Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

W gdańskim sklepie można kupić nasiona marihuany. Policja: Oni handlują legalnie


Vito

Recommended Posts

z17337682Q,Sklep-dla-milosnikow-marihuan

 

- Wyrośnie z tego wysokiej jakości marihuana. Producent daje gwarancję jakości każdego nasiona - zapewnia reportera "Wyborczej" sprzedawca ze sklepu Indorshop przy ul. Mariackiej w Gdańsku. Policja: - Nie ma problemu, oni handlują legalnie.
 
Nasiona konopi indyjskich są do Gdańska sprowadzane z Holandii i Hiszpanii. Z informacji umieszczonych przez producenta na opakowaniach wynika m.in., że pochodzą z "renomowanych banków nasion" oraz że "po 80 dniach wzrostu i kwitnienia mogą dać dobre zbiory".
 
Obok każdego opakowania znajdują się szczegółowe informacje, jakich konkretnie plonów można się spodziewać oraz jaka będzie zawartość środka psychoaktywnego (THC) w dojrzałej roślinie.
 
Ceny nasion nie są niskie, bo zaczynają się od 30 zł za sztukę. Przy większych zakupach można jednak liczyć na rabat.
 
W Indorshopie można też kupić cała gamę fajek, bibułek i innych akcesoriów z nadrukami zielonych liści marihuany. Są nawet słodycze i kosmetyki wykonane z konopi oraz przeróżne gadżety, m.in. maski, torebki itp.
 
Jak to sadzić? 
 
W sklepie prawie nigdy nie jest pusto, bo zwolenników nasion marihuany nie brakuje.
 
- Nie narzekamy - przyznaje Łukasz, który stoi za ladą od kilku tygodni. Zapewnia nas, że nigdy nie sprzedaje nasion niepełnoletnim i za każdym razem informuje klientów, iż sklep nie bierze odpowiedzialności za wykorzystywanie nasion niezgodnie z prawem.
 
- Jak często podlewać nasiona, żeby coś z tego wyrosło? Jakiego rodzaju ziemia jest najlepsza? Czym nawozić? - pytam Łukasza.
 
- Nie udzielam informacji na temat uprawy - odpowiedział zdecydowanie i odesłał do regulaminu, który jest zamieszczony na stronie internetowej sklepu: "Ignorujemy pytania dotyczące uprawy marihuany, ponieważ udzielanie takich porad nie jest zgodne z prawem (...). Wszelkie materiały informacyjne i promocyjne, które są umieszczone na stronach internetowych sklepu, w katalogu, jak i na opakowaniach nasion, mają wyłącznie edukacyjny charakter, nie mają na celu zachęcania do jakichkolwiek działań niezgodnych z prawem".
 
Propagują konopie 
 
Działalność gdańskiego sklepu z nasionami nie wszystkim jednak się podoba. Jedna z naszych czytelniczek, która mieszka w pobliżu Indorshopu, mówi, że jest zbulwersowana.
 
- Widziałam, jak koło Neptuna młodzi ludzie rozdawali ulotki reklamowe tego sklepu. Oni zwyczajnie kpią sobie z prawa, bo to przecież nic innego jak propagowanie narkotyków - mówi pani Dorota.
 
Całkiem odmienne zdanie ma Maciej Kowalski, rzecznik stowarzyszenia Wolne Konopie. - Czas skończyć z hipokryzją. Z badań jasno wynika, że w Polsce konsumuje się kilkaset ton marihuany rocznie. Ona jest i będzie obecna w naszej kulturze, czy to się komuś podoba, czy nie.
 
Kowalski podkreśla, że przez zakazywanie ludziom posiadania marihuany i uprawiania jej w niewielkich ilościach, na własne potrzeby, kwitnie w Polsce handel groźnymi dla zdrowia dopalaczami i syntetycznymi kanabinoidami. - Po tym ludzie dostają kołatania serca, migotania wzroku, mają duszności i mrowienie kończyn. Marihuana jest zaś stosunkowo nieszkodliwa, a jej działanie jest doskonale znane i udokumentowane - dodaje rzecznik Wolnych Konopi.
 
Nasiona są legalne 
 
Kilka dni temu w sklepie przy Mariackiej pojawili się policjanci i przedstawiciele sanepidu. Przeprowadzili kontrolę po informacji przekazanej im przez jednego z mieszkańców Gdańska, który zgłosił, że w sklepie mogą być sprzedawane narkotyki.
 
Zabrano do badania lizaki o smaku konopi. Na razie w działalności gdańskiego sklepu policja nie dopatrzyła się jednak niczego nielegalnego.
 
- Posiadanie oraz sprzedawanie nasion konopi indyjskich nie jest w naszym kraju przestępstwem - mówi "Wyborczej" Lucyna Rekowska, rzeczniczka gdańskiej policji.
 
Zapewniła jednak, że funkcjonariusze "będą monitorować sklep przy ul. Mariackiej i wkroczą, gdyby uzyskali informację, że pojawiły się tam nielegalne substancje".
 
Posiadanie, handel i uprawa marihuany są w Polsce karalne. Mamy pod tym względem wyjątkowo restrykcyjne prawo, bo teoretycznie nawet za niewielką ilość można trafić do więzienia na kilka lat. W ubiegłym roku samym w Gdańsku odnotowano prawie 20 przestępstw dotyczących nielegalnej uprawy.
 
 
 
Zapraszam do dawanie łapek w górę przy dobrych komentarzach na stronie gazety oraz więcej zdjęć.

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+