Jump to content
nasiona marihuany, nasiona konopi
vaporizer premium
dutch-passion.com panpestka.pl growbox.pl
Cylapu

Świetlówki Energooszczędne 72w AK482 auto

Recommended Posts

Nasiona: Akseeds

oświetlenie: philips 4x18w

fotoperiod: 20/4

box: 30x30x80

podłoże: uniwersalne torf

donica: 9l

nawóz: biohumus / bio grow

na flo: bio bloom / topmax

wentylacja: wiatrak komputerowy 12V 120mm

Roślina rośnie już tydzień. Nie jest za mała? Oglądałem inne fotorelacje i trochę mnie martwi. Nawozu na razie nie lałem. Czekam na porady bardziej zaawansowanych osób bo sam jestem zielony w tych sprawach. Wilgotność 50-60% temperatura ok 25°C. 

IMG_20181128_063233.jpg

Edited by Cylapu

Rośliny na początku rozbudowują głównie system korzeniowy... Wsadziłeś od razu do 9l donicy i trochę jej to zajmie, ale wygląda na zdrową... Nawozów tych co masz bym nie dawał na razie, w tej ziemi co masz jest ich aż za dużo i żeby tylko przez to nie było problemów ;)  pokażesz całego box'a?

• Thanks 1

7 godzin temu, Pomidorek napisał:

Rośliny na początku rozbudowują głównie system korzeniowy... Wsadziłeś od razu do 9l donicy i trochę jej to zajmie, ale wygląda na zdrową... Nawozów tych co masz bym nie dawał na razie, w tej ziemi co masz jest ich aż za dużo i żeby tylko przez to nie było problemów ;)  pokażesz całego box'a?

Ściany oblozone kocem ratunkowym. Wentylator 1 wyciągający. ogólnie growbox domowa prowizorka xd. Uspokoiliscie mnie tym że zdrowo wygląda i z tym systemem korzeniowym. Na przyszłość mam pytanie. Jest sens wkładać kiełek najpierw do małej a później do dużej doniczki? Czy jak wsadze od razu do docelowej dużej doniczki jest lepiej? Zrobiłem tak ze względu na małe doświadczenie i że to tylko 1 roślinka, nie chciałem jej niepotrzebnie stresować i narażać na nieudolne przesadzanie xd

IMG_20181128_153405_1.jpg

IMG_20181128_153349.jpg

O widzę że podobny projekt do mojego. Kibicuje i będę zaglądać 😉

Siemanko 

czy jest sens wkładać najpierw do małej doniczki a pózniej do dużej ? Spójrz na swoją roślinę i odpowiedz sobie sam na to pytanie ;) widze ze masz automat , a z tego co sobie przypominam to przy automatach wszystko jedno bo one i tam same zakwitną ;) 

Tak sobie rozkminiam, ze Wam sie chce z Tym kocem ratowniczym pier****c, nie lepiej/szybciej/łatwiej  wymalować cała powierzchnie biała matowa farba ? :)

Dzień 11

Ciągle na czystej wodzie. Powoli do przodu

IMG_20181201_211658.jpg

IMG_20181201_211621.jpg

• Upvote 1

Ty tam masz.jak wyżej dać lampy na później ? Czy to już maks ? Wygląda zdrowo 😉

5 minut temu, Maszyna napisał:

On lampy to ma na suficie zamontowane z tego widze.

Calkiem dobrze idzie, tylko na flo to sobie ogarnij inny nawoz. Wystarczy, ze dokupisz jakies PK, a biohumu mozesz spokojnie lac do polowy kwitnienia. Planton k to straszny syf, nie uzywaj tego.

30 minut temu, Maszyna napisał:

Lampy na stałe do sufitu. Doszedłem do wniosku że łatwiej coś podlozyc pod doniczke niż robić dziury w szafce itp 

22 minuty temu, Judaista napisał:

On lampy to ma na suficie zamontowane z tego widze.

Calkiem dobrze idzie, tylko na flo to sobie ogarnij inny nawoz. Wystarczy, ze dokupisz jakies PK, a biohumu mozesz spokojnie lac do polowy kwitnienia. Planton k to straszny syf, nie uzywaj tego.

Planton K na szczęście jeszcze nie kupiłem. Polecisz jakiś fajny nawóz na kwitnienie? 

