Jump to content
thc-thc.com

sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Marihuana na giełdzie. Inwestorzy wpadli w szał kupowania


Bery001

Recommended Posts

Marihuana na giełdzie. Inwestorzy wpadli w szał kupowania

Firma MedBox, zajmująca się uprawą i dystrybucją leczniczej marihuany, zadebiutowała na giełdzie i w ciągu czterech dni jej akcje wycenione na cztery dolary poszybowały w górę do nieprawdopodobnych 215 dolarów. Zarząd się przestraszył i sam próbuje odwieść inwestorów od kupowania akcji.
 
Firma MedBox działa od kilkunastu lat i tydzień temu w końcu debiutowała na giełdzie. Ma 130 sklepów sprzedających marihuanę w celach lecznicznych, a zarząd wyznaczył wartość spółki na 45 mln. dol.
Nie kupujcie. Nie warto?
Wszyscy byli więc w szoku, gdy tuż po debiucie giełdowym ceny rozbiły każdy mozliwy "sufit" i firma w ciągu czterech dni była warta już 2,3 mld dol.
 
Prezes MedBox przyznał, że nie wie, kto kupował tyle akcji. Nikt nie potrafił bowiem początkowo osądzić, czy robi to jeden holding za pomocą różnych firm, czy jest to bardzo wielu równie chętnych do inwestowania kupców.
 
Zarząd wystosował jednak oświadczenie, w którym stwierdzono, że "prawdziwa wartość spółki jest o wiele niższa" i tak naprawdę liczono na to, że akcje będą oscylowały w granicach 10 dol. za akcję.
 
Po tym komunikacie ceny spadły do 100 dol. i na razie utrzymują się na tym poziomie. MedBox przekonuje w dalszym ciągu, że akcji warto się pozbywać, bo tylko w mijającym roku w całych USA zamknięto 500 z ok. 3 tys. sklepów, które oferują leczniczą marihuanę i ten trend władz stanowych się utrzymuje.
MedBox nie chce być bowiem odpowiedzialny za "bańkę", bo - jak stwierdził zarząd - produkcja marihuany jest w ich przypadku ściśle nadzorowana i po prostu więcej jej na rynek w dość długiej perspektywie nie wejdzie.
 
Być może jednak akcjonariusze MedBox wkrótce postarają się o odpowiedni lobbing w tej kwestii.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+