Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Pierwsza uprawa w pc growbox (pytania)


Damzi

Recommended Posts

Witam, Właśnie się przygotowuję do mojej pierwszej uprawy indoor w pc grow boxie. Będzie to odmiana Ak47xWhite Widow autoflowering. Mam pytania czy te rzeczy co mam w spisie mi wystarczą, chciał bym dodać że mieszkam w Angli i nie wiem jakie nawozy tutaj używać więc dam pare linków i wy mi powiecie co i jak.

 

Rzeczy które planuje zebrać do mojego projektu.

1. Obudowa komputerowa duża (normalka)

2. 3x wentylatory komputerowe 2x in 1x out.

3. Koc ratunkowy.

 

4. 3x lampy 23W, 1400lumenów
lub 1x 35W, 2285lumenów i 1x lampa 23W, 1400lumenów.

 

linki do lamp:
1400l: Diall-Energy-Saving-23W-Spiral-E27

 

2285l: Diall-Energy-Saving-35W-Spiral-E27

Chciał bym sie dowiedzieć też jakie rozwiązanie lamp było by najlepsze)

 

5. Nawóz na kwitnięcie (z tym wlaśnie mam problem bo nie wiem jaki kupić)
link: CANNA-MONO-POTASSIUM-1-LITRE

 

6. Ziemia

7. Perlit

8. Doniczki

 

Prosze powiedzieć czego jeszcze będe potrzebował. I rad czy te oto rzeczy wystraczą mi na zaśanie pierwszy dwóch roślinek.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj
Z Twojej konfiguracji wszystko wydaję się okej, świetlówki takie wystarczą, barwa odpowiednia.
Jedynie nawóz, ten co podałeś jest to sam potas, a roślinki potrzebują innych makro i mikro elementów.
Musisz znaleźć kompletną pożywkę.
Podam Ci przykład nawóz marki HESI:

TNT Complex - na wegetacje, zawiera dużo azotu

Bloom - na fazę kwitnienia zawiera wszystko co potrzeba tylko w innych proporcjach

Phosphorus plus - dodatek fosforu na kwitnienie, podaje się razem z Bloomem. od połowy kwitnienia


Dobrze jakbyś zaopatrzył się jeszcze w jakiś ph metr oraz termometr.

Poczytaj forum znajdziesz tu dużo ciekawych rzeczy i uzupełnisz swoją (nie)wiedzę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

A no tak zapomniałem dopisać o tych dwóch rzeczach. Więc termometr i miernik ph też będzie dzieki wielkie za szybką odpowiedz.

Jeżeli macie jeszcze jakieś podpowiedzi proszę pisać.  :rasta:

 

 

Mam jeszcze pytanie czy wiatraki 2x in i 1x out o zasilaniu Output: 5v===1a wystarczą. ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Zdecydowanie zmierz temperaturę i ogólnie sprawdź całość przed włożeniem tam roślinki, czy wszystko jest jak powinno, aby potem nie było niespodziewanych problemów, choć jak to jest Twój 1 raz to ciężko też nie popełnić błędów.

Ale nie ma to jak uczyć się właśnie na próbach i błędach, więc się nie przejmuj, tylko czytaj i praktykuj.

Planujesz wsadzić automata, więc poczytaj nad odpowiednim treningiem - LST.

Powodzenia i z fartem.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Niestety o to chodzi że potrzebuje właśnie z tamtej strony ponieważ to sklep koło mnie, nie moge zamawiać przez neta bo przyjdzie i rodzice mogą zaczynać pytać, a nie chce nie potrzebnych problemów.

 

EDIT: 

 

Zdięcie z pc growboxa, prace prawie skończone jeszcze tylko jedno światło po drugiej stronie boxa.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+