Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

LED | Critical Kush, Painkiller XL, Ice, Blue Spider, Red Purps, Afgooey, Early Pearl, Rudealis Skunk#2  MiniBox 60x50x80


kapulater

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie.

Po zmaganiach z:police: przez idiotę który biegał po mieście z torbą przecieru w ilości kilowej cegiełki i wpadł wysypując pół miasta chcę powrócić do hobby. Ostatnio była spora szafa 90x100x250 i po otrzymaniu cynku o wpadce trza było szybko zrobić rozpier*** szafy i wynieść panny oraz osprzęt co dla panów :police:  było remontem a nie ogrodem (nigdy bym nie uwierzył że budując szafę przez dwa tygle z płyt gk, kantówek, profili etc, etc. można zamaskować działalność w niecałe dwie godziny)

Mieszkanie się zmieniło, weszła w życie żona, dziecko w liczbie trójki na raz ? lecz także kraj został opuszczony☹️. Z braku czasu na większą szafkę chcę coś małego dla siebie by mieć na weekend w miesiącu coś dla relaksu. 

Wracając do pomidorowego tematu zaczyna się mały problem czy też raczej duży problem przez małą powierzchnię i wymagania żony. Składany box będzie mieć wymiary ~60cm długości x ~50cm głęboki x max85 wysoki. Problem staje się oświetlenie oraz bezgłośna i bezzapachowa praca. Moje pomysły na oświetlenie to CFL 125W - mniejsza temp, mniejsze zużycie prądu, etc jak to cfl tylko że i plon może być mizerny; drugie wyjście to HPS 70-100W lecz temp podskoczy a latem to piekarnik może się stać i nawet cooltube nie podziała; trzecie i zarazem najbardziej najlepsze rozwiązanie do którego się skłaniam to lampa LED tylko tutaj powstaje problem jaka gdyż nigdy tego nie miałem a uprawa pod tym to już inna bajka niż sodowe i nie wiem jaką wybrać, co wziąć, co zbudować. Myślałem o 30-40x 3W full spectrum or fullspectrum white or B, RB, R, DR, UV, IR, CW, WW; bądź 100W CREE CXB3590 z regulacją mocy; bądź 150W Citizen CLU058 także z regulacją tylko one są 3500K  3000K więc czy potrzebne będzie dodatkowo coś na dopałkę o mniejszej barwie około 2000K bądź R, DR ?? 

Edit1: sorry 3000k obie diody są dostępne, czyli dalej dodawać R i DR na flo a nawet B, RB, ~6000K na weg?? Za tydzień/dwa jedziemy do teściowej w kraju to zamówił bym np: Cosik takiego CXB3590 bądź coś takiego Clu058 lub 40x 3w Full Spectrum  czy lepiej jednak zamówić z aliena, zatoki etc. i samemu złożyć ?  choć za tą stówkę+ więcej to mogę dać komuś za złożenie i mieć gotowca.

Wentylacja musi być ma być wyciszona jak się tylko da i bez zapachu lecz na to pomysł jest tylko taki aby zakupić najmniejszy filtr na te ~150cm3 lub przerobić stary 350cm3 i wentyl pod to jakis TDsilent czy coś takiego, izolowane rury odpadają gdyż nie będzie na to miejsca i bezpośrednio trza będzie podpiąć filtr do wentyla, dobrze będzie jeśli uda się schować go w środku jako zasysający chyba że ciszej będzie gdy filtr wyleci na zewnątrz i będzie na wydmuch tylko czy tak samo da radę z neutralizacją? Tłumik raczej odpada nie widzę miejsca aby go włożyć.

Ziemia hmm jeśli tak to nazwać zależne od treningu i sposobu uprawy i przede wszystkim oświetlenia. Kokos, Perlit bądź mix, albo granulat ceramika, keramzyt bądź ziemia Canna tera pro, albo Biobizz.

Nawozy: Dorwałem w Polsce na Giełdzie komplet Canna Aqua Vega A+B 1L Flo A+B 1L i wszystkie dodatki Canny praktycznie pełne za 20zł hahahahhahahahha koleś wciskał że syn miał jakieś truskawki i wyjechał z kraju to mu zostało.  Albo zakupie Hesi także dobre wspomnienia lub doukupić do dodatków Canny  Canne Coco A+B. Chyba że będzie zwykła płaska lampa oraz ziemia to i Biotabletki mogą być. 

