Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Zlikwidowano trzy plantacje konopi


lampa

Recommended Posts

za cholere nie wiedziałem gdzie założyc ten temat.

otóż na onecie jest artykuł w którym piszą, że zlikwidowano plantacje konopii itp itd.
niby nic specjalnego, ale zastanawia mnie skąd oni biorą tych "specjalistów biegłych"


jak można przeczytać napisali, że znaleziono 3000 krzaków konopi, "specjaliści" wyliczyli, ze można z tego wyprodukować 20000 gotowych porcji.

to kiepscy ogrodnicy z tych panów, bo (przyjmując że porcja to gram) wychodzi, że z krzaka osiągneliby po 7 gram... (przyjmując realną wage i skład porcji zioła u dilera, to wyjdzie jakieś 4 gramy z krzaka)

dodatkowo zastanawia mnie jak oni obliczyli wartość takiej uprawy. Napisali, że 8mln. A jakby podzielić 8000000 na 20000 to wychodzi, że porcje sprzedadzą za 400zł.....

rozumie ktoś coś z tego?

 

 

 

 

 

Zlikwidowano trzy plantacje konopi

Straż Graniczna zlikwidowała na terenie województwa mazowieckiego trzy plantacje konopi indyjskich. Zabezpieczono 5 kg gotowego suszu i ponad 3 tys. roślin. Zatrzymano siedmiu obywateli Wietnamu.
 
W akcji uczestniczyło ponad 100 funkcjonariuszy Straży Granicznej wspieranych przez śmigłowiec. Pogranicznicy weszli jednocześnie na trzy posesje oraz do dwóch mieszkań w Warszawie, Otwocku i Legionowie, w których przebywali obywatele Wietnamu - poinformowała w piątek Joanna Rokicka z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.
- Plantacje znajdowały się w domach wynajmowanych przez zorganizowaną grupę przestępczą. W pomieszczeniach znajdowały się linie produkcyjne, wyposażone w systemy nawadniania, naświetlania i wentylacji - powiedziała Rokicka.
 
Z ponad 3 tys. roślin - według opinii biegłego - można było uzyskać 20 tys. gotowych porcji narkotyku o czarnorynkowej wartości powyżej 8 mln złotych. - W pomieszczeniach znajdowały się również pozostałości po uprawach, co świadczy o tym, że plantacje były już po pierwszych zbiorach - wyjaśniła Rokicka.
 
Za uprawę konopi na dużą skalę grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.
 
Od kwietnia do września 2010 r. funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili i zlikwidowali dziewięć plantacji konopi. Zabezpieczono wówczas ponad 5 tys. sadzonek i 131 kg suszu konopi indyjskich. Wartość każdej z zabezpieczonych plantacji oszacowano na 40 tys. euro. W sumie zatrzymano 14 obywateli Wietnamu, a 12 z nich przedstawiono zarzut nielegalnej hodowli konopi.
 
Grzegorz Dyjak

 

Link to comment
Share on other sites

Tak ja rozumie i to doskonale.Milicja bo tak ich nazywam kładzie nacisk na propagandę sukcesu.Gdy złapią młodych chłopaków dilujących na osiedlu w gazetach są nagłówki SZAJKA NARKOTYKOWA UJęTA.Chcą pokazać po prostu że złapali coś dużego.Do gazety dają to co im pasuje i ładnie wygląda a masa to przyjmie przecież w dobrej sprawie walczą ze śmiercią Pozdro

Link to comment
Share on other sites

lampa. a co tutaj rozumieć. ^ kolega wyżej napisał.

myślisz ze zwykły kowalski będzie liczył. on tylko patrzy że policja walczy skutecznie z narkotykami i przestępczością.

i jeszcze co zauważyłem to ten nacisk na Wietnamczyków. 9 plantacji w 8 miesięcy.

i te liczby ludzi biorących udział w akcji . . .

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie, większość czasu poświęcanego w telewizji na ogólnie temat narkotyków to relacje ile to oni towaru nie zabezpieczyli, podczas gdy ten cały zarekwirowany towar to tylko mała cząstka(promil) reszty, natomiast na temat tej reszty czasu w telewizji już nie zostaje.

Proporcje są dokładnie odwrócone choć powoli się to zmienia, jednak na razie trzeba tu mówić o jawnej manipulacji mającej na celu wmówienie ludziom że z przemysłem narkotykowym ten kraj walczy skutecznie.

Link to comment
Share on other sites

"W pomieszczeniach znajdowały się linie produkcyjne" ciekawe co to k,rva jest HAHA!

to tak samo jak z zarzutami część jest za hodowle, a nie uprawe

"zorganizowaną grupę przestępczą" ta jest najlepsze szkoda że nie mafie, ciekawe czy mają tabele:

1-bandyta

2-grupa zorganizowana

3-gang

4-mafia

po za tym k.rva co to jest porcja? Równie dobrze mogą podawać wage mokrych topów, a za narkotyk uważać całą rośline

ale tego ni H nie łape i wątpie żeby była osoba która to rozumie: "Za uprawę konopi na dużą skalę grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności"

8 lat to 16razy więcej niż 6 miechów, więc k.rva jak oni to przyznają? skoro sugerują się : "W pomieszczeniach znajdowały się również pozostałości po uprawach, co świadczy o tym, że plantacje były już po pierwszych zbiorach"

K.RVA NA K.RVIE K.RVĄ POGANIA

Link to comment
Share on other sites

to już przestaje być powazne tylko śmieszne.. Ci policjanci chyba nigdy nie wychodzili na ulicę.. bo jak dla nich 3 osoby to grupa zorganizowana, to o ja poierdlę...

Link to comment
Share on other sites

dodatkowo zastanawia mnie jak oni obliczyli wartość takiej uprawy. Napisali, że 8mln. A jakby podzielić 8000000 na 20000 to wychodzi, że porcje sprzedadzą za 400zł.....

Powinno wyjsc 40 zl za porcje, a wiec po prostu 'sie machneli'* o jedno zero.

*sie machneli, lub zrobili to specjalnie bo nie wszyscywiedza co ile kosztuje, a liczba 8mln wyglada duzo ladniej niz 0,8mln.

Link to comment
Share on other sites

Oni liczą to tak że jedna porcja, to 0,25g czyli ćwiara. Tyle najmniej można kupić i tak to obliczają, wiem bo miałem przypał za udzielenie i obliczyli że w 5 gramach jest 20 porcji konsumenckich, czyli kosztuje to 200zł haha

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+