Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Marihuana a rytm serca.


jaca1331

Recommended Posts

Otoż mam tak, że jak zapale dość dużo, ale nie tak żebym sie zwarzył tylko poprostu mam dość grubą mocną faze, częśto odczuwam strasznie szybko bijące moje serce, wrecz jakby miało mi wyskoczyć, czasem też gorąco w klatce piersiowej odczuwam i wkrecam sobie ze to niby przez to ze za slabo oddycham i za malo tlenu i staram sie oddychac szybciej i robic glebsze wdechy. Przy tym biciu serca pojawiają sie też czasem dziwne uczucia mrowienia szczególnie w palcach u rąk albo w całych dłoniach. I mam przez to bad tripy, prubyje sie jakos uspokoic czasem ale nie wychodzi. Zauważyłem ze to zdaza sie dosc czesto mi jak jest zimno. A i jeszcze czasem poprostu odczuwam ze jest mi bardzo zimno i sie trzese. Czy to moze byc cos powaznego czy poprostu wina niskiego ciśnienia krwi? bo jeśli niskie ciśnienie to łatwo sobie z tym poradzić, jakiś redbull czy taniec :).

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Otoż mam tak, że jak zapale dość dużo, ale nie tak żebym sie zwarzył tylko poprostu mam dość grubą mocną faze, częśto odczuwam strasznie szybko bijące moje serce, wrecz jakby miało mi wyskoczyć, czasem też gorąco w klatce piersiowej odczuwam i wkrecam sobie ze to niby przez to ze za slabo oddycham i za malo tlenu i staram sie oddychac szybciej i robic glebsze wdechy. Przy tym biciu serca pojawiają sie też czasem dziwne uczucia mrowienia szczególnie w palcach u rąk albo w całych dłoniach. I mam przez to bad tripy, prubyje sie jakos uspokoic czasem ale nie wychodzi. Zauważyłem ze to zdaza sie dosc czesto mi jak jest zimno. A i jeszcze czasem poprostu odczuwam ze jest mi bardzo zimno i sie trzese. Czy to moze byc cos powaznego czy poprostu wina niskiego ciśnienia krwi? bo jeśli niskie ciśnienie to łatwo sobie z tym poradzić, jakiś redbull czy taniec :).

jaca ja tez tak mam jak zaczyna mi bania wchodzic, potem zajmuje sie swoja robota, rozmowa, i niemysle o tym i nie zwracam na to uwagi;d (niemozesz o tym myslec, sie na tym skupiac, albo myslec ze kurde chyba spalilem za duzo, cos moze mi sie stac bo zawsze sie bt skonczy)

te mrowienie jest u mnie czasem, ale jesli juz jest, to jest to bardzi przyjemne uczucie:)

co do zimna, mam takie wrazenie jesli wychodze na balkon, ogolnie do zimnego to doznania sa mneijsze, tak jakby banka slabla:) a samo uczucie zimna nie jest nietyle co zimne co naprawdze przyjemnym i ciekawym odczuciem:)

gdzies czytalem ze mj ziwieksza cisnienie tetnicze, wiec napewno nie jest za niskie, i niepopijaj nie wiadomo jakimi ilosciami redbulla, a taniec wtedy zacznie naprawde brakowac tlenu i naprawde zacznie Ci serce szybciej bic:)

swoja droga rozpisalem sie troche ale do konca sam niepotrafie opisac czy te przyspieszone bicie serca jest po mj czy to tylko taka wkreta:)

Pozdrówa Pal śmiało i sie nie bój:)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość ja_rondel123

jest to spowodowane tym ze po zarzyciu mj masz wyczulone zmysly; slyszysz wiec niz jest to konieczne;d robisz blad oddychajac szybciej bo to powoduje szybsza prace serca, dlatego masz podwyzszone tetno, ja polecam glebokie wdechy przeponowe i wydechy, najczesciej oddychamy "brzuchem" bo jest to latwiejsze, ale mniej efektywne, rowniez trzeba pamietac o glebokich wydechach, zeby rownowazyc poziom wdechu/wydechu.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siemanko otoz mam ten sam problem po 3 latach palenia zlapalo mnie to samo co ciebie tyle ze z podwojona siła i musze powiedziec ze do tej pory nie wiedzialem co to bad trip na pewien czas nawet przestalem palic oczywiscie czasem mi to wtaca ale juz nie tak strasznie i mocno moja rada pal w stanie gdy jestes uspokojony niby glupie ktos moze powiedziec jak to przeciez babcia jest po to zeby sie uspokoic no ale tak to juz jest biez magnez reguluje prace serca i innych narzadow bierz wit b6 pomaga whłaniac magnez jesli pijesz kawe to ja odstaw pomoze ci tez melisa . No i najwazniejsze to twoja psychika nie nakrecaj sie jak cie łapie ponoc od marihuany jescze nikt nie umarł a najsmieszniejsze jest to ze jak mnie to złapało to myslałem ze bede pierwszy aha poczytaj tez troche na temat mj i działaniu musisz wiedziec ze działanie jest dwu biegunowe to zycze powodzonka mam nadzieje ze ci pomogłem pzdr

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ostatnio miałem podobną sytuacje. Po 3 tygodniach przerwy od thc postanowiłem sobie zajarać. Z trzema kumplami zajaraliśmy raczej znikomą ilość ale zaczęły mi się wkręcać jakieś chore fazy. Cały dygotałem, ale nie odczuwałem tego. Kiedy brałem bongo to kumpel do mnie z tekstem żebym się uspokoił, a ja mówie jak to , przeciez jestem wyluzowany, a on do mnie że ręce mi się całe trzęsą. Byłem blady a pikawa do tego nawalała tak jak by chciała wyjść mi z klatki. Kumpel miał ciśnieniomierz więc sobie zmierzyłem tętno wyszło mi 160... :(

