Jump to content
nasiona marihuany, nasiona konopi
vaporizer premium
thc-thc.com seedstockers.com ganjafarmer.com.pl
keita00

CFL 2x125W | Mix Dutch Passion, AK472, Auto White Russian

Recommended Posts

Nasiona: 

Poszlo z mixa nasion: Dutch Passion, AK472, Auto White Russian :)

Box: 

70x70x100

Podłoże : 

Plagron Grow Mix Perlit 25L

Oświetlenie: 

2x CFL Cultilite G-Shock 125W E40 Grow + 2x Airontek Odbłyśnik Aluminiowy

Fotoperiod: 

Weg - 12/1

Flo - Jeszcze daleko xD

Wentylacja:

Wlot/Wylot - po sztuce Black Orchid 100 mm 105m3/h + Filtr węglowy Can-Filters 75-100 m3/h

Nawozy:

Sensi Cal Mag Xtra + Hesi Super Vit + Plagron Alga Grow/Bloom

Donice: 

5 x 5.7l 

Planuje jeszcze dokupic nawilzacz powierza, nie moge w inny sposob podniesc wiltotnosci ktora na ta chwile utrzymuje sie na poziomie 45%-55%. Chialbym utrzymac 60-70%.

Planuje zakup 1-2 dodatkowych wentylatorow cyrkulacyjnych.

Temperatura w growboxie 26-28 stopnie "dzien", 23-25 stopnie "noc".

Pierwsza roslinka ma 3 dni.

(karton zostanie wymieniony, czekam na spody do donic)

Wszelkie rady chetnie przyjme, byloby milo dobrze zakonczyc pierwszy "grow" :)

large.59ab9c8f05b1c_IMAG00341.jpg.0eb055285794466adb6afe4ddbbea259.jpglarge.59ab9c8f80d17_IMAG00351.jpg.f1ab10ff4a8e88781e69bbfd745b97b4.jpglarge.59ab9c9008900_IMAG00361.jpg.9def78763dd4f9d8ed2b2c7b11b63dae.jpg

large.59ab9c9085aaf_IMAG00371.jpg.202a93c431f706abb73071a27feb1fb4.jpg

IMAG0036[1].jpg

IMAG0034[1].jpg

IMAG0035[1].jpg

IMAG0037[1].jpg

Na tak duży Box takie małe donice ? Najefektywniejsze to donice 7 > litrów.  Większe zajmują więcej miejsca - mniej sie ich upakuje, ale Tobie to nie grozi masz spory miejsca. Duże donice  to większa roślina , lepszy plon. Sam będę zaczynał swoją pierwsza przygodę, narazie wszystko rozpisuje i liczę :) 

Oświetlenie masz zajebiste - liczyłeś lumeny / powierzchnia ?

Wysokość boxa nie za duża więc doniczki dobre, ja bym sobie odpuścił nawilżacz, szkoda kasy przy takich lampach, rośliny dadzą radę z taką wilgotnością :) 

Te CFL to jakiej barwy ? (grow ? flo ? dual ?)

Dorzuciłem jednak nawilzacz i cyrkulator. Wilgotność ładnie się utrzymuje na poziomie 65% dzień, 55% noc. Dodatkowo obniżyła się temperatura od 1 stopień, wentylacja działa ;) lampy są na grow. Mam w zapasie 2 na flo, jak przyjdzie czas planuje polaczyc 2x flo, 1 grow żeby ładnie świeciło. Roślinka numer jeden odżywa i rosną kolejne małe listki, reszta w ciemni, jeszcze się nie wybiła. Całkiem fajnie jest to uprawiac, znalazłem sobie nowe hobby - ogrodnictwo ;) ph mam na poziomie 6.5-7. Warto obniżać do 6-6.5? Lumenow jeszcze nie liczyłem, ale zrobię to jutro i dam odpowiedź 

large.59ab9c912adca_IMAG00381.jpg.3425261319d58ca9d7c07acf0a05dc46.jpg

A wiec oswietlenie:

3x 125W (6400K) powinno dac 3x ~8750 = 26250lm. Powinno byc dobrze, wyglada na to, ze moglbym nawet na 2 CFL wytrzymac.

Edited by keita00

Puki nie podajesz nawozów nie trzeba regulować małych odchyłów, bardziej zaszkodzi ten kwas co dodasz aby wyregulować poziom pH. 

A uprawa wciąga... Bardziej niż palenie :zmiazdzony:

Czy przy używaniu nawilzacza trzeba w ogóle podlewać rośliny, czy mam zacząć dolewać nawóz do pojemnika? Już w sumie 4 dzień leci i gleba ciągle wilgotną (sprawdzam to miernikiem dla pewności).

Jaki nawóz ? Żadnych nawozów :D ona jeszcze dobrze korzenia nie rozpuściła :) 

A wiec roslinki sa i rosna :)

Kilka zmian. Temperatura z 3 lampami byla zbyt wysoka, usunalem jedna, poprawilem wentylacje i obnizylem lampy.

Temperaturka utrzymuje sie 28-28.5 stopnia w dzien/24-24.5 w nocy. Wilgotnosc na poziomie 50% stala.

Jest juz 5 roslinek, jedna niestety umarla, wiec musialem wykielkowac nowa. Tak mi sie wydaje, ze posadzilem kilka Rosyjskich roslin, ale rosna ladnie, wiec bede dogladac.

OFICJALNIE JAK JUZ MAMY WSZYSTKIE 5 DZIS JEST 1 DZIEN GROW!!!

