Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Parę pytań


Lazania

Recommended Posts

Witam.

Złożyłem sobie diy box w szafie.

0.52x0.45=0.23m2 wys-135. metraż nie jest duży, ale mam nadzieje ze z pewnym potencjałem.

Lampa 2x led 108 wat (te ch****e z allegro) i na taniości ogarnąłem 70W HPS.(tak wiem, mógłbym mieć cyfrowe 600w HPS w tej cenie, ale tak wyszło no i jest, poza tym co bym zrobił z 600w na takiej przestrzeni?250w w cooltubie na następny raz.)

Środek obity odblaskiem, udało mi się trafić na złomie rolkę aluminiowej folii do odbłyśników.

wyciąg 145/187m3+ węglowy założony na wylocie, poza boxem, to rozwiązanie ze względu na miejsce. wlot pasywny, dwa mieszające 5W, prosta stacja pogody podpięta pod wyciąg. termometr/higrometr pomiar w dwóch miejscach. 

1. powinienem założyć filtr wstępny przed węglowym? bo w tej chwili filtruje, filtrowane powietrze. Jeśli tak jak zrobić to tak żeby było optymalnie?

 

Chcę tam wsadzić 4 automaty buble gum od 00 seedbank.

2.mam donice 9l lub 6,3l. sadzić w te mniejsze?

 

3. najpierw chce świecić samymi ledami, jak zaczną kwitnąc dorzucić resztę. OK?

4. Nie mam pojęcia jak zamocować odbłyśnik do oprawki przy HPSie. i czy uziemienie musi być? dostałem to w komplecie z zasilającym dwużyłowym bez uziemienia, jednak trzyżyłowy idzie od balastu do oprawki. Czy to jest w porządku?

5. Czy stosować jakiś trening na roślinach, rosna wg rpoducenta do 80 cm indor.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Zasadniczo- powinno spaść jakąś 1/3 na ledach.

Czyli w teorii efektywnie powinienneś mieć coś koło 80W. Dwa takie panele + HPS- chyba za dużo na taki boxik. Ja mam nieco większy box (70X70x160) i roślinki jadą pod panelem z teoretycznymi 168W. Efektywnie po pomiarach, o ile dobrze pamiętam, wychodziło coś koło 120W.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam.

Żadne zainteresowanie tematem Wiec jadę na wyczucie.

Dwie pestki się zepsuły wiec zostały dwie siewki. Od wczoraj w docelowych donicach 6.3 l. 18/6 świece im ledami z wyłączeniem czerwonych diod puki co. Temp 25-28. wilgotność do 50% maks. Jest nawilżacz, ale szkoda gadać, 6 godz i pusty.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj

1. tak, filtr powinien być w środku na początku, ale jeżeli producent zezwala można też na końcu.

2. jeżeli stoisz przed wyborem że mniejsze = więcej roślin to bierz mniejsze, w przeciwnym razie 9L to lepiej więcej podłoża.

3. może być

4. uziemienie nie konieczne ale przy magnetycznych może być inaczej. 

5. ja bym nie trenował puki się mieszczą, chyba że masz rękę do roślin + sporo godzin czytania forum

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam.

Dzieki za odp.

1. producent zezwala, sprzedawca twierdzil, ze testowali takie rozwiązanie i jest OK kiedy utrzymamy szczelność calosci. jak będzie nie tak, zawsze mogę go przenieść do srodka.

2. jasne, ze im większe donice tym lepiej. w jednym i drugim wypadku i tak by szly 4 sztuki maksymalnie. z tym, ze boje się, czy w 9 litrowkach nie będą mialy za dużego potencjalu jak na tak maly boks. w przyszłości mysle o dwóch sztukach regularnych odmian + scrog. z reszta zobaczymy. na razie sadzilem tylko out, wiec trzeba się wszystkiego uczyc.

3. lepiej będzie jak od razu dostana calosc? to auto, wiec teoretycznie im więcej swiatla tym lepiej. dobrze mysle?

5. treningu się nie boje, mam doświadczenie z innymi roślinami. tak czy inaczej mysle, ze te dwie rosliny spokojnie sobie poradzą bez treningu.

 

może miał ktoś wcześniej do czniena z nasionami z 00 seedbanku? z 4 kielkowanych wyszly dwie, dwie po namaczaniu i 5 dniach w jiffy, wypuscily kielek i zamarly. jak już zajrzałem do tych nasion to nie było co zbierac, już zgnily. wcześniej, nie zagladalem. nie polecam.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+