Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Project GrowBOX na max dwie roślinki z najlepszymi warunkami :)


Gość

Recommended Posts

Witam.

Jako ,że na forum buszuję już od jakiegoś roku, postanowiłem w końcu zrezygnować z kupowania ulicznych cukierków i zabrać się za "PROJECT GROWBOX" .

Przed wakacjami , udało mi się zakupić od kogoś z forum hps'a 70wattowego, mam na stanie kilka płyt wiórowych z których chciałbym zrobić boxa o wymiarach wewnętrznych 35x35x120, pod lampe 70watt i maksymalnie 2 pomidorki. Ten temat założyłem, ze względu na to, że jestem totalnie zdezorientowany , jak powinienem zrobić boxa aby uzyskać idealne warunki dla moich pomidorków. Mam +/- 900 zł przeznaczone na owy project. Czytałem dużo tematów dotyczących budowy growbox'a jak i samej uprawy, ale nadal mam dużo zastrzeżeń jak powinienem wykonać swoje dzieło. Prosił bym o rady doświadczonych ludzi. Jak uda mi się przebrnąć przez samą budowę , będę zobowiązany do utworzenia GrowLog'a.

To co mam:

-Lampa hps 70watt

-Płyty wiórowe z których spokojnie wytnę boxa o wymiarach 35x35x120

To czego jeszcze potrzebuję:

-Folia do wyłożenia boxa

-wentylacja do boxa (pytanie jaka? inwestować w coś dobrego , czy pozostać przy wiatrakach z PC)

Prosił bym o ew podawanie marek i linków do sklepów , w celu uzyskania jak najlepszych warunków.

Ten post nie jest napisany z lenistwa , tylko ze strachu przed wyrzuceniem pieniędzy w błoto, wolę 10 razy dostać zjeby , jak potem żałować że straciłem cenny czas i pieniądze!

Dzięki wszystkim! :D

czy dać sobie spokój z budową boks'a i kupić set-ds-60-rev-2-eco-kompletny-zestaw-uprawny-60x60x140

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

ale do tego namiotu potrzebujesz duzo wieksza lampe, conajmniej 150W no i roslin tez tam wejdzie wiecej niz 2 spokojnie. widzialem i 9 krzakow w takim boksie. musisz sprecyzowac czego oczekujesz, gdzie to ma stac, czy ma byc ukryte, zapach itp. bo jechac bez filtra raczej nie da rady jesli ktos sie kreci w tym samym mieszkaniu. a zakup filtra, wentylatora, nowej lampy, odblysnika i reszty potrzebnych rzeczy to moze sie zmiescisz w 9 stowach.

btw jakbys budowal sam to folia jest niekonieczna. biala matowa farma sprawdza sie wzorowo

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Były plany od początku , na boxa z hpsem 70watt , potem przypływ kasy i pomysł z namiotem i lampą 250 , ale muszę pozostać przy hps 70 , boxa będę budował sam , planuję pod tą lampą wycisnąć jakieś 40-50 gram

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

dobrze napisał ucialany, lepiej więcej wydać wcześniej i być zadowolonym, dobrze jak będziesz miał czujnik pH to rozwiąrze później wiele problemów. Dobrze sprawdz boxa czy wszystko sie zgadza, czy temperatura, wentylacja, halas jest odpowiedni.

Ziemie mozna samamu zrobic ale i tak dobrze glowny skladnik miec dobry ja uzywam Kronen nie jest to zla ziemia w tej cenie to bardzo dobra, jednak w swojej uprawie sam popelnilem blad bo ja przelalem :( ale ogolnie jest oK:)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+