Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

LED,s grow 2xgrowbox 1.2


zielonylemur

Recommended Posts

Siema wszystkim growerom. Jako że 2 rok z rzędu ktoś mi się na moje pole wbił (outdoorowe) i zabrał to co cenne ,w tym roku poczesci nie czekając nawet aż będzie gotowe , postanowiłem zacząć kolejną przygodę z growboxami . Mam 2 duże i jeden mały . Plan jest taki : dwa boxy o podstawie 1.2mx1.2 m lacz ze sobą robiąc jeden większy i montuje ledy. Tu pojawia się pytanie : Jakie lampy ledowe wybrać , kupić czy zrobić samemu . Wolałbym kupić takie które wystarcza na te dwa boxy , i aby były na flo i weg . Budżet około 2-4 k zł . Już dziś zamawiam nasionka i lecimy z moim grow 😀 czekam na rady odnośnie lamp . Z fartem 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dwa panele o mocy 1600 powinny starczyć. Za tą cenę spokojnie kupisz 2 panele z przełącznikiem Wege/Bloom i wentylacją.  Może Mars Hydro II ? Słyszałem opinię, że to chiński szmelc ale wiele osób go używa i sobie chwali. Lub zamiast tego 4 x 1000w może wyjść drożej ale światło będzie lepiej rozmieszczone.

Ja kupiłem jakiś czajnisz szit 600w  z przełącznikiem i wentylacja do małego boxa i jest trochę za mocny. 

Edytowane przez ichikaru
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Zużycie prądu w LED'ach liczy się trochę inaczej. Dla przykładu rzeczywista moc mojej 600W to ok 280W.

Tak popełniłem błąd logiczny ;D bo po połączeniu boxów wychodzi 1.2x2.4 a nie 2.4x2.4 jak sobie ubzdurałem także myślę że 2x800 lub 3x600 byłoby ok.

Znalazłem info, że do boxa 150x150x200 zaleca się min 3x 450w

Jeszcze trzeba wziąć pod uwagę wysokość box'a bo im większa moc tym większe spektrum a co za tym idzie większa odległość od szczytów. Na full spectrum czerwone światło jeśli będzie za blisko może je nawet popalić. Min odległość w mojej lampie to ok 30cm. Lepiej kupić kilka ze słabszym spektrum, za to będzie szerszy zasięg.

Ogólnie dużo szperałem na ten temat bo za wiele szczegółowych informacji o nich nie ma. Np specyfikacji dotyczących Ilu Umoli dana roślina w jakim okresie potrzebuje. 

Ja już się chyba zużyłem w tym temacie. Niech inni bardziej doświadczeni się wypowiedzą.

Edytowane przez ichikaru
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź . Właśnie przeglądam panele , chce teraz zobaczyć co się bardziej opłaci , gotowe panele czy coby samemu.chce mieć dobre światło i git plon , na outdoor mnie okradli 2 rok z rzędu wolę zainwestować i cieszyć się swoim dobrym sortem . Bortek mi pokazał świetnego youtubera który ogarnia coby i chyba się skłonie w tę stronę . Poczytam dziś i jutro i napiszę wam  na co się zdecydowałem 

Edytowane przez zielonylemur
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+