Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Depresja a CBD 15%


etna

Recommended Posts

Wręcz przeciwnie, obniża ciśnienie krwi.

Hmmm..., to jestem skonsternowana. Czytałam już w kilku miejscach, że podwyższa.

I zaobserwowałam u nas w domu pewne zjawisko - oprócz oczywiście fenomenalnego działania CBD, to ... ból głowy w kilka godzin po zażyciu /i nie, nie był to przypadek, sprawdzone kilka razy, na 2 osobach/. Myślałam właśnie, że to może być spowodowane kwestią zbyt wysokiego ciśnienia, stąd moje pytanie do znawców ;):D

Macie jakiś pomysł co to może być?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

W myśl artykułu http://www.nazdrowie.pl/artykul/wplyw-kannabidiolu-na-uklad-krazenia-szczura

 

Kannabinoidy wywierają swoisty wpływ na układ krążenia człowieka, gdyż jednorazowa ekspozycja na nie wywołuje tachykardię i umiarkowany wzrost ciśnienia krwi, natomiast wielokrotna skutkuje bradykardią i spadkiem ciśnienia krwi, co wiąże się z zahamowaniem nerwów współczulnych i pobudzaniem układu przywspółczulnego.

Doświadczenia na szczurach

Dożylna iniekcja AEA szczurom uśpionym uretanem prowadzi do charakterystycznej, opisywanej już wielokrotnie, trójfazowej odpowiedzi ze strony układu krążenia. Początkowo obserwuje się nagły, trwający kilka sekund spadek częstości akcji serca, któremu towarzyszy równie gwałtowne obniżenie ciśnienia krwi – faza I. Następnie częstość akcji serca wraca do wartości wyjściowych, a ciśnienie krwi istotnie wzrasta – faza II. Na końcu obserwuje się długotrwałą hipotensję i niekiedy bradykardię – faza III (ryc. 3).

wplyw-kannabidiolu4.gif

Badania nad wyjaśnieniem mechanizmów prowadzących do tak specyficznej reakcji wykazały, że faza I zależy od aktywacji receptorów waniloidowych TRPV1 zlokalizowanych na zakończeniach czuciowych nerwu błędnego w sercu, dla których to AEA jest agonistą. Faza II składa się prawdopodobnie z komponenty ośrodkowej, powiązanej anatomicznie z neuronami części presyjnej ośrodka naczynioruchowego w rdzeniu przedłużonym, zwiększającymi aktywność układu współczulnego oraz z komponenty obwodowej – naczyniowej. Faza III związana jest z pobudzeniem receptorów CB1 zlokalizowanych presynaptycznie na zakończeniach włókien współczulnych unerwiających naczynia oporowe i serce.

Znaczenie doświadczenia

Potencjalne znaczenie terapeutyczne może mieć fakt, że w wielu stanach patologicznych takich jak, np. marskość wątroby, zawał mięśnia sercowego, szok septyczny czy krwotoczny gwałtownie wzrasta stężenie endokannabinoidów (w tym AEA) we krwi, co prowadzi do hipotensji.

Ponadto sugeruje się, że endokannabinoidy działają kardio- i neuroprotekcyjnie, a ich obwodowe działanie może być częściowo odpowiedzialne za korzystny wpływ estrogenów na organizm. Niezwykle istotna jest też obserwacja, że niska dawka kannabinoidów zmniejsza rozwój miażdżycy.

 

Drugi artykuł, w myśl http://www.arkadia-polania.pl/marihuana-lek-na-wiele-schorzen.php:

Sen i relaksacja

Konopia obniża ciśnienie krwi, rozszerza arterie i redukuje temperaturę ciała, średnio o około pół stopnia, uwalniając od stresu. Używanie konopi pozwala ludziom na bardziej spokojniejszy sen, wyższą liczbę czasu "alfa" podczas snu, niż w porównaniu do leków na receptę. Farmaceutyki te tzw. "legalne, bezpiecznei i efektywne", sa często syntetycznymi analogami naprawdę niebezpiecznych roślin, jak: mandragora, lulek czarny i pokrzyk wilcza jagoda. w przeciwieństwie do Valium, konopia nie wzmaga potencjalnych efektów alkoholu. Obliczono, że konopia mogłaby zastąpić ponad 50% leków takich jak, Valium, Librium, Thorazine, Stelazine i inne leki kończące się na "-zine", jak również większość tabletek nasennych.

 

A co do bólu głowy po użyciu CBD to jestem zaskoczony, bo CBD działa również przeciwbólowo więc powinno być dokładnie odwrotnie... Jakiej firmy i w jakim stężeniu było CBD, które Pani przyjmowała?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Bardzo proszę:) Mamy nadzieję, że jest Pani bliżej znalezienia dla siebie właściwego preparatu. Dodam tylko, że na naszej stronie znajdzie Pani producenta naszych kropli ( forum nie chcę spamować linkami ), gdzie ani razu nie miałem przypadku bólu głowy po stosowaniu. W drugą stronę - zawsze. Moim zdaniem nie powinno tak być i dobrze, że Pani tych kropel już nie używa. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+