Jump to content
thc-thc.com

sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

Mikro ogrody


Miś

Recommended Posts

Mikro ogrody

Pożyteczne zestawy do nauki uprawy.

 

Mikro ogrody są bardzo dobrą szkołą dla początkujących hodowców. Mogą oni w małej skali wypróbować różne techniki hodowlane ograniczając do minimum szkody w razie popełnienia jakiś błędów. Tak małe projekty hodowlane są także bardzo łatwe do zakamuflowania w wypadku, gdy inni domownicy nie wiedzą o waszym hobby.

Wystarczy odpowiednio spreparowana szafka w biurku lub często wykorzystywana obudowa od komputera, aby początkujący hodowcy mogli prowadzić swoje eksperymenty. Koszty wyposażenia są niewielkie ze względu małą powierzchnie, a koszty prądu są pomijalne i „znikną” w gąszczu codziennej eksploatacji mieszkania.

 

pc-planter-for-599-dollars.jpg

 

Do wykonania takiego mikro ogrodu możecie zaadaptować każde średniej wielkości pojemnik lub karton. Wielu hodowców wykorzystuje odpowiednio zmodyfikowane szafki, biurka lub obudowy od komputerów. Widziałem już wiele miejsc przystosowanych do hodowli konopi, które znajdowały się w najbardziej nieprzewidywalnych miejscach. Wybierając miejsce do uprawy ważna jest jego wysokość, a już mniej szerokość (widziałem szerokie na 15 cm ogrody). Do uprawy niezbędne jest pomieszczenie o wysokości, co najmniej 50 – 60 cm. W tak małym ogrodzie będziecie mogli uprawiać rośliny wysokie na 25 – 30 cm, reszta wysokości zostanie zużyta przez doniczki i odstęp od źródła konieczny, aby nie spalić roślin.

 

pc-grow-box-being-built.jpg

 

Światło
W mikro projektach hodowlanych wybór źródła światła jest bardzo ważną sprawą z dwóch powodów. Pierwszą sprawą jest wydzielane ciepła przez źródła światła, drugą jest ilość emitowanego światła przez daną żarówkę.

Akceptowalnym rozwiązaniem są energooszczędne świetlówki kompaktowe. Wydzielają one bardzo niewielkie ilości ciepła, co jest ich wielką zaletą ze względu na niewielką objętość mikro ogrodu. Na rynku są dostępne modele o różnym spektrum emitowanego światła, które można dostosować do obydwu faz. Najlepiej zakupić połowę żarówek o przewadze spektrum niebieskiego (oznaczenie „blue” lub „cold white”) i połowę o przewadze światła czerwonego (oznaczenie „red” lub „warm white”). Taki zestaw zapewni optymalne doświetlenie waszych roślin podczas wzrostu jak i kwitnienia.

 

pc-grow-box-complete-system.jpg

 

Wentylacja i zapach
Mikro projekty hodowlane są inicjowane głównie z powodu ich niewykrywalności i łatwości do zakamuflowania przed współmieszkańcami. Chcąc spełnić ten warunek należy zadbać o optymalne połączenie funkcji wentylacyjnej, odprowadzania ciepła i redukcji zapachu. Do wentylacji małych ogrodów łatwo jest przystosować wentylatory stosowane w sprzęcie komputerowym.

W mikro ogrodach dobrze spisują się dezodoranty stosowane do usuwania zapachów w lodówkach – usuwają one zapach jednocześnie nie mając swojego własnego. Można zastosować także zapachy do toalet i łazienek. W zależności od modelu perfumują one powietrze wokoło siebie i/lub usuwają także niepożądane zapachy. Najwydajniejszymi modelami są te do lodówek z wkładem żelowym. Nie podejmuje się podawania konkretnych marek produktów, bo jest ich zbyt wiele na rynku. Musicie po prostu wypróbować kilka produktów i wybrać ten najlepiej działający w waszych warunkach. Ważna jest także kwestia odpowiedniego wyboru mało pachnących odmian.
Mikro projekty hodowlane są wyszydzane przez bardziej doświadczonych hodowców. „Zapomniał wół, jak cielęciem był” jak mówi przysłowie ludowe. Wydajność niewielka – fakt, ale funkcja edukacyjna – nie do przecenienia.

Początkujący hodowcy zrażają się początkowymi niepowodzeniami – a niepotrzebnie! Dajcie sobie prawo, możliwość do schrzanienia tego i owego!

 

Źródło:

-tekst http://www.cannabis.info/PL/encyklopedia/2296-mikro-ogrody/

-foty http://www.expandmywealth.com/2008/06/23/build-your-own-pc-grow-system-for-under-20/

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+