroryzy w szczelinę
4,5. Kiełek nie pownien wystwać, pękająca pestka powinna być w tym wyrzłobieniu
5. Tak przgotowane kostki wsadzam do porozdzielanych papierowch opakowań producenta
6. Kostki trafiają do propagatora + pod popagatorem mata grzewcza która wspiera kiełkowanie
7. Zagłębienia w propagatorze powinny być ,,uzupełnione odpowiednią wodą od odpowednim ph i ec 0,8), najlepiej by kostki stały właśnie nad tymi zagłębieniami
8. Dobrze jest uzupełniać wszystkie zagłębienia wodą, a nwet gdy nad nimi nie ma kostek jeżeli jest tam woda to zwiększamy przez to ilość wody która paruje (podnosimy wilgotność) 😉 
9. Przez pierwszą dobę otowry wentylacyjne zamknięte na 100, przez kolejne dni stopniowo otwierać
10. Po pojawieniu się korzeni (jak już przebiją się przez włnę) przenoszę do zbiornika (im ciemniejsze/czrniejsze tym lepsze)
11. Zbiornik zalwamy wodą ( odpowiednie ph i EC tu już 1.2, do 1.4 podbiłem po 2/3 dniach  ) tak by medium w koszyku (w moim przypadku średnica 14cm) było zalane ,,mniej więcej" do połowy (ma się zmieści kostka + przysypanie medium by przykryć kostkę)
12. Dalej już klasycznie kontrolujemy poziom wody PH i EC (nawozy według producenta + ew korekty), pamiętajcie w późniejszym okresie, roślina może upić dużo wody w ciągu doby i prawdopodobnie EC niebezpiecznie

Zapraszam do śledzenia, komentowania, rad i sensownej krytyki

IMG_20200420_094008.jpg

IMG_20200420_094117.jpg

IMG_20200420_093613.jpg

IMG_20200420_111644.jpg

IMG_20200420_093707.jpg

• Upvote 3

58 minutes ago, Guru said:

To ich docelowy pojemnik?

Heyo Guru

Nie nie nie
To pojemnik przejściowy, aż nie wypuszczą korzeni poza koszyk, oszczędność nawozu i mniej roboty przy myciu/przygotowaniu 😉

• Upvote 1

hej, no powiem Ci, że jakbyś robił Amnesie z PPC i byłoby 0.8 ec to by ją wy*****o w kosmos 😄 ale Bruce Banner x White Russian to mocna partia.

Poem tak, będzie Pan zadowlony

udanego sezonu !

16 hours ago, panpestka.pl said:

hej, no powiem Ci, że jakbyś robił Amnesie z PPC i byłoby 0.8 ec to by ją wy*****o w kosmos 😄 ale Bruce Banner x White Russian to mocna partia.

Poem tak, będzie Pan zadowlony

udanego sezonu !

Okejo będę miał to na uwadzę 😁

Również pozdrówki
Z fartem 😉

• Upvote 1

Heyo

Mały update 😉

W 2 koszykach korzonki już się przebiły
Najprawdopodobniej panny posiedzą jeszcze max do tygodnia w obocenym zbiorniku

IMG_20200422_220107q.jpg

• Like 1
  • Upvote 1

widze ze to nie twoja pierwsza uprawa w dwc czyli doswiadczenie jest ,bede lukal moze kiedys ja sie zdecyduje .

1 hour ago, bortek said:

widze ze to nie twoja pierwsza uprawa w dwc czyli doswiadczenie jest ,bede lukal moze kiedys ja sie zdecyduje .

Dokładnie bortek tak jak napisałeś, coś tam już wiem na ten temat, ale w porównaniu do osiągnieć/wiedzy ,,grołerów" z np Kanady to jeszcze kropla w morzu

No i też, coś tam z poprzedniego nie ukończonego growlog'a jeszcze leci w tle.

Staram się dzielić doświadczeniami przeszłości i tym co zaobserwowałem, bo DWC to jeszcze ,,raczkujący temat" (ale jest postęp i progress) na forum

To ja się będę do Ciebie uśmiechał herol.marek bo chce ruszyć z uprawą w wodzie, gdzieś za 3-4 tygodnie.