Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany


2bro

Recommended Posts

Nazwa nasion i producenta: Blueberry, Mazar - Dutch Passion, White Rhino - Green House Seeds
Rodzaj i moc lamp: 
Mars Hydro Mars II 400w
Fotoperiod (czas świecenia): 18/6, 12/12
Namiot uprawowy / growbox, wymiary: Herbgarden 80S, 80x80x160
Rodzaj podłoża i wielkość donic: 15L Plagron lightmix
Nawozy: Plagron terra grow/bloom, green sensation
Wentylacja, przepustowość (m3/h): axial flo125mm 185m3/h
Dodatkowe informacje:

Wczoraj wieczorem pestki wrzuciłem do wody, docelowo uprawiać będę na siatce którą dopiero dołożę. Jest to mój pierwszy indoor więc proszę o uwagi.

Pierwsze fotki wrzucę za kilka dni jak już wyjdą roślinki

  • Upvote 4
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wiele nowości jak na nowy rok widzę 😄 Jestem 2 tyg do przodu względem Ciebie ale nie jako jedyny 🙂 

Fajny okres na naukę bo wiele osób udziela się teraz w temacie indor zwłaszcza.

Myślę, że będzie wiele osób niosących Ci rady Kolego.

Fajna lampa ja mam porównywalną do niej z tym, że 600w.

Pod LED łapią zajebistego kolorku ;D

Up vote dałem za niezłe przygotowanie i dobranie fajnego sprzętu.

Edytowane przez ichikaru
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Siemano. roślinki powoli sobie rosną, jak dla mnie aż za wolno Ale sami zobaczcie. Temperatura wacha się od 20.5 do 26 C. Wilgotność od 50 do 60%.

Wczoraj donice podnioslem blizej lampy, teraz odleglosc wynosi ok 60cm wcześniej ok 1 metra. Stacja pogody leży na donicach. Zmiana odległości nie wpłynęła na temperaturę.

Nie dotarł do mnie jeszcze miernik ph wiec do tej pory lalem odstaną kranowe, I raz woda mineralna.  Moglem tez zawalic troche tym że nie spryskiwalem ich wodą od samego poczatku a zrobilem to dopiero wczoraj.

Powiedzcie mi czy jeżeli faktycznie nie zadbałem o start jak nalezy, czy po otrzymaniu miernika bede wstanie nadrobic zaleglosc. Ogólnie moje założenie było takie aby rośliny podtrzymać aż miesiąc na veg I dopiero pozniej przełączyć. 80x80 wydaje mi się że to dużo miejsca, jak myślicie? A może by tak jeszcze wrzucić 1 automat? Te 3 panny wg mojego założenia mają mieć jeszcze 2,5 tygodnia na veg A później 8-9 flo także automat powinien spokojnie się wyrobić.

Roślinki w kolejności mazar, White rhino, blueberry. Blueberry jest do tyłu, wyszła około 36 godzin po reszcie. Także za chwilkę zaczynamy dzień 11 I dzień 10

20200126_103112.jpg

15800346439731092121192827990514.jpg

15800346862761952578614877463447.jpg

15800347023246571476773607399089.jpg

Edytowane przez 2bro
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dobra masz 15l donice i od razu wsadziles do nich pestki(nie przesadzales) w pierwszej kolejności roślina buduje bryłę korzeniowa żeby mogła pobierać z gleby jak najwięcej później rozwija część naziemną podlewaj po brzegach donicy żeby korzeń musiał penetrować ziemię za wilgocią możesz dodać ukorzeniacz jakiś badz zrobić go sam albo czekać(cierpliwość przede wszystkim). Do namiotu 80x80 ja wsadziłem 5 sezonów pod siatkę więc miejsca to masz jeszcze zapas, "aż miesiąc na vegu" to wcale nie aż wszystko masz do nadrobienia ale nie wydaje mi się żebyś coś stracił jak narazie a teraz pytanie pisałeś że podniosłem doniczki wyżej żeby były bliżej lampy nie możesz regulować wysokości lampy tylko doniczki? Wracając do Twojego Vega i siatki zazwyczaj czas naświetlania przelaczasz kiedy siatka jest zapełniona w 60% a nie po ilus dniach będę zaglądał powodzenia

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Niestety lampa niema regulacji wysokości. Donice poprostu postawiłem na taboretach. Muszę wybrać się do growshopu I kupić jakieś zawieszki z regulacją. Jeżeli chodzi o podlewanie robie właśnie tak jak mówisz czyli leje jak najdalej od roślinki. Na fotce jest mokro bo spryskiwalem zraszaczem

Edytowane przez 2bro
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

W dniu 26.01.2020 o 18:32, maurycy napisał:

Dobra masz 15l donice i od razu wsadziles do nich pestki(nie przesadzales) w pierwszej kolejności roślina buduje bryłę korzeniowa żeby mogła pobierać z gleby jak najwięcej później rozwija część naziemną podlewaj po brzegach donicy żeby korzeń musiał penetrować ziemię za wilgocią możesz dodać ukorzeniacz jakiś badz zrobić go sam albo czekać(cierpliwość przede wszystkim). Do namiotu 80x80 ja wsadziłem 5 sezonów pod siatkę więc miejsca to masz jeszcze zapas, "aż miesiąc na vegu" to wcale nie aż wszystko masz do nadrobienia ale nie wydaje mi się żebyś coś stracił jak narazie a teraz pytanie pisałeś że podniosłem doniczki wyżej żeby były bliżej lampy nie możesz regulować wysokości lampy tylko doniczki? Wracając do Twojego Vega i siatki zazwyczaj czas naświetlania przelaczasz kiedy siatka jest zapełniona w 60% a nie po ilus dniach będę zaglądał powodzenia

Dokładnie. Roślinka wtedy może wolniej budować się na początku tą metodą na "sucho". Ale jak wystrzeli to... ahhhh...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

No to tak, wchodzimy w trzeci tydzień. Wygląda to tak:)

Najlepiej idzie white rhino, pozniej mazar, ostatnia blueberry. tak czy siak na ten moment jestem naprawdę zadowolony.

Wiecie może czy jestem wstanie uszkać kolor światła robiąc zdjęcia ?  Używam samsunga galaxy s8

 

 

20200206_183009.jpg

20200206_183713.jpg

20200206_183025.jpg

20200206_183020.jpg

20200206_183013.jpg

Edytowane przez 2bro
  • Like 1
  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+