Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Nowa uprawa nowy problem


zasobnik

Recommended Posts

Wszystko dokładnie opisałem wczesniej

Jeśli są głodne to od chwili wyjscia z ziemi i jeśli tak to ziemia biobizz to wielki shit.

Więc wydaje mi się że problem jest gdzieś indziej. Ph wody sprawdzane przed każdym podlaniem 2 razy. Kroplami i papierkami. Narazie przesusze je mocno aż oklapną. Potem raz woda 200ml. A nastepne biogrow 0,2ml na 200ml.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 42
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie za bardzo kumam, bo przecież to różni wszelkie light mixy od all mixów itd, że light mixy nie są nawożone. Jest to idealne podłoże pod własny plan dokarmiania roślin.

Tu Ty decydujesz co i ile dajesz jeść plantom. All mixy są nawożone na pierwszych 4-6 tygodni, w zależności od producenta ziemi.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Leclerc - lightmixy są nawożone ;) ale nawozu stracza zazwyczaj na pierwszych kilka dni :) góra tydzień.

 

Cytat z opakowania : PLAGRON Light Mix features: Composition: white peat, black peat, fibrous peat, perlite; PH: 5.5 to 6.9.

EC: 0.8 to 1.2. Mineral nutrients NPK: 12/14/24

 

Później owszem , można walić nawozy śmiało :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Po pierwsze nie potrzebny Ci jest na razie wlot powietrza.. nie włączaj tego wiatraka, staraj się utrzymywać stałą wilgotność.

Przelanie jest gdy po kilku centymetrach nadal jest wilgotna ziemia. Lepiej roślinę delikatnie przesuszyć niż przelać, bo więcej jest z tym problemów.. Jak ją przesuszysz zauważysz że delikatnie liście jej opadną.

Jakiej wody używasz? Sprawdzałeś jej ph? Jeśli lejesz z kranu nie sprawdzając to już masz rozpoznany problem.. Powinieneś odstaną wodę 24h sprawdzić paskami ph, bądź kupować wodę która ma najbardziej odpowiednie ph - ja wybrałem Dobrowianke ma 6,7 i daję radę.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

wszystko o wodzie i podlewaniu napisałem wczesniej.

Wydaje mi się że cos z tym przelaniem jest. Nie podlewam ponad tydzien a donice nadal ciezkie  Liscie nie opadają narazie więc trzymam ją suchą aż coś nie zacznie się dziać.

Wiatrak wlotowy muszę miec włączony, żeby utrzymać temperaturę nocną. Wlotowy zaciąga ciepłe powietrze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

U mnie był w większości kokos, trochę ziemi i drenaż więc nie było mowy o przelaniu. Problem wyglądał identycznie. .

Obstawiam że jednak nie przelanie.Szukaj dalej bo sam chcę się upewnić co to się dzieje.

:doctor:

 

hehe. Szukać ale gdzie Dziku ? :) Tak jak pisałem donice ciężkie mimo suszy ponad tydzien wieć cos nie tak z tym parowaniem wody z ziemi. Może troszeczkę za mocno ubiłem. Myśle czy nie powywiercać małych otworków w dolnej części donicy, tak poniżej połowy. Może lepiej będzie odparowywać. Teraz mam temp. w boxie wo okolicach 25st. Pamietam że podczas upałów w boxie 30-32 st. i co prawda już kwitnącą roślinke podlewałem litrem wody a na drugi dzien te same donice były lekkie jak piórko. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dobra to jedziemy dalej - ile donice maja dziurek na spodzie? Testowałeś wcześniej po podlaniu bardziej obfitym że woda przechodzi? Głównym zamysłem dobrego drenażu jest by woda przechodziła prawie jak przez sito, czyli jak lejesz około 200ml/300ml to na 100% woda się wyleje na podstawkę.

 

Ja posiadam takie donice 5l z dużymi wylotami na dole - łącznie 8 całkowicie wystarczają bo są duże. Wydaje mi się że w tym może być przyczyna.. jeśli chcesz sprobuj zrobic test, wyciagajac panne razem z ziemia, czy przypadkiem nie gnije od podstaw.. narobisz jej troche stresu, ale bedziesz mial 100% pewnosc, ja bym tak zrobil.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+