Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Filtr + cooltube + wentylator dobór sprzętu


ZAM

Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Postanowiłem zabrać się po latach palenia za własną uprawę.

 

Skonstruowałem wiec boxa (drewniana rama obita mylarem) 100x60x140h.

 

Przy zakupie oświetlenia i podaniu wymiarów 'doradcy' polecił mi HPS 400w

 

Problem mam teraz następujący: w środku mam po prostu piekarnik. 31 stopni przy zamknietym boxie

ok 27-28 przy otwartym. Seedlingi sobie nadal rosną i przestały się wyciągać po przełączeniu na HPS.

 

Teraz taka sprawa: Jako, że mój box estetycznie nie powala i jest w nim po prostu za ciepło postanowiłem sobie zakupić box darkstreet 100x60x170h. wymiarami zblizony do obecnego.

Temperaturę zamierzam zbić cooltubem (nie mam zamiaru kupować słabszego HPS).

 

I tutaj mam pytanie do doświadczonych, jaki filtr weglowy założyć (długość parametry) i jaki wentylator użyć by wyciąg był na tyle mocny ze mi wymieni te powietrze w boxie przez sugerowane 5 min, oraz czy mogę podłączyć filtr do cooltuba w ten sposób by powietrze wyciągane przez wentylator chłodziło zarazem lampę...

 

 

 

Pozdrawiam

 

ZAM

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj

 

Doradcom podziękuj za te 400W w 140cm wysokości hahaha  :big-joint:  :Facepalm:

Gdybyś przeczytał ten temat byś wiedział jaka lampa do Twojego boxa: Budujemy Growbox - od czego zacząć ? Jak zbudować ? Jaka lampa ?

 

Ja Ci podpowiem że olej cooltube  B)  Montujesz dobry wyciąg i po kłopocie :)

Wentylatory:

 

- tani i głośny: WENTYLATOR KANAŁOWY 2-BIEG. FI 150MM 467/552M3/H

- średni: WENT. KANAŁOWY 2-BIEG. Z REG. TEMP. I OBROTÓW FI 160MM 467/552M3/H

- drogi ale w miarę cichy: WENTYLATOR KANAŁOWY SILENT-METAL FI 150MM 405/550M3/H SUPER CICHY  - mam ten

 

Filtr wybierasz o zbliżonych parametrach do wentylatora, czyli jak bierzesz wentylator o mocy 405/550cm3/h to bierzesz filtr 550cm3/h

np. FILTR WĘGLOWY ECONOMY FI 160MM H400MM 475-620M3/H  - mam ten

 

Jeżeli jednak wybierzesz cool tube to spokojnie możesz połączyć to tak:

Filtr - > przewód wentylacyjny -> cooltube -> przewód wentylacyjny -> wentylator -> przewód jeżeli jest konieczność :)

 

:zmiazdzony:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

 

Jak będzie chłodził cooltube to wydaje mi się żeby wentylator był przed a nie za ???

najlepiej to zrobić osobny obieg tylko dla cooltube, obejdzie się bez filtra a jedynie koszt najtańszego wentylatora (około 40zł) i przewodu alu pcv, wtedy chłodzenie włącza się tylko podczas pracy lampy, bierze powietrze zza boxa i wyrzuca za. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+