Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Box w piwnicy


majkiel91

Recommended Posts

Witam.

Otóż założyłem sobie uprawe w szafie w piwnicy, podpiąłem się do gniazdka z prądem - którego koszt jest wliczony każdemu do czynszu. Proszę, żeby wypowiedzieli się tu ci, którzy też uprawiają lub uprawiali w piwnicy i czy nie było żadnego przypału... :peace: Dodam, że lampa którą posiadam to hps 150 W + wentylatorki 4 W.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

zlikwiduj uprawe jak najszybciej, spoldzielnia kapnie sie odrazu ze cos tu nie gra i bedzie szukac. mam znajomego co pracuje w energetyce i byl taki przypadek ze gosc podlaczyl sie pod wspolny prod z korytarza i wyczaili go po 2 tygodniach. Bo co miesiac przychodzil rachunek na 10zl a nagle skoczyl sporo ponad norme i zaczeli sie interesowac.

W bloku jeest tak ze kazde mieszkanie ma osobny licznik dodatkowo jeszcze jest licznik od piwnicy i klatki schodowej. Dlatego wszystko widac jak czarno na bialym jak cos jest nie tak. W nowych blokach jest polaczone piwnica z mieszkaniem ale to rzadkosc.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

u mnie w miescie jest tak jak napisalem

kazde mieszkanie ma swoj licznik i mieszkancy placa kazdy tyle ile zuzyje

za prad na klatce schodowej i piwnicy jest osobny licznik za ktory placi spoldzielnia i ten rachunek jest uwzgledniony w czynszu lub jakimis tam oplatami

Jezeli mieszkasz w bloku to kazdy placi za prad w piwnicy ale roznice w rachunkach na energi elektrycznej klatki i piwnicy odrazu widac

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

nie rozumiem o co wam chodzi jesli ktos bedzie miał hps 150 + kilka wiatraczkow to rachunek za prad podzielony na 40 mieszkan zrosnie około o 2 zł rachunek jest obliczny razem wiec zaden z mieszkancow sie nawet nie zorientuje . a spółdzielnie co sie bedzie czepiac jak nikomu to nie przeszkadza a zawsze mozna powiedziec ze sie gra na PS i pokazac im telewizor i konsole . wiec według mnie dla chcacego nic trudnego.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 3 tygodnie później...

Ja mam ten sam problem. Z tym, że blok jest malutki, zaledwie dwa piętra. Mieszkań hmm, niech policzę.. 8 czy 9 tylko. Wiem, że prąd tam gdzie chce postawić boxa jest rozdzielany na wszystkich mieszkańców, ale nie wiem czy jak przychodzi rachunek to jest na nim napisane ile wyszedł prąd za piwnice,klatki itd czy po prostu już jest rozdzielony na wszystkich i dodany do indywidualnych rachunków. Do tej pory uprawiałem ta dwa razy, ale tylko w pcboxie przy 71w. Teraz chce uprawiać pod lampą hps 150w + 2-3 wentylatory. Macie jakieś rady ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Sprawdzałem ostatni rachunek za wrzesień i takie są podpunkty:

1. Ilość osób

2. Pow. użytkowa w m2

3. Pow. ogrzewana w m2

4. Koszt pow. użytkowej w zł za m2

5. Ogrzewanie w zł za m2

6. Nieczystości stałe w zł na osobę

7. Woda ciepła w zł za m2

8. Woda zimna w zł za m2

9. Nieczystości płynne w zł za m2

Potem jest jeszcze stan liczników wody i nic więcej.

:idea:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+