Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Nurtujące pytania


TonyGrower420

Recommended Posts

Witam.

 

Wiem, że być może gdzieś w ciemnych zakamarkach tego forum znajdują się odpowiedzi na te pytania, jednakże poddałem się po przeczytaniu jakichś 10 długich artykułów na różnych, również niepolskich stronach, w których w kółko pisze się o tym samym, a nie widać wielu konkretów. Dlatego też do was, forumowicze, kieruję moje nurtujące pytania, na które odpowiedzi są mi niezbędne do bezstresowego(zarówno dla mnie jak i dla roślinek) wyhodowania wspaniałych kwiatostanów. Jest to moje pierwsze podejście do uprawy, proszę więc o wyrozumiałość i cierpliwość, a jeśli popełniłem jakieś rażące błędy, proszę o szybką odpowiedź. Zacznę od krótkiego opisu tego, co dotychczas zdziałałem, a pytania podzielę na parę części tak, aby były łatwe do zaadresowania odpowiedzi.

 

Pierwsze kroki.

Pojechałem na potencjalną miejscówkę mając zamówione nasionka z internetu, ze sklepu o dość dobrej opinii i niskich cenach. Tam znalazłem dobrze skrytą, nieuczęszczaną przez nikogo polankę, a w niej, zakryte z każdej strony krzakami i małymi pokrzywkami miejsce, które uznałem, jako wyjątkowe dla mnie i moich lejdis. Nasłonecznienie wydaje się nie być problemem, będąc tam w słoneczny dzień widziałem, że z tym jest wszystko spoko. Pojechałem kolejny raz, z ziemią i łopatą. Zrobiłem dołki około 35-40 cm głębokie o promieniu jakieś 30 cm. Nasypałem po garści granulowanego owczego obornika do każdego dołka, a następnie ziemii uniwersalnej o ph 5.5-6.5 wymieszanej w stosunku 3:1 z ziemią spotową. I tak to zostało. Drugi spocik natomiast jest w środku lasku młodych brzózek. Nasiona to 5x Ak47 6x Big Devil 1x Mango 1x Critical wszystkie autoflowering feminizowane. Wczoraj nasionka poszły do szklanki z wodą, wszystkie bez dwóch opadły na dno po 24h, po czym umieściłem je na nawilżonych wacikach przykrytych ręcznikiem papierowym i drugim talerzem. 

 

Pytania:

1. Czy przy obecnych prognozach pogody( kilka dni pochmurnych, a nawet deszczowych ) będzie możliwość wsadzenia KIEŁKÓW, które powinny ukazać się za 2-3dni bezpośrednio do miejsca docelowego, pod warunkiem, że okryje je połową butelki bez korka ??

2. Jeśli jednak trzymanie sadzonek w domu przez jakiś czas jest najbardziej optymalne, to na ile 'prowizoryczny' może być mój box ?? Kubeczki z ziemią, zasadzony kiełek; wszystko to w pudle w szafie i w ciągu dnia świecąca, skierowana na to latarka jest jakimś rozwiązaniem, czy klapa totalna ??

3. Czy na miejscówce, na której gleba jest dość mokra, a do wykopanej dziury na 40cm głębokiej po kilkunastu minutach napłynęło 10cm wody mogę wsadzić roślinę bezpośrednio w ziemię, czy lepiej w doniczkę, którą następnie zakopię w dołku ??

4. Jaki wpływ na rośliny będzie miało mrowisko, które znajduje się jakieś 8-10 metrów od polankowego spota ?? Czy jest jakiś sposób, by mrówki zostawiły Marianny w spokoju ??

5. Który ze sposobów zwalczania zwierzyny leśnej ma największy sens ?? ( plan był taki : ślimakol i trociny na ślimaki, mocz, mydło i psia sierść na sarny i dziki )

6. Czy moja mieszanka glebowa jest wystarczająca, czy coś należałoby dokupić ?? ( rozpatrywałem : dolomit, keramzyt, perlit, azofoskę ) 

7. Na ile skuteczny jest środek(czy też generalnie, zabieg) 'mikoryza' ?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam, TonyGrower420. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość redpow3r

1. Chcesz wsadzać kiełki do ziemi na spocie? Najpierw do kubka żeby wyrosła sadzonka a pozniej w glebe. ^^

2. Ja trzymałem na parapecie w domu, i przenosiłem z miejsca na miejsce tam gdzie było słońce.

3. Ja wykopałem ziemi w miejscu tam gdzie miałem posadzić i zmieszałem ją 50/50 z uniwersalną i wtedy znów wsypałem do dołka :)

4. U mnie czasem widać mrówki ale nie jest to jakieś "stado" tylko jedna mrówka, ale wydaje mi się ze lepiej martwić się sarnami albo czymś, po zasadzeniu przetnij butelke 5l na pół, zrób 3-4 dziury o średnicy ok. 2cm

5. Nie wiem u mnie nie będzie takich rzeczy, a na ślimaki słyszałem że trociny ale jakoś średnio myślę że to działa, ja wysypałem wokół.

6. Nie wiem

7. Nie wiem

 

PS: Nie jestem specjalistą, ale dużo czytałem i w ogólę. To też jest mój 1 out.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Chcę wsadzać do ziemi lub doniczek docelowych na spocie z takiego powodu, że nie mogę u siebie w domu trzymać sadzonek na parapecie, dlatego też pytałem o prowizorkę growboxa byle tylko miały trochę światła przez te kilka dni roślinki. Dzięki za odpowiedź tak, czy inaczej :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+