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siemanko otoz mam ten sam problem po 3 latach palenia zlapalo mnie to samo co ciebie tyle ze z podwojona siła i musze powiedziec ze do tej pory nie wiedzialem co to bad trip na pewien czas nawet przestalem palic oczywiscie czasem mi to wtaca ale juz nie tak strasznie i mocno moja rada pal w stanie gdy jestes uspokojony niby glupie ktos moze powiedziec jak to przeciez babcia jest po to zeby sie uspokoic no ale tak to juz jest biez magnez reguluje prace serca i innych narzadow bierz wit b6 pomaga whłaniac magnez jesli pijesz kawe to ja odstaw pomoze ci tez melisa . No i najwazniejsze to twoja psychika nie nakrecaj sie jak cie łapie ponoc od marihuany jescze nikt nie umarł a najsmieszniejsze jest to ze jak mnie to złapało to myslałem ze bede pierwszy aha poczytaj tez troche na temat mj i działaniu musisz wiedziec ze działanie jest dwu biegunowe to zycze powodzonka mam nadzieje ze ci pomogłem pzdr

Co to znaczy że działanie mj jest DWUBIEGUNOWE?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

hmm chodzi o to, ze mozesz np. palic mj, chodzic na wagary, wszystko zaniedbywac i zdegradowac sobie poziom zycia, oczywiscie palac w takich okolicznosciach nieciekawych. mozesz rownierz palic mj np. po szkole, wziac instrument w reke i poczuc sie jak wirtuoz, grac w natchnieniu, zapalic z dobrymi kolegami, obczaic dobra komedie i taki wplyw bedzie bardzo pozytywny. to jest dzialanie dwubiegunowe (wg. mnie). a propo tych objawow niekorzystnych tez tak mialem jak palilem w lazience jak sie mylem i szedlem do lozka sluchac muzyki i wywolane bylo stresem ze starzy mnie rozkminia itp. wszystko bierze sie z nastawienia, a napierdalaja*a pukawa to normalka :D i ciezkie powieki :D wiem ze swojego doswiadczenia ze nie nalezy poprostu palic w niekorzystnych/stresujacych sytuacjach, a jesli juz zauwazymy w sobie tego typu schizy nalezy je poprostu zignorowac. to trzeba poprostu samemu ogarnac i poporstu olac to i czerpac piekno rozkmin :D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jezli chodzi o przyspieszoną akcję serca.

Po 12 latach palenia tego shitu i mówię to z pełną odpowiedzialnością i wrogiem thc nie jestem -a raczej ofiarą, dorobiłem się częstoskurczu nadkomorowego ze zwrotną fala re-entry. Niestety dopiero teraz publikowane sa badania, które dowodzą , że niestety ale używka ta (nie pierwsza i nie ostatnia zapewne) - sprzyja powstawaniu tachykardii i oprowadzi do zaburzeń rytmu serca. Trawa działa standardowo- po przyjęciu podwyższa ciśnienie - i czesto rytm serca, by za chwilę radyklanie je obniżyć (FAZA). Niestety ale jezeli obserwujesz u sibie tachykardie (rytm ponad 100 na minutę) - radze ci po prostu nei palić, bo sobie utrwalisz częstoskurcz i do końca zycia będziesz musiał sie z tym męczyć, a choroba z wiekiem postępuję i wymaga framakoterapi lub zabiegów typu ablacja (wypalanie dodatkowych dróg przewodzenia w sercu- bo z reguły to jest głowna przyczyną częstoskurczu)lub w nagorszym wypadku dostaniesz migotonia przedsionków lub komór i wtedy albo cie uratują (natychmiastowa reanimacja) albo będziesz kolejnym młodym który nagle zszedł na serce- choć nigdy na nie nie chorował.

Jako stary jaracz i doswiadczony niemało - mówię Wam - nie dajcie3 sobie wciskac kitu, że trawka to lajcik ziomuś, super używka vbo owszem tak jest - ale palona nałgowo niestety powoduje nie tylko konskekwencje psychiczne u osob podatnych na schizy- co gorsza w Polsce lekarze sa takimi lamerami, że nie łączą częstoskurczu z bakaniem i robią wielkie oczy jak sie ich pytasz czy to ma wpływ, oczywiście kumaci kardiolodzy- którzy mają uszy i oczy szeroko otwarte i czytają fachowe publikacje od razu was oświecą - że trawa jak każda używka jest dla serca szkodliwa - poniewaz realizuje taki sam schemat jak alkohol i jak inne uzywki, skoro cały czas bakasz i przywaalsz sercu przyspieszenie - to serce po pewnym czasie o sobie przypomni..

Nie chce tutaj moralizować i straszyć, uważam jednak ze swojej strony za fair, wyjąśnienie dlaczego szybko ci bije serducho, a bzdury z czekolada włoż między ksiązki, czekolada jest dobra, bo po spozyciu obniża się cukier (jak przy kazdej używce) -po skunie szybciej, a jak cukier sie obniża to serce zwalnia a nie bije szybciej,u ciebie bije szybciej poniewaz masz lęk w głowie i receptory wysyłają sygnał do serca - tak to właśnie wygląda w przypadku substancji psychoaktywnych..po krótce.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+