Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

CFL 69W | Critical Sensi Star


Furion

Recommended Posts

tak jak kolega wyzej powiedzial zmierz ph wody ktora wyplywa dolem. mam to samo krzaki prawie mi padly. Podlewalem uregulowana woda ph 6,5 caly czas, nagle tak sie liscie zaczely giac jak u ciebie zawijac do gory wysychac i te plamy. Zmierzylem ph wody co dolem wyplywala a tam 5,2 :o Przelewalem woda nieuregulowana ph 7,5 ale wolno sie poprawialo, wrecz ciezko szlo bo nadal dolem wyplywalo 5,8 czyli za kwasno i blokowalo skladniki, magnez albo fosfor. W kazdym razie wkur****m sie kupilem hesi starter bo to latwiej takim organikiem uzupelnic te poblokowane skladniki i odzyly w koncu. Jak zajebalem im burza kwiatow czyli mineralnym to zas zakwasilo pogielo troche. Takze uwazaj. A przyczyna byla prozaiczna, ziemia ktora zawsze uzywalem substral uniwersalna miala tak najebane nawozow w sobie ze zakwasila mi glebe, a nawoz tam jest w granulkach rozpuszczalnych tez i nie wyplukasz tego...

 

zmierz wode, ustaw na 6,5 i potem zmierz to co wyplywa, mozesz potem przelac to z nawozem zeby uzupelnic, ale tez takim co ma mikroskladniki a wiekszosc standardowych takich nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

gdy robilem flusha wszystko mierzylem wiec tak :

dobrowianka ma ph cos 6.8-7.0

na poczatku lania wyplywalo ph 4.0,  z czasem lania (robilem to powoli) ph wody wylatujacej ciagle sie podnosilo a gdyskonczylem flusha wynosilo juz ponad 6, z ta ziemia mysle ze masz racje Beb bo juz na poczatku takbylo z tym ph ale sie jakos samo ustabilizowalo, wiem jedno ostatni raz in na takiej ziemi nastepnym razem tylko profesionalne podloze co do nawozow to mam do dyspozycji tylko green planeta i to co w ogrodniczym znajde moze moglbys polecic cos konkretnego ? bo juz nie moge patrzec jak te liscie sie psuja :/

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Te liście co były najbardziej poszkodowane może roślina już sama uśmierca ? Odetnij z liści końcówki najbardziej zniszczone. Podłoże to podstawa ;) Polecam light mixy. Na nowych liściach widać jakieś oznaki ? 

 

Bebook HESI to też mineralne ;)

 

edit: zdawało mi się że Hesi nie ma nic bio, jak widać myliłem się ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Vito moze kiedys hesi bylo mineralne teraz czytam ulotke i pisza jak byk np w tym tnt  zoltym co sie daje na wega ze nitrogen that is used in TNT is 100%organic. W tym zielonym co sie leje na poczatku flo tez pisze ze jakies cilostwo dali zeby ph obnizalo zeby nie korygowac tam za duzo no i jak widze z 7,5 obniza do 6,8 to korekte robie minimalna. I pisze ze mikroelementy sa tez w 100% organicznej w tym formie (o makroelementach pisza ze w obu formach i mineral i organik) ale dodaja ze te mikro sa w organicznej formie dzieki ktorej roslina moze se je pobrac niezaleznie od ph podloza, czyli dlatego po tym gownie sie poprawia sytuacja z hujowa ziemia. Tak samo dobrze dzialaly mi opryski nawozem spraymix dolistnie, wtedy nie musza isc przez korzen tylko te malomobilne skladniki dostarcza sie tam gdzie trzeba odrazu i minimalizuje sie to ze korzen nie chce ssać.

 

Najlepsze ze zawsze uzywalem tej ziemi i wszystlko gralo, nawet te polowe tansze typu blumenrade byly spoko. Ostatnia partia to jakis istny zakwas. No ale teraz juz koniec z tym gownem, ziemia krecik to jest odpowiednik light mixa conajwyzej do mlodych i tylko light mix juz leza 3 wory 50l a te cale substrale wywalam na outa :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Uzywam hesi, nie mierze ph bo wiem, ze moja woda ma ph okolo 8( woda z gorskiego ujscia ze studni) dodaje na litrtej wody 0.3 3.5%octu spirutusowego I nie zaluje pomidorom tnt hesi I mam zdrowa zielen. Wszystko na oko, ale pewnie duzo daje to, ze tnt jest organicznym nawozem

 

-------------

aaa... puenta mi sie stracila(troche glowa boli po sylwestrze) Mowie tylko o wegu, w tej fazie najlepiej stosowac organiczne nawozy. Ta faza wzrostu decyduje o rym jak wielkie b

eda nasze pociechy

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+