Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Roślina 3 tygodnie - prośba o ocenę i pomoc


Khysalon

Recommended Posts

No i Panie @Panieka... koleszka Cię zagiął :P haha

Mistrzu ma problem nie do obejścia bo nie znalazł takiego przypadku... ;)  :Facepalm:

Haha 

..

...

.....

Dobra już bez beki... poczytaj troszkę mistrzu, a jeśli nie masz zamiaru konstruować żadnego growboxa, szklarni, czy czegoś podobnego, to daj te roślinki pod gołe niebo na dwórku ale tak za 2 tygodnie... wszelkie Twoje problemy znikną...  :harvest:  :yoda:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Domowych sposobów na nawozenie MJ jest trochę i znajdziesz je na necie, np.skorupki od jajek, itd. Myślę ze na parapecie nie jest źle na dworzu na pewno lepiej, uważam ze jest sens , jakieś parę gramikow będzie , trochę zabawy , dogladania, obserwowania . Możesz takie dwa podstawowe nawozy bio od Plagrona zakupić, nie są drogie: Terra Grow lejesz na weg, a jak juz zakwitnie Terra Bloom na kwitnienie. Ja bym na twoim miejscu automata tez zasial i czytał, czytał i pociechy pielęgnował. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi :)!

Co do growboxa - myślałem, żeby stworzyć jakiegoś, ale za nic nie mogę ogarnąć wentylacji i wszystkiego co z nią związane (od neutralizatorow po same wentylatory). Czy trzymając ją w szafce z podpiętym światłem, wyłożoną białą folią wentylując samemu , np przez otwieranie szafki parę razy dziennie 

Słyszałem o bardzo intensywnym zapachu, który się wydziela, póki co u mnie go nie można wyczuć - ale czy przy jednej / dwóch roślinkach zapach może być faktycznie tak silny, że może przeszkadzać, np sąsiadom? Akurat za ścianą mam społków  :police:

Tak trochę odbiegając od tematu - cudowna sprawa takie dbanie o maluchy. Zaluje, ze dopiero teraz to odkrylem! I mimo, że jeszcze nic nie wiem to mało co sprawia taka przyjemnosc  :wub:

Z fartem :)!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siemanko :)

Do drugiej roslinki - automat cheese postanowiłem podejść bardziej zawzięcie. Wsadziłem ją do gleby o pH 6-6,5. Oprócz tego kupiłem biohumus forte nawóz dla roślin zielonych oraz agrecol mineral żel nawóz dla roślin kwitnących. Wczoraj użyłem pałeczek nawozowych firmy Zielony Dom. Jak wykiełkuje to będę działać i wysadzę ją na dwór albo stworzę jakiegoś boxa(myślę o PC Boxie) - o ile uda mi się go zrobić. Planuje jeszcze dokupić coś na późny okres kwitnienia i myślę o Plantonie K - zda egzamin? Co myślicie o takim zestawie? Może macie coś lepszego do polecenia albo znacie lepszy nawóz od Plantonu K?

Jeszcze co do rośliny, która już wyrosła - chciałbym podlać ją, którymś z nawozów - lepiej do roślin kwitnących czy do roślin zielonych? Ma lekko ponad 3 tygodnie i nie ma wyregulowane cyklu 18/6. Wygląda tak jak na obrazku zamieszczonym w 1 poscie. 

Pozdrawiam ;)!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 miesiąc temu...

SIemano ;D!

Mma do Was goraca prosbe. Czy jestescie w stanie ocenic jaka to jest plec rosliny? Nie jestem pewny, ale wydaje mi sie, ze moze byc to meska. Nasiono jest regularne, nie mam pojecia jaka to odmiana. 

 

Oprocz tego zostal uszkodzony glowny szczyt, sznurek od lst zostal szarpniety i niestety urwalo sie troche lisci (zdjecie 1) + pierwsze liscie z szczytu sa w slabym stanie jak widac na zdjeciu (zdjecie 3). Czy cos powinienem z tym zrobic czy zostawic i samo sie naprawi? ;)

 

Z fartem!

post-43976-0-67095200-1465134577_thumb.j

post-43976-0-75473900-1465134578_thumb.j

post-43976-0-51642500-1465134579_thumb.j

post-43976-0-18853700-1465134580_thumb.j

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+