Treningi to już najmniej istotne lecz i najbardziej. Hard LST, siatka na pewno a dalej się zobaczy. Wejdą 2 max 3 roślinki na podłodze wiec wtedy będzie myślenie co robić i jak. Chyba żeby wykorzystać tą Canne Aqua i zrobić hydro NFT albo spryskiwacze na podłodze, na całości powierzchni, bądź NFT w rurach na ścianach czyli vertical tylko tutaj odpada oświetlenie LED i zostaje praktycznie CFL gdyż przy HPS oprócz piekarnika dla strefy zielonej będzie czajnik dla korzeni chyba że jakimś sposobem wymyślę jak zrobić coś w stylu Hexagon LED  bądź trza będzie zakupić cosik takiego LED E40 360*

Dodatki: mierniki PH, EC PPM, Temp, Hum, CO2, mieszaki, etc.

Odmiany które mam to: All Femi

Critical Kush - RQS

Painkiller XL - RQS

Ice - RQS

Blue Spider - Zambeza Seeds

Red Purps - FemaleSeeds

Afgooey - GH Seeds

Early Pearl  - SeedBay

Rudealis Skunk#2  - THC-THC

Cytat

large.DSC_0080.JPG.b54aab034dd15d110e62669277d42aa8.JPG

 

Temat może ogólnie z dupy, bez ładu i składu, full hydro, kokos, ziemia, etc. powiecie poczytaj, popatrz lecz zawsze preferuję konwersację a może dzięki temu i dla potomnych coś się z tego przyda. Widziałem Spch88 zaczął log z podobną powierzchnią lecz jeszcze nie zrobił upa z lampą wiec czekamy, i widziałem log Nowego z jego miniboxem pod 100W full spectrum choć po rozmowie przyznał że dodał by do tego panelu kilka białych.

Czekam na rady i propozycję. 

PS. Szczerze chciałbym hydro gdyż przyspieszy czas rozwoju roślin, i vertical aby wykorzystać maksymalnie powierzchnię tylko ciężko upchnąć będzie wszystko pod takie wymiary, i hydro nie wybacza. 

 

Pozdrawiam. 

 

Edit2: dzięki za edycje tematu i tagów ;-]

Edit3: Jeśli miało by  być to hydro bądź wertykal stadionowy/kołowy to na pewno scrog na tej powierzchni bądź wyskrobie jeszcze 20-30cm x 20-30cm x 85H miejsca aby zrobić matkę i móc klonować, a wtedy sog. W takim przypadku może nawet dwu piętrowo, matka pod 10W ~4000K i klony ~10W ~10000K z tym byłby tylko problem z wentylacją. Pod jeden wentyl od głównego pomieszczenia z filtrem gdzie rośliny na flo ;-/ wtedy wilgotność od klonów --> do matki --> Flo co daje = plecha i zapchany filtr wodą. 

Edit4:  Myślę nad czuymś takim, tak jak w opisie zdjęcia. A- Klon B- Mother/s C- Flo. Ten grzebień to myśl nad panelem umożliwiającym ustawiania go z czasem pod vertykal stadionowy bądź naścienny ala Kołowy. 

Cytat

large.1052756563_Beztytuu.png.c0290f326aa7a1e5fa1d83c9a8297e5d.png 

A - KlonRoom 3-6x3W na jednej okrągłej/kwadratowej PCB 10000K+ B - VegRoom Mother/s standardowo około 6000K chociaż około 4000-5000K jest najlepsze krzewienie? C - FloRoom wielka rozkmina D -Ta szczotka  HiHi ;-] to koncepcja panelu do Flo, czerwone to miejsca styku profili ~400x50 łączonych zawiasami/ trytkami czy coś na podobieństwo regulacji Wingów E i F - na wzór gotowców Octagon 240W i Hexagon 180W przy założeniu długości ~40cm - 10x3W w szeregu na bok  oba wentylowane, a szczotka to to samo tylko otwarte z 5-9 paneli także z wentylem( może na diodach 1W i długości ile wlezie po długości). Biorąc najwęższe radiatory jakie na tą chwilę znalazłem 50 szerokości do E i F ( Akurat na jeden szereg z soczewkami 120*), analogicznie wyjdzie ~135Pd i ~100Pd czyli nie takie to szerokie.

PS. jak zrobić zawartość ukrytą zamiast cytatu gdy chcę zdjęcia schować dla czytelności, zapomniałem jak to było ;/

Edytowane przez kapulater
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 3 tygodnie później...

No to przyszło lato, czy też dopiero idzie a ja mam już w granicach 25*C na pokoju. Inaczej niz na ledach nie zrobię, nie ma to sensu. Projekt niestety na raty będzie składany gdyż muszę zainwestować trochę mamony. 

Została zrobiona z dostępnych płyt szafa lecz do wymiany gdyż zbyt odstaje od reszty mebli etc. Jak to żona oznajmiła i trza zrobić pod kolor aby było dyskretnie. Czekam na diody i całą resztę, gdy dojdą zaczniemy składanie. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+