Jump to content
nasiona marihuany, nasiona konopi
vaporizer premium
dutch-passion.com panpestka.pl growbox.pl
Smaki

HPS 250W | Sour Diesel Auto NL | 0.5m2

Recommended Posts

Posted (edited)
Witam wszystkich, rozpoczynam przygotowania do 2 startu , poprzedni był mega udany niestety musiałem zakończyć z innych przyczyn.

Nasiona: 3x Sour Diesel Autoflowering od Autodinafem | 1x Northen Light AF | 1x Royal Cheese AF
Oświetlenie: CFL 125W Grow / HPS 250W Bloom
Fotoperiod: 20/4 Aktualnie
Box: 70x70x100 -> 70cm dla rośliny
Podłoże: BioBizz LightMix
Donice: AirPot 9L + 3x 6L
Nawozy: AN
Wentylacja:  1 Pasywny , wyciąg górny ~200m3 , zatłaczając 120mm komputerowy
Dodatkowe info:
Wilgotność otoczenia 60%
Temperatura 16-18

Dzięki !
Edited by Smaki

Jeśli chodzi o box... przy odpowiednim zastosowaniu LST da rade przy 90cm. A co do nawozów AN zawsze warto, są o niebo lepsze od Biobizz... Bio robi tylko dobrą ziemie tak w zasadzie.

Posted (edited)

Jasne że przy lst da rade 90 cm. Sam mam mniej a @Miś jeszcze o połowe mniej. Zamiast tego zestawu od AN bierz Connoiseur A i B z ph perfect formula , zobacz sobie GL Outlaw Amnesia , kolega ponad 30krzaków tym tylko przez całą uprawe podlewa i daje rade, a także o ph sie nie martwi. Dobrze sie zapowiada, będe wpadał.

Edited by Pasjonista

90cm, matko bosko ile miejsca :D , toż to przestrzenie jak w gotyckim kościele :D 

Posted (edited)
O 4.07.2018 o 18:41, Pasjonista napisał:

Jasne że przy lst da rade 90 cm. Sam mam mniej a @Miś jeszcze o połowe mniej. Zamiast tego zestawu od AN bierz Connoiseur A i B z ph perfect formula , zobacz sobie GL Outlaw Amnesia , kolega ponad 30krzaków tym tylko przez całą uprawe podlewa i daje rade, a także o ph sie nie martwi. Dobrze sie zapowiada, będe wpadał.

Chodzi o to? nawóz bazowy pH Perfekt® Connoisseur Grow A&B 2x po 500 ml jak ja tego nie zużyje :D , ile się tego leje i kiedy , widziałem temat zatem Bloom jeszcze ;/ .

Co to box-a najprawdopodobniej będzie to 70x70x100.

Edited by Smaki

21 godzin temu, Smaki napisał:

Box tez jest dość niski więc może zakupie profesjonalny growbox ~ 70x70x140.

to jest dobra myśl, im większy tym lepiej, widziałem namioty o takiej szerokości (lub zbliżonej) ale z większą wysokością, a im wyższy też lepiej :) 

Dzień 2

Temp: 23/24  Wilgotność: 50%

1. Nawozy czy taki zestaw będzie wystarczający? pH Perfekt® Connoisseur Bloom A&B po 500 ml , Sensi Cal-Mag Xtra 250ml i(może Vodo Juice 250 ml). Załóżmy ze na 3 rośliny ile z tego zejdzie na cała uprawę?  Jaki mają okres ważności takie nawozy po otwarciu .

Fotka

1.jpg.65e5af209d46d674494c3b4083aa62e9.jpg

Kubeczki obklej, korzeń unika światła.

Nawozy mineralne mają bardzo długi okres przydatności. Czy wystarczą ? To już podpowie ktoś kto używa Advanced Nutrients

500ml przy 3 krzakach w trzy miesięcznym cyklu upraw w glebie starczą ci na 3 lata

Posted (edited)

Dzień 8

Od dziś świece 20/4

Temp. 25/17

Podlewane po trochu każdego dnia wodą źródłową trochę deszczówki , starsze(2x Disle) dostały 0.5ml Voodo Juica :D

Najstarsza ma prawie 8 dzień

3.jpg.68448bd4149466ee53f4a445fdbf8b1f.jpg

Tak wygląda reszta + 3 pestka Diesla ma spore problemy z korzeniem przeze mnie ale chyba sobie poradzi .

2.jpg.dcc27296095deee17b4199b1320c82e2.jpg

Na koniec porównam korzenia w air-pocie i zwyklej :)

Edited by Smaki

Przy następnym upie wrzuć zdjęcie całego namiotu w środku :) 

Posted (edited)

Dzień 15

Brak zastrzeżeń dolewam jedynie juica na korzenie ,mam nadzieje ze wytrzymają do kwitnienia ,w zanadrzu jest Cal Mag Extra. Wentylacja puki co OFF.

Mniejsze są młodsze o ~ 8 dni. Karzełek przetrwał :D

Pyt. Czy ciężko będzie zamontować wentylator kanałowy 125mm w otworze 150mm, jakieś sugestie jak go zamontować na suficie boxa ?

