Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Tripowe obrazki jak na Savli


berylium

Recommended Posts

W jaki sposób zrobić zdjęcie snu albo zjawiska psychodelicznego najprościej namalować, wielu artystów czerpie swe inspiracje od przeżyć psychodelicznych. Jak sobie przeglądałem tak obrazy pana Yerki to wiele z nich naprawdę przypomina te stany co ma się na Salvia Divinorum, zresztą jego prace mają bardzo psychodeliczną nutę. Zresztą zobaczcie sami, zrobiłem małe porównania, chodzi mi tu jedynie o efekt wizualny, więc temat bardziej na luzie i do zabawy wyobraźnią :)

Siedzimy w pokoju palimy jakiś ekstrakcik i nasz pokój zmienia się w:
jacek_yerka_pokojowa_farma.jpg
Jeżeli przyjrzymy się temu obrazowi to widać, że jest pokój który przekształcił się w wizje jakiegoś innego miejsca. Mamy tutaj meble niektóre z nich przekształciły się częściowo w co innego np. regały w gospodę, lampa w księżyc, odkurzacz w jakieś zwierze, ściany są z lekka widoczne jakby przezroczyste

Inne wizje metamorfozy pomieszczeń domowych:
Pokoje:
155-d.jpg
Tutaj mamy pokój zamieniony oczami wyobraźni w jakąś dziką dżungle. Salvia naprawdę pobudza kreatywną wyobraźnie do takiego poziomu jakiego już nie pamiętamy jako dorośli, myślę że tak dużą twórczą wyobraźnie mieliśmy jako małe dzieci, tutaj SD i inne psychodeliki może nam przypomnieć co nieco z tego co już zatraciliśmy.

119-d.jpg
Inny obraz to metamorfoza pokoju w jakiś wiejski klimat.

120-d.jpg

nasze łóżko sypialne, czasem też może wyglądać inaczej :)
yerka.jpg
54-d.jpg

Kible, też czasem mogą nam się wydać czymś innym :D
37-d.jpg

59-3.jpg

a sama wanna tutaj:

jacek-yerka-lato-w-miescie.jpg

i stół kuchenny:
49-d.jpg
106-d.jpg

blokowisko:
161-d.jpg

jacekyerka11ko7.jpg

las

Ten obraz bardzo mi przypomniał stan jakiego kiedyś na salvi doznałem w lesie tzn. drzewa zaczęły się rozjeżdżać na boki odsłaniając i tworząc inną rzeczywistość, jakby właśnie miasto ale jeszcze ciekawszy jest tutaj sam efekt, gdzie sam las wygląda jak kurtyna albo płachta postawiona przed nami, jest taki 2-D jakby zaraz za nim było coś jeszcze, chyba wiele osób miało to uczucie przysłonięcia jakby oczu :D


inne abstrakcyjne światy:
tutaj interpretacja czego kolwiek staje się już bardzo swobodna i indywidualna :D

63-d.jpg
48-d.jpg
103-d.jpg
145-d.jpg
8-d.jpg
yerka1.jpg
59-1.jpg


tu trochę jak trip grzybowy :P
102-d.jpg


a na koniec sopockie molo widziane przez pryzmat SD :P
164-d.jpg


Trochę także to przypomina świat snów, nie wiem coś w jego pracach magicznego jest, są one naprawdę dość niezwykłe jak się i głębiej przyjrzeć.
Więcej jego prac można zobaczyć w świetnie zrobionym filmiku tutaj:

- 1/2
- 2/2 8-)
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Super! Nie widziałem zbyt wielu prac tego Pana ale są naprawdę psychodeliczne. Dodam że Z.Beksinski też daje radę a gdy oglądałem jego obrazy zawieszone na ścianie pod wpływem psylocybiny zabierały mnie jeszcze dalej niż byłem w stanie sobie to wyobrazić.

post-2-0-36957200-1379362296_thumb.jpg
post-2-0-60184400-1379362297_thumb.jpg
post-2-0-02333300-1379362299_thumb.jpg




Co ja będę dużo mówił, spróbujcie interpretacji tych obrazów pod wypływem Salvi lub Psilo, mi osobiście obrazy Beksińskiego nakręcają badtripa i wywołują bardzo głębokie odczucia wyalienowania jeśli tak to można powiedzieć.

beks_zdzislaw_beksinski_061.jpg

Może ktośna forum maluje lub rysuje i chce pochwalić się swoimi dziełami ? Było by fajnie ;) Pozdrawiam psychonautów ;):peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

No prace pana Beksinskiego są dość mroczne i nie chciałbym ich raczej poczuć w stanie psychoaktywnym ale jak ktoś jest sadomaso to czemu nie. Jacek Yerka ciągnie w trochę inną stronie zamiast strachu oferuje nam kreatywizm, zabawę wyobraźnią, no i przede wszystkim spokój psychiczny. Jednych ciągnie do mroku i cierpienia innych do światła i radości, każdy z nas jest spolaryzowany inaczej :)
A jak już jesteśmy przy obrazach to to mnie centralnie rozpierdala:

Dziewczynka która to namalowała ma tylko 11 lat, a zaczeła malować w wieku lat 3ch po prostu odjazd na maksa

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

A tak sobie przypomniałem, że przecież ten film świetnie pasuje do tego tematu.
Alex Grey malarz który swe inspiracje czerpie z psychodelicznych wizji, co prawda nie o Salvi tu, a o LSD ale treść zgodna :)

Alex Grey - TEOLOG (Obraz zainspirowany głębokim stanem świadomości na LSD)
http://supern0va.wrzuta.pl/film/aq35yLF29lY/alex_grey_-_teolog_obraz_zainspirowany_glebokim_stanem_swiadomosci_na_lsd

inne jego dzieła można zobaczyć w tym filmie: Alex Grey - Duch Świata

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+