Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Box w piwnicy


majkiel91

Recommended Posts

jest to wliczone np w ten pkt 1, na pewno płaci za to spółdzielnia a nie mieszkancy bezposrednio. No bo przeciez sa dodatkowe koszty nie tylko prad ktory idzie na klatke np płaci sie sprzataczkom, firmom serwisujacym domofony, koszenie trawy na osiedlu no i oczywiscie remonty, różne naprawy itp. W takim bloku jak mieszkasz to chyba jest wiecej takich klatek czy tylko jedna? Jak wiecej to sie rozklada na caly blok. No nie wiem jak to jest czy jest dodatkowy licznik na klatce, w bloku czy na cale osiedle np czy kilka blokow. Zobacz moze ile masz licznikow na klatce tzn czy tyle co mieszkan czy wiecej. Jak jakis wyda Ci sie podejrzany to moze podlacz jakis czajnik 2kW w piwnicy i lec zobaczyc czy tn licznik wtedy zpierdala bardziej. No swietlowki przeszly bo pewnie nie mialy nawet te 71W (musze to kiedys zmierzyc ale czytalem ze np kompakt 24W ma na ogol znacznie mniejsza moc np 20W), przeciwnie hps pobiera wiecej niz tyle co na nim pisze nie wiem czy jest to 15 czy 45% ale wiecej, zreszta bedziesz misial dac wiecej wiatrakow moze nawet kanalowy czyli z 15W wiecej. A jak sobie radziles z zapachem w piwnicy bo chyba nie miales filtra w tym pcboxie o ile pamietam. Majkel91 ma teraz 150W growloga takiego właśnie.

 

marco86, tamto jest pokrywane z czynszu z reguły;)

Nie wiem jak u Was, ale u mnie akurat czesto są je***e skrzynki, w nich liczniki, i to te z energetyki, a nie ze jeden zbiorczy na caly blok;)

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Marco, jest jedna klatka i tylko dwa piętra. Ja nie mam boxa w tym bloku tylko w takim małym budynku, do którego niby mają wszyscy dostęp, ale nikt tam nie wchodzi odkąd pamiętam. Tylko ja mam klucz do tego pomieszczenia. Dlatego tez o zapach się nie martwię. Gorzej właśnie z tym, że ktoś się skuma. Te punkty co napisałem wyżej to wszystko z tego rachunku. No ale widzicie, że nic tam nie ma, tzn jakiś dodatkowych kosztów. Kurczę nie wiem co teraz. Jak myślicie? Dawać tam tego hpsa + zasilacz na dwóch wiatrakach ? Więcej nie będę na razie potrzebować gdyż chciałbym uprawiać zimą i temp i tak nie będzie wysoka. Dam po prostu 18/6 albo 20/4 i problem z temp powinien być z głowy.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wkładaj tego HPS-a , ja mieszkam w bloku, 1 piętrowe gó**o z 6 mieszkańcami (dziady jakieś) i mam HPS-a 250w i wychodzi że rachunek zwiększył się o kilka złoty (ok 8 zł, na dziada) Jakoś mi nie sapią nic, a jeszcze do tego sami ku**a mają tam jakieś lodówki, zamrażalniki, pralki itp. za które ja też płace, więc nie powinni się odzywać nic. Rachunek za prąd płace raz na 3 miechy wiec kolejny "+" że dziady zanim się skapną to minie :wink: .

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

te punkty co Ziben podal to chyba jest właśnie tzw. czynsz rozbity na elemenmty. Nie wiem jak Wy macie ale ja place za prad bezposrednio do zakladu energetycznego a czynsz do spółdzielni. Oczywiscie chodzi mi o prad w mieszkaniu bo ten z piwnic i korytarza jest jakos wliczony w czynsz musze popatrzyc na rachunek przy okazji. Tak ze jak na rachunku za prad mam tylko to co idzie do chaty.

Ziben nie chce Cie zniechecac w sumie to bedzie 2-3x wiecej niz w tym pcboxie. Ciezko powiedziec ale jak z tym pc nie miales przypalu to chyba masz na tyle oleju w glowie ze sie nie chwalisz komu nie trzeba itp. Jak sie by skapli ze spółdzielni to pewnie zaczna pierwsze weszyc na klatce czy ktos do chaty nie podkrada. Pewnie nawet nie wiedza że marihuane mozna uprawiac pod lampa w malej skrzynce, moze nawet nie wieda ze marihuana jest z konopi;)

Tak ze powodzenia:)

 

Marco, hehe no luzik, nikt nie wie o uprawie ;) tylko 3 osoby, które razem ze mną uprawiają :) ale z tego bloku nikt. I jestem pewien na 100%, że nikomu nie wygadali :)

Jak będę wiedział coś więcej na temat tych rachunków dam znać w tym temacie :)

Tymczasem dzięki wszystkim za pomoc :)

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 5 miesięcy temu...

a ja dodam tyle do tematu że w piwnicy miałem 2 albo 3 udane uprawy i to pod lampkami 250W i 400W i zero przypału prąd z piwnicy jest rozbijany i wliczany w rachunki wszystkich mieszkańców więc każdemu wyszło tam po 2 zł ? na miesiąc więcej do rachunku a taka zmiana jest raczej nie zauważalna

a na zapach są sposoby !! np filtr węglowy

jak dla mnie piwnica to najmniej przypałowe miejsce a to że chodzisz co 2/3 czy 4 dni do piwnicy to nikogo nie interesuje możesz zawsze coś postukać młotkiem powiercić wiertarką i będą myśleć sąsiedzi że sobie majsterkujesz hehehe

nawet psy na przeszukaniu mi piwnicy nie przeszukiwali

tak więc ze świetlówkami czy tam hps-ami 150W to się nawet nie przejmujcie że ktoś się skapnie że rachunki są większe

żadna spółdzielnia za prąd nie płaci jak ktoś tam coś pisał

kosz za prąd z piwnic i klatek schodowych jak już mówiłem jest rozliczany na wszystkich mieszkańców i dodawany do ich rachunków za prąd

przynajmniej u mnie w mieście tak jest zarówno w nowszych jak i tych starych osiedlach

pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

ze swojej strony również mogę potwierdzić, że wcale nie jest tak przypałowo w piwnicy. Robiłem już 2 indoory 100W, do tego zapach też był i nikt nawet nie zaczął podejrzewać. Mało tego sąsiad raz mi wbił do pomieszczenia z boksem i stał nad nim parę minut rozmawiając ze mną :joint: . Skończyło się bez żadnego przypału. Grunt to całkowite uszczelnienie, żeby światło nie wyciekło, w miarę cicha wentylacja i dobrze schowane przewody. A fakt, że chodzę do piwnicy co parę dni chyba nie jest dla nikogo na tyle dziwny, żeby zaczął coś podejrzewać...

Ze strony spółdzielni też zero problemów, jak koledzy wyżej mówią doliczane jest to wszystkim i nie ma żadnych osobnych danych z prądu z piwnicy, więc się nie pokapują.

Pozdro :peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

witam pytanie jest takie , box jest w piwni pod świetlówką temperatura przy włonczonej lampie z wiatrakiem wynosi 18 stopni bez wiatraka 21 stopni jak jest wyłonczone wszystkoto 15 proszeo o odpowiedz czy likwidowac wiatrak i zostawic dziure czy zostawic 18?? fuck

Ile masz tam w tej piwnicy krzakow? Jezeli jeden to jakos sobie poradzisz, jezeli ciut wiecej to przenos boxa, piwnica to bardzo zle miejsce. Sam mialem i mialem przez to problemy....

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+