Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

K. Łanda: Legalizacja marihuany może pomóc w walce z dopalaczami


weeed

Recommended Posts

Legalizacja marihuany może pomóc w walce z dopalaczami – twierdzi w rozmowie z IAR Krzysztof Ładna z fundacji Watch Health Care.

 

Zdaniem eksperta rządowe programy walki z nielegalnymi substancji są skazane na porażkę. Krzysztof Łanda, zwraca również uwagę, że polskie prawo nie definiuje czym jest „dopalacz”. „Lista substancji, które mogą być traktowane jako dopalacze jest nieograniczona. Także my tego „króliczka” nigdy nie złapiemy.

Państwo przede wszystkim powinno zalegalizować marihuanę i być może dwie substancję, które są nazywane dopalaczami, ale które są w miarę bezpieczne.

To może pozwolić na wyparcie z rynku substancji, które są absolutnie toksyczne.” – mówił Krzysztof Łanda. Zdaniem szefa fundacji WHC, pieniądze z akcyzy powinny być przeznaczane na kampanie edukacyjne i medialne na temat szkodliwości dopalaczy.

W ostatnich kilku dniach na Śląsku doszło do ponad 200 zatruć dopalaczami, kilkadziesiąt przypadków odnotowano też w innych regionach kraju. Prawdopodobnie zatrucia są spowodowane przez substancję nazywaną „mocarz”, która zwiera syntetyczny kanabinoid 800 razy silniejszy od tego typu narkotyku naturalnego.

 

Źródło: Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 20
  • Created
  • Last Reply

ciemnogorod, nie ma szans na legalizacje.

Ilu jeszcze ludzi musi pozegnac sie z zyciem, zeby ktos to zrozumial. Proste pytanie sie nasuwa:

ilu ludzi zabila marihuana, a ilu dopalacze

Z tego co czytam to glownie kupowane sa susze, wiec o co chodzi? chyba ze po legalizacji nie bedzie na osmiorniczki ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Legalna MJ wyparłaby to gó**o z rynku (przynajmniej w 80-90%) i ludzie by się tym nie truli czystym towarem.

Przede wszystkim trzeba postawić na edukacje młodzieży w szkołach i uświadomić nastolatków jakie są konsekwencje zażywania tego gówna. Ciężar należy też troszkę zrzucić na rodziców, gdyż to przede wszystkich ich dzieciaczki sięgają po te specyfiki.

 

Moim skromnym zdaniem jakby jakimś cudem udało się zlikwidować dopalacze, to sprzedawcy zeszliby do podziemia i tam kontynuowali ten proceder. Więc żadna ustawa nic nie da. 

 

No cóż, wszystko jest w rękach ludzi. Przecież nikt nie walczy z Domestosem tylko dlatego, że ktoś go wypił i wykitował. A jeśli chce się truć to niech się truje. Nikt kto nie chce tego brać tego nie kupi proste

Link to comment
Share on other sites

Szczeze waptie czy legalizacja mj pomogla by w walce z dopalaczami. NIestety sa w dopalaczach substancje podpbne do amfetaminy kokainy lsd czy innych a tego traeka nie zastapi.

to jest duzo mniejszy odsetek, prym wioda roznego rodzaju susze

Link to comment
Share on other sites

Prawda jest taka, że kto będzie ćpał to jakiegoś draga zawsze sobie znajdzie. I nie ważne czy amfa, dopał, czy legal z aptek. Tę kasę co idzie na walke z narkomanią i dopalaczami przeznaczyć na kampanie edukacyjną, a kto będzie chciał niech ćpa.

Link to comment
Share on other sites

tylko jak juz cpa to niech to bedzia srodki po ktorych wiadomo czego sie spodziewac a nie syf ch*j wi z czego na predkosci montowany.

edukowanie hmmm tez mizerne efekty, chyba ze jakas na prawde mocna kampania

moim zdaniem najwiekszy syf rabia media ... co 5 min mocarz to lub tamto ...daja doskonala reklame i eskalacje problemu

prawda jest taka ze wielu mlodych poprostu nie ma alternatywy na wolny czas z braku srodkow, druga sprawa to ze rodzice z roznych przyczyn traca kntakt ze swoimi pociechami.

 

Link to comment
Share on other sites

Po rozmowie z osobami udzielającymi pierwszej pomocy w stanach zagrożenia życia przez zażycie nieznanych środków stwierdzili jednoznaczny fakt iż po normalnych narkotykach (kokaina,amfetamina,lsd itd) są wstanie uratować człowieka, a przy dopalaczach nie wiedzą jak czasem pomóc.

 

Wszystko idzie w dobrą stronę  :indiana:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

grower.com.plthc-thc.com

seedstockers.com

growbox.pl

babciaganja.pl


×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+