Dzięki wszystkim !

15.jpg.16fe2095262bc2b2694777d1c3d106a4.jpg15b.jpg.db1dc76d4c472d1095c32bfcaf3759b8.jpg15c.jpg.6f906ec2f54fb56594d52d93d08fd1c6.jpg

Edited by Smaki

Ładnie i zdrowo co do wentylatora to jakas redukcja z 150 na 125 Ogolnie to ładnie to prowadzisz będę zaglądał no i z fartem 

Posted (edited)

Zdrowo fajnie . Jak zamontujesz wyciągowy to wyciągnij laski na jakąś godzine, zmień żarówke na hps 250W podłącz wszystko i zobacz jaką sytuacje będziesz miał z temperaturą. Chyba przeoczyliśmy ,że na flo jest naszykowany hps250W przy namiocie o wysokości 100cm. Jak jedziesz bez filtra to jak będzie za gorąco to cooltube może być lepszym rozwiązaniem jak ten odbłyśnik. Jaką temperature masz w pomieszczeniu w czasie świecenia? 

Edited by Pasjonista

Jak już zacznie się kwitnienie to rozegnij te skrzydła odbłyśnika. 

16 godzin temu, Smaki napisał:

jakieś sugestie jak go zamontować na suficie boxa ?

razem z namiotem nie dostałeś pasów ? Można nawet na łańcuch. Byle by była pewność że nie spadnie.

16 godzin temu, Smaki napisał:

125mm w otworze 150mm

są przejściówki, w zwykłym markecie budowlanym też powinni mieć, a jak nie to taśma typu "power tape" też da radę ale to ostateczność :) 

@Pasjonista Temp na zew boxa nie przekroczy 18 stopni , jadę bez filtra . Aktualnie bez wentylacji z otwartymi otworami jest 22-23 st.

@Vito  Mam pasy ale one są do podwiązywania do rurek , a ten wentyl(~185m3) będzie równolegle z sufitem boxa , każdy otwór ma 2 ściągacze. może ta redukcja zda robotę ze ściągaczami 😜

Nie bardzo rozumiem, ja nie mówiłem o sznurkach co są przyszyte do namiotu, chodzi mi o oddzielne pasy, namiot nie miał 4 rurek do podwieszenia pod sufitem ? (dwie na lampę i dwie na filtr z wentylatorem ?) Jakiego producenta masz namiot ? W HomeBox'ach dają aż nadto pasów :) 

Dzień 25

Temp. 22 Wilg 70%

Wentylacja zamontowana ,pasywny otwarty

2 starsze disle pokazały białe włoski już 3 dni temu , reszta jest mniejsza/młodsza :( , kiedy zmieniać foto i lampę  na HPS ?

Dodam ze mogę ustawić moc lampy na mniejsza ~150

fotki

25c.jpg.2ed191f41e704991e8d8cf776e6fb68c.jpg25b.jpg.2e8a36acd0bd0988953248840ef14619.jpg

Masz automaty wiec fotoperiod najlepiej zostaw taki jaki masz, a lampę możesz zmienić już teraz tylko daj ją wyżej i kontroluj temperature... a jakiego hps'a będziesz tam wstawiał?:) 

hps już wrzucaj foto zostaw akie jakie jest tak jak napisał @Pomidorek masz af które   zaczynają kwitnąć zależnie od wieku a nie od długości dnia. jak na 150w cfl masz 22 stopnie t z 250w hps nie powinno być tragedii jeszcze z temperaturą ale kontroluj

Posted (edited)

Dobra po podłączeniu HPS 250 zawieszeniu go wyżej i włączeniu klimy, mamy wzrost temperatury do 30 stopni (Mieszający aktualnie wyłączony).

W okolicach roślin 28-31 i znaczny spadek wilgotności do 40-50 %  :)

Mam 2 lampy 150 , 250 i regulowany ballast. Jutro oprysk z boom boom-a od biotabsów, puki co sama woda.

Edited by Smaki

temperatura nie jest zła ja mam wyższą na ledach ;) wilgotność też ok nie ma czyn się przejmować oby tak do końca

Panowie wyżej dobrze radzą, więc ja tylko dodam że ładnie i zdrowo :) 

Posted (edited)

Dzień 28

Kwitnienia 5

Temperatura się ustabilizowała i jest 25-29 z włączonym tylko wyciągiem. Jak daleko od szczytów powinna być lampa sprawdzać na rękę ? Problemem możne być wilgotność która dochodzi do 75% podczas ciemni 😕 Od kiedy zacząć lać nawoź na kwitnienie 2-3 dni ? Można już przyciąć te liście przy korzeniach, ucinać przy łodydze ? Oprysk z boom booma przełożyłem na jutro , aby mocniej podrosły na liściach. Widać mocny wzrost od czasu zmiany żarówki   :) . Żadnych nie doborów oprócz sporadycznych plam i 2 liści.

28b.jpg.93dcbd51930e8383e1a19559c4b006c2.jpg28a.jpg.e7e3acf570091f0b41c50c4a9167559d.jpg

Edited by Smaki