Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

"Czechy staną się drugą Holandią?"


weeed

Recommended Posts

Zamiast zakazywać i wsadzać nastolatków za kratki, nasi południowi sąsiedzi zamierzają zalegalizować posiadanie niewielkich ilości marihuany i innych narko-używek. Wystarczy trochę chęci i w cywilizowany sposób można rozwiązać nawet wyjątkowo kontrowersyjne kwestie."Za pięć gramów marihuany jeszcze was nie zamkną, ale za posiadanie sześciu grozi już więzienie. Rząd Jana Fischera w poniedziałek będzie uchwalać głośną nowelizację nowego prawa karnego. W rzeczywistości, chodzi o pierwsze publiczne regulacje określające za jakie ilości heroiny, marihuany, czy extazy będzie groziło więzienie oraz co będzie tolerowane lub uważane za przestępstwo.
(...)
Nowych kodeks karny reguluje kwestie narkotykowe w znacznie szerszym stopniu niż obecny. Przykładowo, przewiduje niższe kary za hodowlę "zwykłych" roślin zawierających substancje psychotropowe oraz wyższe kary za handel narkotykami na dużą skalę.
(...)
Według nowego prawa, zabronione także będzie posiadanie większej ilości łysiczki czeskiej - tolerowanego wcześniej gatunku grzyba o działaniu halucynogennym. Sondaże pokazują, że grzyba tego próbował co dwudziesty Czech."


Oryginalny temat znajdziecie tutaj (Niestety po czesku)

 

Pět gramů konopí nebude trestných, schválí to vláda

Za pět gramů marihuany vás ještě nezavřou, za šest už vám vězení hrozí. Vláda Jana Fischera bude v pondělí schvalovat nenápadnou přílohu nového trestního zákoníku. Ve skutečnosti jde o první veřejný seznam, za jaké množství heroinu, marihuany či extáze už bude policie zatýkat a co se bude ještě tolerovat nebo posuzovat jako přestupek.
MF DNES má pár dní před hlasováním navrženou tabulku s údajem pro každou drogu k dispozici. "U nejčastějšího druhu extáze činí povolená hranice dvě tablety," řekl vládní protidrogový koordinátor Kamil Kalina.
Tolerované množství dosud upravoval pouze interní rozkaz policejního prezidenta. Nikdo tak pořádně nevěděl, kolik vlastně je "větší než malé množství drogy", a nikdo si nemohl být jistý, zda ho policie začne, či nezačne stíhat.
Nový trestní zákoník se drogám vůbec věnuje mnohem obšírněji než ten dnešní. Například počítá s nižším trestem za "pouhé" pěstování rostlin s psychotropní látkou a vyšší za opravdové šíření drog.
Nově také bude zakázáno držet ve větším množství dříve tolerovanou houbu lysohlávku s halucinogenními účinky. Podle průzkumů tuto houbu někdy v životě zkusil každý dvacátý Čech.

Jak widać w Czechy stają się kolejnym cywilizowanym krajem ;))
:peace:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 29
  • Created
  • Last Reply

Oby więcej takich dobrych informacji. Czesi potrafili otworzyc oczy na prawdę. Przeprowadzane ankiety wśród społeczności pokazały, że ludzie niezależnie od zakazu i tak spożywają różne środki. Prohibicja nic nie wyjaśnia, jedynie powoduje większe spożycie, a pieniądze krążą nieodpowiednich dłoniach. Brutalna prawda, nie ma jak dokarmić mafię, prawda kochany rządzie U.S.A i polski. Wielkie braterstwo, rzygać mi się chce na takie braterstwo, braterstwo z mordercami i ludzmi z plastiku mieszkającymi w kartonowych domkach. Czesi są przykładem suwerenności i trzeźwego myślenia. Big UP!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Świetna wiadomość...
Będzie gdzie w weekendy sie wybierać, szczególnie, że do Czeskiej granicy mam ok. godzinę jazdy...
Tylko martwi mnie to, że po jakimś czasie i Czesi będą myśleć o zamknięciu coffeshop'ów dla turystów, tak jak zamierza zrobić to Holandia (przynajmniej te przygraniczne).
Na pewno w pewnym stopniu zadziała to na Polskę, bo wielu Polaków chciało by spróbować tego słynnego ziela, ale boją się przypałów, a że Czechy blisko to pewnie się wybiorą i zobaczą, że nie taki diabeł straszny.

Link to comment
Share on other sites

no i zaaajebiscie ! polacy zaczna wyjezdzac do czech zamiast do holandii = wiecej polakow bedzie na TAK po kilku latach na pewno juz bedzie z 60-70 % polakow popierajacych legalizacje :D a wtedy moze cos sie ruszy ja kzobacza ze prohibicja jest bez sensu ;]

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

grower.com.plthc-thc.com

seedstockers.com

growbox.pl

babciaganja.pl


×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+