Skocz do zawartości
thc-thc

grower

CAN-FAN WENTYLATOR PROMIENIOWY


autowhite@o2.pl

Recommended Posts

Witam posiadam taki wentylator:  Can Fan Wentylator promieniowy 150mm 800m3

podłączony pod sms kontroler regulator obrotów Problem jest taki że wentylator strasznie buczy na pierszym biegu na 4 juz mniej ale buczy dosyć głośno chciałem sie dowiedzieć czym mogłym go przykręcić żeby nie było tego buczenia.

I jeszcze jedno pytanie czy jak on tak buczy to sie nie spali ?

SMSCom Kontroler Wentylatora

Taki Mam regulator. Z góry dzieki za odpowidź :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

z tego co napisales masz podlaczony 4 biegowy wentylator dodatkowo pod regulator obrotow ? sensu tego nie widze ale skoro na pierwszym biegu buczy glosniej niz na czwartym to wychodzi na to, ze to przez regulator; odlacz go (podlacz wentylator prosto do gniazdka) i porownaj jak dziala; wiekszosc tanich regulatorow dziala na zasadzie ograniczania woltow dostarczanych do wiatraka, czyli do Twojego wiatraka plynie 230v, a regulator zatrzymuje ilesdziesiat % tych woltow w kazdej sekundzie i to bardzo czesto powoduje buczenie; tak na chlopski rozum - do oddychania potrzebujesz pewnej ilosci tlenu, jak Ci go zredukuja o 60% to zaczniesz sapac i Twoja sprawnosc sie tez ograniczy ... 

 

Pzdr :blant:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Mi nie zalezy az tak bardzo na wyciszeniu jak przykreceniu chodzi mi o cieplo ktore wlatuje do boxa za sprawa promiennika gazowego i czym szybciej wentylator chodzi tym mniej cieple jest powietrze bo za sprawa duzego ciagu sie wystudza rozumiecie ? I caly czas nie wiem czy te buczenie moze spalic wentylator

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Twoje pytanie: " Problem jest taki że wentylator strasznie buczy na pierszym biegu na 4 juz mniej ale buczy dosyć głośno chciałem sie dowiedzieć czym mogłym go przykręcić żeby nie było tego buczeni"

 

Moja odpowiedz: " skoro na pierwszym biegu buczy glosniej niz na czwartym to wychodzi na to, ze to przez regulator; odlacz go (podlacz wentylator prosto do gniazdka) i porownaj jak dziala"

 

Trzeba bylo napisac w pierwszym poscie o co Ci chodzi bo my wrozbitami nie jestesmy. Poszukaj na necie (chyba ze masz) manuala swojego wenta. Ja w moim (S&P TD Silent) mam wyraznie napisane nie uzywac z reduktorami obrotow. Na stronce can-fan podaja, ze reduktory mozna uzywac przy zwyklych wiatrakach, a przy wentylach z przelacznikami predkosci nie zaleca sie reduktorow:

 

" There is no need for additional electronic speed controllers or transformers; the speed change is possible using only the switch attached to the fan" 
www.canfan.nl 

 

W takim wypadku po prostu dopierdalasz jego zywotnosc.

 

Skoro tak Ci zalezy na ograniczeniu wyciagu powietrza to ustaw went na najnizsze obroty, kup najtanszy wylacznik czasowy (kilka zlotych) i zalaczaj wentylator np co godzine, co pol, na pol godziny, godzine ... mozliwosci wiele w zaleznosci od rozmiarow Twojej dzialki.

 

:joint:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+