Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Bezkarne branie narkotyków! Już wkrótce w Polsce?


Guest Green_Man

Recommended Posts

Guest Green_Man

Depenalizacji domaga się grupa lewicowych posłów z Markiem Balickim, niegdyś szefem resortu zdrowia, na czele.

Minister sprawiedliwości Andrzej Czuma zaproponował ostatnio zmianę prawa, zgodnie z którą posiadacz niewielkiej ilości narkotyków nie podlegałby karze - o ile wydałby dilera. Jak ustalił serwis
tvp.info, niektórzy parlamentarzyści chcieliby większej liberalizacji.

Posłowie Socjaldemokracji Polskiej przypominają pomysł Marka
Balickiego sprzed czterech lat. Ówczesny minister zdrowia
proponował wtedy, by zrezygnować z karania za posiadanie nieznacznej ilości narkotyków - bez żadnych specjalnych warunków. Dziś lewicowy polityk tak wypowiada się o propozycji Czumy:

"Pierwsze deklaracje były optymistyczne, ale gdy pojawiła się krytyka, minister zaczął się wycofywać i sugerować, ze kara nie spotka tych, którzy podejmą współpracę z organami ścigania. Za takim rozwiązaniem na pewno nie zagłosuję."

Tak zaś argumentuje propozycję partyjnego kolegi Bartosz Dominiak, wiceprzewodniczący SdPl:

"Chcemy, by prokuratorzy i sądy mieli możliwość niekarania za posiadanie nielicznej ilości narkotyków. Bo przecież nie chodzi o to, by policja zrobiła kolejny nalot na dyskotekę i zatrzymywała kilkanaście osób, a dilerzy byli na wolności."

Zaraz, zaraz - czy to nie właśnie o to chodzi w pomyśle ministra sprawiedliwości, która tak bardzo nie podoba się politykom Socjaldemokracji? Czy Andrzej Czuma nie chce właśnie tego, aby za kratki trafiali dilerzy, nie zaś osoby posiadające niewielką ilość narkotyku na własny użytek?

Wypowiedź ta, jako argument przeciwko projektowi szefa resortu sprawiedliwości, nie ma więc większej wartości. Ale sama idea, aby nie karać posiadaczy niezależnie od tego, czy zechcą wydać dilera, czy też nie, już sens ma z całą pewnością. Stawianie ludzi w sytuacji "donosisz - albo trafiasz za kratki" to, ujmując delikatnie, bardzo niezręczny pomysł.

Na marginesie jednak rodzi się pytanie, dlaczego państwo w ogóle rozważa karanie dorosłych ludzi, którzy dobrowolnie decydują się na zażywanie szkodliwych substancji? No ale to już zupełnie inna historia.


źródło: http://www.pardon.pl/artykul/9277/bezkarne...krotce_w_polsce

:peace:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 22
  • Created
  • Last Reply

No prosze :D jednak nie kazdy ma najebane :razz: good good :smoke:

sama idea, aby nie karać posiadaczy niezależnie od tego, czy zechcą wydać dilera, czy też nie, już sens ma z całą pewnością. Stawianie ludzi w sytuacji "donosisz - albo trafiasz za kratki" to, ujmując delikatnie, bardzo niezręczny pomysł.

Na marginesie jednak rodzi się pytanie, dlaczego państwo w ogóle rozważa karanie dorosłych ludzi, którzy dobrowolnie decydują się na zażywanie szkodliwych substancji? No ale to już zupełnie inna historia.

:)

Link to comment
Share on other sites

ostatnio z kumplami na bani gadalismy, ze ostatnio coraz czesciej sie slyszy czy czyta o mj czy ogolnie o narkotykach... i bardzo dobrze! (chociaz ja jestem za legalizacja tylko mj ;)) od ok pol roku nie ma tygodnia, zeby w jakiejs gazecie lub tv nie bylo wzmianki o tym... co mnie niezmiernie cieszy :]

Link to comment
Share on other sites

I własnie bład jest w tym że ci mówi ogólnie o narkotykach.Lepiej byłoby gdyby mowa była o miękich narkotykach, czyli w tym wypadku haszu i mj , a jeśli się mówi ogółem to właśnie wychodzą takie kwiaty że trzeba walczyć z narkomanią itp. Myśle, ze jezeli chodzi posiadanie niewielkich ilości narkotyków na własny użytek nie było karalne, to nie przejdzie, myśle zę z gandzią by to przeszło, ale to tylko moje zdanie....

Link to comment
Share on other sites

tak! ale pomyślmy logicznie: trzeba mieć pierw te palenie żeby je mieć przy sobie, coffeshopów nie otworzą, można mieć przy sobie tylko małą ilość. No to z kąd ku**wa wziąść tą gandzie? od dillera? po co? i tak wydać będziesz musiał bo nawet za małą ilość wtedy masz po dupie, za krzaki? to za duża ilość- idziesz siedzieć?, coffeshopy? nie bo to legalizacja tylko deponalizacja!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

grower.com.plthc-thc.com

seedstockers.com

growbox.pl

babciaganja.pl


×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+