A jak z tym nawozem robic, kiedy zaczac? :)

large.IMAG0039.jpg.6c7886865e54a3d4929d8883d72a78c8.jpglarge.IMAG0040.jpg.d534281dd68b62e9e48400f57be8a050.jpg

Podłoże : 

Grow Mix Perlit 25L

jakiego producenta ? Jako że to grow mix więc na start i wegetacje nie musisz nic dawać dodatkowego.

Nawozy:

Sensi Cal Mag Xtra + Hesi Super Vit

Dawkowanie HESI Gleba.jpg

Według tabelki Hesi SuperVit możesz dawać cały czas.

A Sensi Cal Mag to podajesz tylko w razie pojawienia się niedoboru (chyba, nie używam AN).

Jak zawsze dzięki za radę. Ziemia jest firmy Plagron. Muszę jej jeszcze trochę dosypać, Doniczki są zapełnione w 3/4, źle obliczyłem objętość przed zasianiem ;) oczywiście nic nie chce uszkodzić, wiec trzeba być bardzo ostroznym.

Poczekaj z dosypaniem, z biegiem czasu gleba osiądzie, rośliny podrosną i wtedy podsypiesz gleby.

Dzien 7:

large.IMAG0041.jpg.017e0697322b9f69347fa4da1f89f9cd.jpg

Coz powiedziec, rosnie wszystko znacznie szybciej niz sie spodziewalem :)

Kupilem nowe nawozy Plagron Alga Grow/Bloom. Mam ladna tableke, ze strony Plagron, wiec Hesi leci caly czas, za 2 tygodnie nawoz grow i kontynuuje z bloom po przelaczeniu cyklu.

Obnizylem rowniez znaczaco oswietlenie, zeby rosliny dostaly wiecej swiatla i swietnie to dziala. Szczegolnie 2 rosliny rozwinely sie bardziej niz sie spodziewalem, szczegolnie roslina w dolnym prawym rogu rosnie jak na drozdzach :)

Edited by keita00

Dzien 11:

Rosna dalej, ale pojawily sie zolte plamki na jednej z roslin. Co to moze byc? Brak mineralow/witamin?

pH podlewam woda 6.0-6.5, wiec to chyba nie powinno byc z tym zwiazane?

Drugie pytanie: Czy jest sens juz zaczac je trenowac LST? rosliny maja po 4-5 "pieter".

large.IMAG0045.jpg.af963062bcb1eabeb21554cf67ed4eea.jpglarge.IMAG0044.jpg.981cbf8865934d2d620cbd318c08b812.jpglarge.IMAG0043.jpg.39dac377c89a02b8895030d7c14daabc.jpglarge.IMAG0042.jpg.5387f1b4ebaf4a9a96b08a1de919ca37.jpg

Te braki spowodowane są przenawożeniem, za silna gleba, za dużo nawozów, zła woda... Zmień na zwykła wodę kranówę odstaną, chyba że masz kiepską... Sama woda, po tygodniu zobaczymy czy jej przeszło :) 

Nie za dużo podlewasz ? Sprawdzaj ciężar doniczki.

Polecasz przystosować pH do ~6.0 czy zwykła woda? Podlewam butelkowa ze sklepu, 5 litrowy baniak ;)

Podlewam raz na 5-7 dni. Na razie więcej nie potrzebują.

Czasem regulacja pH może bardziej zaszkodzić, nie wiem czy to takie opłacalne kupować roślinom specjalną wodę jak kranówa odstana minimum 24h też da radę. Poza tym widać że ta woda może nie służyć.

Podlane jeszcze raz reszta baniaka, ktory sie zostal. pH nie bylo regulowane, wiec jest standard 7.0.

Postaram sie jutro wrzucic zdjecia i zobaczymy czy cos pomoglo - nastepne podlanie za 3-4 dni "odstana kranowa" bez dodatkow :)

Guest NorekKorek

Czy ta żarówka jest również dobra na faze kwitnienia?Czy są jakieś zamienniki bądz nie am to różnicy??Pozdrawiam

Teraz, NorekKorek napisał:

Czy ta żarówka jest również dobra na faze kwitnienia?Czy są jakieś zamienniki bądz nie am to różnicy??Pozdrawiam

Nie, to jest tylko na grow (6400K) duzo za mocna na kwitnienie.

Mam przygotowane 2x 2700K na ktwitnienie - pewnie pojda w ruch ~28 dnia zycia roslin :)

Guest NorekKorek
Teraz, keita00 napisał:

Nie, to jest tylko na grow (6400K) duzo za mocna na kwitnienie.

Mam przygotowane 2x 2700K na ktwitnienie - pewnie pojda w ruch ~28 dnia zycia roslin :)

Super tak też myślałem,a jeżeli mamy załózmy tą barwe ciepłą 2700k to ona jakoś ogranicza rośline w fazie wegetacji?czy jednak te mocniejsze są dużo lepsze ?

W uprawie indoor chodzi o jak najblizsze odwzorowanie  natury. Barwa jest cieplejsza zeby odwzorowac slonce, fotoperiod tez sie zmienia.

No, ale co ja wiem narazie czytalem tylko teorie :) Narazie bez pomocy Vito sam bym nie ogarnal :)

Guest NorekKorek
16 minut temu, keita00 napisał:

W uprawie indoor chodzi o jak najblizsze odwzorowanie  natury. Barwa jest cieplejsza zeby odwzorowac slonce, fotoperiod tez sie zmienia.

No, ale co ja wiem narazie czytalem tylko teorie :) Narazie bez pomocy Vito sam bym nie ogarnal :)

Spoczko mordo dzieki za odpowiedz nie pozdrawiam Marka Mostowiaka Bede zagladal pjona

Stare liście się już nie naprawią, ale obserwuj nowe liście czy zdrowe.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page and RODO