Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Który z tych dwóch wentów wybrać?


save87

Recommended Posts

Mam upatrzone dwa wenty o średnicy 125mm, ktoś może podpowie z czego bierze się ta różnica w decybelach:

 

http://instalszop.pl/do/item/tdsilent/Kanalowy-wentylator-o-przeplywie-mieszanym-TD-SILE

 

http://instalszop.pl/do/item/tt_silent_m/Wentylator-kanalowy-o-przeplywie-mieszanym-serii-T

 

Jak dla mnie, użycie wygłuszającej wełny w konstrukcji tego czarnego TT Silent M powinien być cichszy od tego drugiego a jest na odwrót. Są tą dość powszechne wenty przy uprawach więc myślę że ktoś coś ciekawego napisze na ich temat. A może ktoś podrzuci jakaś ciekawą alternatywę dla tych dwóch wentów a jednak sporo tańszych. Może jak zastosuję około 1-1,2m własnej roboty tłumik z rury 125 wyłożonej w środku np. wykładziną to różnica nie będzie aż tak zauważalna?

 

Box nie przekroczy 1,5m3

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Tej specyfikacji nie bierz na poważnie... 22 dba TD silent to żart - albo mierzone z odległości 12m...

No chyba, ze jest to na zasadzie tlo (na ogol ok. 30 db) + 22 db - wtedy moze sie zgadzac.

 

Roznica moze pochodzic z:

1. przeklamanych danych  specyfikacji

2. Roznych sposobow pomiaru

3. Lepszego lozyska

4. Wyscielenia obudowy TD Silent materialem tlumiacym dane czestotliwosci i/lub wibracje

 

Nie mam porownania w praktyce, wiec ciezko mi sie odniesc do rzeczywistych roznic tych wentyli.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Tak właśnie sobie i myślałem że te decybele podawane w katalogach to o kant d**y potłuc. Wczoraj mierzyłem decybele dwoma różnymi apkami na androida i pokazywało mi w nocy 21-23dB więc nie ma co na sucho sugerować się tymi parametrami. Biore tego Harmann'a z linku wyżej a jak nie będzie mi odpowiadała jego głośność to będę kombinował z wytłumieniem tego ustrojstwa. Ogólnie ciszę chciałbym ze swojego widzi mi się bo przypału od strony lokatorów się nie obawiam, chodzi po prostu o to żeby miało to ręce i nogi. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+