Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Regulator napięcia


Twersat

Recommended Posts

Witam, posiadam wentylator osiowo-kanałowy 145/187/h, z tym że wolne obroty się spaliły, a na wysokich jest trochę za głośno, wiem ze można to oddać do nawinięcia i by chodziło, ale nie orientuję się w cenie takiej usługi. wpadłem na pomysł żeby zamontować regulator napięcia, tylko nie wiem czy to zda egzamin?

@Nie działają/ spaliły się, nie wiem, chodzi tylko na wyższych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

zapewne zjarał uzwojenie które generuje mniejszą moc

co do regulatora napięcia możesz go użyć, tylko muszić zastosować dla pradu AC jezeli jest pod 230v

co do przezwojenia to ceny sa rozne w zaleznosci od drutu i konstrukcji, ale do 50zł powinno się wyrobić bez wywazania, jak z wywazaniem to cena powyzej pewnie 100zł.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość lordrevan

w samochodzie też kiedyś tak miałem że chodził tylko 1 i 4 bieg nawiewu ale tam była kwestia wymiany jakiegoś bezpiecznika czy coś w tym stylu i wyniosło mnie to parę złotych więc może u ciebie będzie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

w samochodzie napięcie jest DC czyli stałe i zapewne spalił się tranzystor mocy wentylatora i mógł działać tylko na najniższym i najwyższym biegu a pośrednie nei działały bo tranzystor od sterowania nim był spalony. W silnikach AC wygląda to trochę inaczej wystarczy triak, potencjometr i rezystor i działa .

Potrzebujesz coś takiego naprzykład
egulator+obrotow+silnika+elektrycznego

albo ale nie wiem czy będzie dobrze działał z każdym wentylatorem
 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+