Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Nowa uprawa nowy problem


zasobnik

Recommended Posts

Kolego, 250ml to ja leję roślinom pod koniec wega. Gdybyś jeszcze lał wodą napowietrzoną to by to przeszło bezkarnie, a tak odcinasz niewykształconym jeszcze korzonkom dopływ tlenu i się duszą jak pięciolatek w wypełnionej dymem kawiarni. Moja rada jest taka: przesusz trochę glebę, wstrzymaj się z podlewaniem i dopiero gdy doniczki zrobią się wyraźnie lekkie zacznij znów podlewać, ale przy takich gabarytach roślinek to max 50-70ml jednorazowo. Woda wlewana do ziemi działa jak tłok wtłaczający tlen w głąb doniczki. Tylko, że tego tlenu korzenie potrzebują codziennie. Logiczne, prawda? Zastosuj się do mojej rady, a za tydzień roślinek nie poznasz Przyjacielu.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 42
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A co jeżeli masz napowietrzanie? Pompka do akwarium

 

Słuszna uwaga. Masz 100% racji. Gdyby Kolega zastosował za wczasu napowietrzanie, nie mialby tego problemu, z powodu którego założył temat.

Należy sobie zdać sprawę z tego, że tak naprawdę w "przelaniu rośliny" to nie nadmiar wody jest bezpośrednim zagrożeniem dla niej samej, lecz

brak dopływu tlenu, który ten nadmiar powoduje W PRZYPADKU WODY NIENAPOWIETRZANEJ. Idealnie byłoby gdyby autor tego wątku, już po

przesuszeniu gleby, zaczął podlewać właśnie taką wodą - z dużą ilością tlenu.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie mam flo. Ona ma prawie 2 tygodnie dopiero

 

Nie wiem o co chodzi Dzialkowcowi. Skup się na swoim problemie. Pompka może być akwariowa, bo przeciez dużych ilości nie potrzebujesz napowietrzać. Włącz ją na 4-6 godzin przed podlaniem i tyle. Tylko w pierwszej kolejności daj wyschnąć ziemi. Na przyszłość nie bądź nadgorliwy. Podlewaj oszczędnie i dopiero jak jest całkiem sucho.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ok spoko. Dzięki wielkie. 

Ogólnie staram się nie być nadgorliwy. To już moja trzecia uprawa i w każdej coś sie działo złego właśnie przez nadgorliwość.

Myślałem że podlanie 250ml co 3-4 dni to nie jest dużo... Nigdy nie lałem jak mają mokro. Przynajmniej na 2-3 cm ziemia dość sucha była

Narazie przesuszę ją tak konkretnie tak jak mowisz a potem podleje wodą napowietrzoną.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

witam ponownie.

Zdjęcia jakie dodam jakość mają marną ale na ten czas tylko to udało mi się zrobić. Nie chcę rzucać tymi donicami żeby wystawiać spod lampy   :P

 

DSCN3466

DSCN3465

DSCN3464

DSCN3463

 

Problem chyba widać na zdjęciach. Nadal przebarwienia bladozielone przechodzące w żólte

 

Koleżanki mają 18 dni, odkąd pojawiły się pierwsze listki, dostała kieliszek wody i poszła pod HPS (hps w pierwszym tyg. około 50-60 cm od donicy) ,  chyba 27 wrzesien, podlana została, i tutaj wymieniam według mojego kalendarza :P

 

- 28 wrzesien  - 100ml woda

- 7 październik - 250 ml wody

- 13 pazdziernik - 100ml + biogrow 1/3 dawki

 

Dzisiaj sprawdziłem donice i ich wagę i to muszę przyznać że są dość cięzkie... 

Rośliny na głębokość 5-7cm mają dość sucho. Później czuć wilgoć

Ale czy to wygląda na przelanie? 

Braki chyba nie powinny występować skoro mam biobizz all mix (tutaj poprawka pierwszego posta, ALL Mix a nie LIGHT Mix), przynajmniej w tej fazie jej życia. Przypominam że problem jest od pierwszych listków

Proszę o opinie i komentarze :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+