Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Codzienne jaranie - czy ma wady i czy to w ogole choroba


Gość

Recommended Posts

ja jak mam temat to raczej pale codziennie ale nie wczesniej niz o 21-22 wiadomo koniec dnia to przy filmie mozna sobie cos przysmazyc :D nigdy nie pale rano a zadko kiedy popoludniu ( jak wiem ze nie mam nic do roboty i dzien zamulajacy bedzie ) rano po przebudzeniu to tylko zakraplam oczy zeby nie byly jak minusy i jest lajt :D a co do skutkow myslalem ze po dluzszym paleniu pogorszyla mi sie pamiec ale poszedlem do psychologa rozwiazac pare testow IQ i okazalo sie ze mam najlepsza pamiec :D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zapominacie o tym że każdy z wypowiadających się tutaj jest potencjalnym "narkomanem" więc przymyka oko na te ciemniejsze strony palenia, nie mówię żeby od razu demonizować MJ ale na pewno nie mówmy o niej jako o super można być wręcz rzec odżywce.

uzależnienie od TV, czy internetu też niby nie ma negatywnych skutków (a przynajmniej nie takich by od razu przyszły mi głowy ) a jednak jest to w społeczeństwie uznawane za coś złego i jest leczone przez psychiatrów

to że tobie jest z tym dobrze to nie znaczy że każdy sobie będzie umiał poradzić z taką dawką mj, są jeszcze Ci którzy mają predyspozycje do chorób umysłowych, schizofrenii, depresji, a wady owszem są, może nie tak dla płuc co np dla gardła, a też czas jaki pożytkujemy na palenie mógłby być wykorzystać do czegoś przydatnego.

Robienie codziennie nieważne czego to zawsze jest uzależnienie, a to że lepiej jest palić mj niż papierosy czy choćby pic alkohol nie stawia jej ponad wszelkimi rankingami substancji szkodliwych.

Z waszych punktów widzenia może to wygląda niewinnie, ale wasze matki, ojcowie, rodziny, niektórzy znajomi, czy nawet pracodawcy widzą tylko to że zwyczajnie jesteś upalony, nie przydatny przez sporą cześć dnia do robienia niektórych rzeczy i to jest negatywne,a nie sam fakt palenia

mówicie też o tym że w każdej chwili możecie zrobić przerwę i w to nie wątpię, ale móc a zrobić to co innego spróbuj sobie odmówić jak kolega zadzwoni :twisted: w moim przekonaniu możecie sobie odmówić jak np nie ma kasy, miejscówy, czy czasu, ale odmówić jak wszystko sprzyja to raczej się nie wydarzy (oczywiście nie mówię że każdy by poległ przy takiej próbie)

Ps sam palę kilka razy w tygodniu i nie jestem tutaj od mówienia złych rzeczy o mj czy straszenia kogokolwiek, ale wysilcie się na odrobinę obiektywizmu, gdy już chcecie zaczynać jakiś poważny temat.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dziwi mnie jak niektórzy piszą, że im to nie szkodzi. Po roku częstego palenia, gdy zrobiłem przerwę dopiero teraz widzę jak bardzo się przez to zmieniłem. I nie chodzi o to, że zmieniłem się na lepsze, czy gorsze(w sensie jakim jestem człowiekiem), bo powiedzmy że to jest nie ważne, ale na przykład trudniej mi przyjąć do siebie ważne sprawy, trudniej się z niektórymi rzeczami pogodzić, bo paląc się o wiele więcej myśli, "rozkminia" i te myśli mogą czasem przytłaczać, nawet na trzeźwo i jestem przekonany, że spowodowała nasza czarodziejska Mańka. Chyba już nie wrócę do codziennego palenia, ale zupełnie na razie nie zrezygnuje, bo zbyt bardzo to lubię. Proszę was, nie mówcie, że gania wam w niczym nie przeszkadza albo nawet pomaga, bo nie wierzę w to, a wy sami siebie okłamujecie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Masz racje jastrz. Czlowiek lubi sie usprawiedliwiac, nawet przed samym soba. W sumie kazdy organizm reaguje inaczej. Ja jednak wole dmuchac na zimne ;)

Sam obecnie przechodze mala przerwe ;) Kocham MJ i nie zrezygnuje z takiej formy spedzania wolnego czasu.

Pale wieczorami i (staram sie) tylko w weekendy, niedziela to doslownie 2-3 buszki.

Faza zawsze fantastyczna a i ogar w tygodniu jest ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 3 tygodnie później...
Kiedys gdy grałem w piłkę na pozycji obroncy wszytscy mnie chwilili, gdy od stycznia zaczełem walić wiadra (prawie codziennie) moja gra znacznie się pogorszyła.Straciłem reflex, mam jakies takie nieskoordynowane ruchy , nie wiem czy to za sprawą MJ czy po prostu spadek formy ?

Ja mam tak samo... Od kiedy zacząłem codziennie jarać zauważyłem, że mój reflex o wiele się pogorszył... <_< Dodam coś także od siebie: nie polecam palenia na co dzień przez dłuższy czas...Ja myślałem że to do niczego złego nie prowadzi, ale teraz gdy mam przerwe z powodu braku funduszy czuje się jakoś dziwnie(trzeźwo :D ), często myśle żeby zajarać...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Od siebie mogedodac do tematu tyle ze coedziene jaranie mozemy rozumiec na dwie opcje
-chodzniee upuerdolonym od rana do nocy :zjarany:
-palenie po szkole,pracy ale tylko wieczorkiem tzw piwko buszek i do snu

codzienne palenie jest bynajmnije nie zdrowe ja u siebie zauwazylem po dluzszym czasie palenia(najczesciej jest tak po harvescie we wrzesniu codziennie chce sie probowac sowjego;p) jest oslabienie orgaznizmu problemy z zapamiaetywaniem nawet listy zakupow.
od siebie polecam ze jezeli ktos bardzo lubi palic nic si eeni stanie jesli ogarnie sie i zrobie cobie przerwe na jakis czas

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie uważam aby codzienne palenie obniżało zdolności intelektualne. Palę codziennie jeśli tylko mam dostęp do materiału(czyli średnio co 2 tygodnie jest kilkudniowa przerwa)i tak od kilkunastu lat.w tygodniu nie są to duże ilości -jeden dobry buch po południu po drodze z pracy do domu, jedno,czasem dwa nabicia wieczorem. (czasem w robocie jeden buch też się zdarzy). w sobotoniedzielę więcej. skończyłem studia pracuję,spłacam kredyt,odprowadzam dziecko do przedszkola, namiętnie gram w gry strategiczne ,dużo czytam. organ który nie jest używany zanika. używajcie umysłu i nie dajcie sobie wmówić że zioło ogłupia. oczywiście umiar jest najważniejszy jak mówią mędrcy wschodu :-)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+