Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Auto Mazar + OG Kush Auto / HPS150


blvck

Recommended Posts

  • Replies 75
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dzień 9

 

Auto Mazar 1

Mazar 1

 

Auto Mazar 2

Mazar 2

Auto Mazar 3

Mazar 3

 

 

OG Kush Auto

OG Kush

 
Cały Box

Cały Box

 
Podlać je? Coś nie wyglądają zdrowo - ale co ja się tam znam ;) Ostatnio podlewałem jakieś 3 dni temu.
 
OG Kush ma jakieś dziwne listki z tych samych pięter, jeden większy a jeden mniejszy :blink:
 
Poza tym niektóre listki mają końcówki wykręcone w dół a niektóre sterczą do pionu :D
 
Jest OK czy nieOK ?
 
Pozdrawiam :)

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

 

Kaktusy zajebiste : ) San pedro i pejotla gdzie schowałeś? hehe

 

Dzięki :) Nie znam się na roślinach prawie w ogóle, ale tych gatunków nie mam (chyba :D). Kaktusy mam tylko w celach ozdobnych :D

 

 

Podlej po litrze na roślinę i zostaw w spokoju na parę dni. Nie patrzy się po pierwszych listkach bo często są naturalnie "niewyględne" :)

 

Podlane po litrze z Super Vitem :) Z czego po około pół litra wyciekło drenażem (podlałem tym kaktusy, bo już nie były podlewane z 2 miesiące) ;)

 

Aktualna pogoda: 25st. C / 66% wilgotności. Jest dobrze w nowym miejscu.

 

Statystyki w mierniku pokazują:

 

MIN 23st. C / 54%

MAX 28st. C / 74%

 

Resetowane było wczoraj po przeniesieniu. Teraz znowu zresetuję.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Pytanie mam, jeszcze raz... Jak zmierzyć poprawnie pH gleby. Próbuję już z 5 raz i co chwila mam inny wynik :D

 

1szy pomiar na samym początku miałem taki, że prosto z worka nabrałem gleby do słoika, podłałem wodą (odstaną), wymieszałem, przetarłem sondę z miernika żeby były takie "rysy" jak po lekkim szlifowaniu :) Po około 60s odczyt około 6,3pH.

 

I teraz co zaobserwowałem, zależy jak głęboko wsadzę miernik do gleby to odczyt jest różny. Od 5,5 do 7,0.

 

Dzisiaj zrobiłem nowe testy takie same jak w 1szym pomiarze tą samą wodą (mam z 50l zapasu:)) i pH jest 6,9-7,0 (gdy miernik prawie przy dnie)

 

Co jest grane!?

MIERNIK-pH-DO-GLEBY.1487.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

 

Taki miernik ;) Te mierniki z tego słyną.

 

No cóż, zostanę przy tym co mam a na następny grow kupię elektroniczny pH+EC :)

 

Dzisiaj dodaję wcześniej update'a bo coś złego się dzieje z plantami. Krawędzie nowych wyrośniętych listków robią się jasno/blado zielone a środki są normalnie zielone :D Z tabelki, którą znalazłem na forum wygląda to na brak N lub K.

 

Może nowe listki takie są, albo to lekkie poparzenie? Dzisiaj jak przyszedłem do domu to nie było wody w nawilżaczu, wilgotność około 30% i MAX temperatura jaką zarejestrował miernik podczas mojej nieobecności to 30 st. C. Nawilżacz mógł nie chodzić około dwóch-trzech godzin.

 

Nawet jeśli bym miał pH około 7 to azot i potas powinny wchłaniać się bez problemu wg. tego wykresu (chyba że wykres do du..?).

 

wplyw_odczynu-ph.jpg

 

 
Dać im jakieś specyfiki? Jeśli to np. brak potasu to podlać je z dodatkiem Hesi Phosphorus Plus? Jeśli nie to co robić? :P

 

Poniżej zdjęcia. Mam nadzięję, że ktoś powie, że to nic takiego :)

 

Wczoraj zrobiłem też lekkie LST OG Kushow'i bo się wyciągał za bardzo. Nagiąłem prawie do gleby stożek wzrostu i dzisiaj już się wyprostował :) Nie chciałem za bardzo naginać bo łodyga by była równolegle do ziemi i nie wiem czy bym korzeni nie uszkodził.

 

Dzień 13

 

Box

Box

Listki bez światła z HPS

Ojojoj

A

Całość bez światła z HPS

Planty

LST

B

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

 

No cóż, zostanę przy tym co mam a na następny grow kupię elektroniczny pH+EC :)

Zamiast tego przesiądź się na organiczne nawozy biotabs, mierniki nie będą Ci potrzebne :)

 

 

Nie chciałem za bardzo naginać bo łodyga by była równolegle do ziemi i nie wiem czy bym korzeni nie uszkodził.

Powinieneś z drugiej strony także dać sznurek aby łodyga na starcie była prosto.

 

Odpuść nawozy, sama woda.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+