Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Jak poznać wydajność wentylatora


andrzej4444

Recommended Posts

Witam. Dostałem fajny wentylator od znajomego, który nie był nigdy używany do tego filtr węglowy.

Moje pytanie brzmi czy da radę poznać jaką ma wydajność? podłączyłem go do watomierza to pobiera ok 150 wat. a głośny że ho ho dodam że chcę go zamontować w pomieszczeniu 3x1.5x2 czyli 4.5m2 pod 2x600 hps. Może ktoś podpowie jaki byłby odpowiedni o jakiej wydajnośći ??? i czy podłączając go do regulatora obrotów bedzie chodził ciszej  regulator obrotow sciemniacz wentylator zarowk? czy konieczny jest tez wtłaczający czy tylko wyciąg wystarczy?

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jak nic na nim nie jest napisane, to raczej nic się nie dowiesz. Mogłbyś ewentualnie podłączyć go pod jakąś rurę i sprawdzić prędkość przepływu jakimś urządzeniem. Znając przekrój rury, wiedziałbyś jaką ma wydajność. 150W to w ch.. mocy. Regulator obrotów zmniejszy hałas. 2x600W na taką powierzchnię, trochę mało :(

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jak nic na nim nie jest napisane, to raczej nic się nie dowiesz. Mogłbyś ewentualnie podłączyć go pod jakąś rurę i sprawdzić prędkość przepływu jakimś urządzeniem. Znając przekrój rury, wiedziałbyś jaką ma wydajność. 150W to w ch.. mocy. Regulator obrotów zmniejszy hałas. 2x600W na taką powierzchnię, trochę mało :(

 

piszesz ze 1200 mało na taką powierzchnie, ja już nie wiem, wczesniej zakladalem temat i tez o to pytalem to " big lebowski" czy jakos tak napisal ze minimum taka powierzchnia, kazdy pisze co innego... :) robilem juz 600 hps w boksie 1.5x1.5 i bylem zadowolony wiec chcialem powiekszyc... czasem mam juz dosyc tego forum bo ch*j mnie strzela jak czytasz podpowiedzi wielkich growerow a kazdy pisze co innego... ale dzieki ze napisales :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

4.5 mkw to trochę jest do oświetlenia. Nie mówię że nie można, ale trochę mało może być. 150KM w średnim aucie to też trochę mało, ale jeździć można. Są tacy co na box 1mkw dają hps 250W, a są tacy co dają 600W. Nie ma co się wkur..... To tylko moja skromna opinia. Daj 2x800 i będzie git :)

Może wrzuć fotke wentylatora. Ciekaw jestem co to za monstrum co żre 150W.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Po co dupę trujesz skoro można sobie samemu sprawdzić??? Różne doświadczenia, różne metody, różne spostrzeżenia.  

 

Dzielnicowy ma rację po 800W powinno być książkowo ale to nie znaczy że jak masz już sprzęt to sprzedawaj i kupuj 2 bo tak. 

 

/admin - link już nie działa/

 

Podstawowa wiedza w szkoły podstawowej się kłania Panie nerwusku,

Jeżeli zamotujesz wentylator u góry, który będzie wyciągał powietrze z pomieszczenia to fizyka zrobi resztę, powietrze samo będzie wpadać. (było by tak samo bez wentylatora tylko, że wolniej)

Moja rada zmontuj sprzęt odpal na 24H i sprawdź jaką masz temperaturę w środku bo o to w tym chodzi. kilka mieszających w środku i powinno być ok. Jeżeli jest za ciepło to większy wentylator (pamiętaj że idzie lato i będzie temperatura rosła) 

Duży cichy wentylator będzie kosztował dużo. Głośność można zmniejszyć przez zabudowanie wentylatora w jakimś drewnianym boxie i wygłuszyć gąbką akustyczną czy nawet wełną. Izolowane rury zmniejszą szum tak samo jak tłumik akustyczny. Jak masz kasę porób zdjęcia i wrzuć to Ci pomogę dobrać sprzęt i coś podpowiem. 

Elo  i relax man. 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

150w to za mało i kropka ale twoja piaskownica i twoja łopatka w niej?.. Ja w 4 m2 miałem 2x600w

went 500m3/h i musiałem cały czas kontrolować

wilgotność przez otwieranie namiotu bo wilgoć na flow bywała 70-80%. A przy dołożeniu jeszcze 600w

jak chcesz na flow to będziesz miał troszku gorąco. 600w lampa z wingsami dużymi i sprederem to

napewno pomoże w równiejszej dystrybucji światła na tą powierzchnie. Na twoją powierzchnie a miałem

podobne też pomieszczenie 2,2m/3m używanego było jakieś 5m2 i went 1000m3/h przy 2 hps-ach i miałem

czasami problem ale dlatego pewnie też że poddaszem to miejsce było.

Dawaj focisz to zerkniemy co i jak.

Pozdro ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

pomyłka panowie. miałem boks 1.4x1.4 pod 600w a teraz chce 2.8x1.4 2x600. po mojemu da rade. wstawie zdjecia ale jutro bo dzis nie dam rady, jetsem troche nerwowy bo opinii tyle ilu growerów.

Dzieki za podpowiedzi Pozdro :) a z kalkulatora który podal Yoda wynika ze potrzeba wentylator ok 100wat wiec ten bedzie ok?? ale głośny ze chyba nie usne :) myslalem zeby dac plastikowe rury i owinąć watą szklaną może cos pomoże zastanawiałem sie nad tłumikiem ale to już dopiero jak zrobie zdjęcia to cos doradzicie...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

mam jeszcze jedno pytanie. mam możliwość zrobienia w pokoju dziury na strych ktory jest nieogrzewany i tak mysle zeby dac jakiś mały cichy wentylator, taki łazienkowy, bo przecież te powietrze bedzie uciekac do góry, w sensie samo bedzie sie zaciągać a taki zwykły wentylator chyba bardziej pomoże? czy takie rozwiązanie zrobi robote? jeszcze myśle o tej wełnie mineralnej, żeby tamtego owinąć ostro i rury od wlotu i wylotu tak samo dookoła wełną, ale podejrzewam że i tak nie usne w pokoju obok. co myslicie  o tym pierwszym pomyśle?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Kup kawalek plyty mdf i zrob zabudowe z wygluszeniem do tego przewody izolowane i wtedy zobaczysz jaki bedzie glosny (poza tym na sucho podloaczony tez inaczej chodzi jak juz masz wszystko poskladane ). Jak masz mozliwosc to wyprowadz wylot wlasnie na ten struch i powinno byc ok.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+