Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Sukces PSdsPN i Rzecznika Praw Osób Uzależnionych oraz HFPC


weeed

Recommended Posts

Sukces Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej i Rzecznika Praw Osób Uzależnionych oraz Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka!

Dzięki naszej interwencji, 24 letni, uzależniony od marihuany Rafał nie spędził Świąt Bożego Narodzenia w zakładzie karnym, ale w domu, z rodziną.

Przypomnijmy, Rafał - tak jak 17 tysięcy osób w podobnej do niego sytuacji - to ofiara zmiany Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, która wprowadziła w 2000 r. zapis o karaniu za najmniejszą ilość narkotyków. Przepis miał pomóc policji w walce z narkobiznesem. Tymczasem do więzień najczęściej trafiają osoby uzależnione lub eksperymentujące z narkotykami.

Wyrok wobec Rafała miał zostać wykonany pomimo, że terapeuci z Centrum Zdrowia Psychicznego Poradni Leczenia Uzależnień, Szpitala Specjalistycznego im. Rydygiera w Krakowie (gdzie Rafał jest pacjentem), stwierdzili, że „ewentualna przerwa może wpłynąć niekorzystnie na proces terapii, wskazane jest kontynuowanie leczenia w tutejszej poradni”.

W sprawie Rafała interweniowała Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Rzecznik Praw Osób Uzależnionych oraz Polska Sieć Polityki Narkotykowej.

Skutkiem tych interwencji 17 grudnia 2010 postanowieniem Sądu Rejonowego w Krakowie, Sąd odroczył wykonanie kary w sprawie Rafała na okres 6 miesięcy

a teraz najlepsza koniec artykułu:

Sprawa Rafała będzie nadal monitorowana przez Polską Sieć Polityki Narkotykowej. Już w lutym ma powstać wniosek o ułaskawienie Rafała do Prezydenta RP.

Źródło: konopialeczy.pl

kur*a mać nie wiem czy się śmiać czy płakać.. Rafał traktowany jest jak członek jakiegoś kartelu narkotykowego co szmugluje koks do Polski. Chłopak dośc że uzależniony to ułaskawienie przez prezydenta mu potrzebne... ja p****e.. co za kraj. Chociaż tyle że pozwolili mu spędzić święta z rodziną.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+