I od kiedy zacząć lać biohumus? W tej ziemi są jakieś nawozy. Osmocote WE NPK 15-09-09 i "startowy" 10-52-10. Na razie nie leje bo woleto uniknąć przenawozenia a chyba nie pokazuje na razie żadnych braków

Edited by Cylapu

Zależy czy chcesz nawozy budżetowe czy na wypasie. 

Dzień 15

Wczoraj dostała 700ml wody i jakieś 50ml biohumusa. Ogólnie przypomnial mi się problem na początku, że po wyjsciu na powierzchnię roślinka jeszcze 3-4 dni nie mogła zrzucić reszty skorupki z nasiona (nie wiem jak to nazwać) i po 4 dniu dopiero pomoglem jej to zrzucić i pokazała listki. Ale od wtefy wszystko idzie po mojej myśli 

O 3.12.2018 o 22:47, Judaista napisał:

Zależy czy chcesz nawozy budżetowe czy na wypasie. 

Raczej budżetowe. Najlepiej jakby dało radę dostać w stacjonarnych sklepach typowo ogrodniczych, ale jak będą gownianie to już zamówie z internetu xd. 

IMG_20181205_162720.jpg

IMG_20181205_162716.jpg

Dzień 20

Zacząłem z LST. Udało mi się nawet jej nie uszkodzić. Naginam ją na drutach nie wiem do czego w sumie są. Ja używałem do bonsaia jak miałem xd.  Nawozy już kupione z biobizz. Dostała 2 razy biogrow i chyba jest zadowolona xd. Myślę jeszcze nad dodaniem 2 ledow zwykłych wkrecanych philipsa 1500lumenow. I zaczęły mi rosnąć w ziemi jakieś podejrzane dzikie roślinki. Chyba były w ziemi. Wyrywac je czy zostawiać?

IMG_20181210_161528.jpg

IMG_20181210_161522.jpg

IMG_20181210_161513.jpg

Edited by Cylapu

Odjebałem lipe. Złamałem ją miedzy 1 i 2 pietrem bo zachciało mi się poprawiać... tak 2/3 złamane kawalek trzyma. Wyjdzie z tego? Postawiłem do pionu żeby się zrastało ale nie wiem co to będzie

Tak to się kończy jak się poprawia tym bardziej jeśli była podlewana, ale konopie silne są więc może się zrośnie. Może jakiś bandaż czy coś.

pokaż foto, zupełnie się nie przejmuj na tym etapie, potraktuj jako topping i wywal ta końcówkę i przytnij do dwóch najbliższych rozgałęzień. pozostałe szczyty "przejmą dowodzenie" i nauczysz się czegoś ciekawego o konopiach. pozdro

Lekko oklapnela. Dam jej czasu do jutra zobaczę co się będzie dzialo. Może z tego wyjdzie. Teraz już na pewno zapamietam żeby nie robić lst dzień 2 dni po podlewaniu xd

IMG_20181210_200335.jpg

IMG_20181210_200330.jpg

LST zawsze rób na suchej ziemi. Normalnie będzie ok. Tylko że no właśnie. Co to niby jest LST? A co Ty tam niby nagiełeś żeby doświetlić odrosty? ;> 

20 minut temu, amator19 napisał:

LST zawsze rób na suchej ziemi. Normalnie będzie ok. Tylko że no właśnie. Co to niby jest LST? A co Ty tam niby nagiełeś żeby doświetlić odrosty? ;> 

Chciałem całą roślinę pochylić żeby łatwiej odrosty odslaniac (tak to sobie wymyslilem). Podobno na błędach się uczy człowiek najlepiej xd

"Kładź" całą następnym razem. Tylko uważaj żeby nie za bardzo ja kiedyś u White widow zlamalem główny szczyt i do dziś nad nim boleje.  Poza tym jak nagniesz za bardzo i później nie popuscisz lekko w sensie że będzie cały czas na glebie to i pleśń się może w to miejsce wdac. Też mi się tak zdarzyło kiedyś. 

@amator19 postaram się zapamiętać 

Chyba mam szczęście początkującego albo Jah nade mną czuwa xd. Właściwie tylko jeden listek zdradza że coś się stało więc chyba nie przyjęła tego strasznie xd

IMG_20181211_062754.jpg