Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Dobra ziemia - Poradnik


Gaab

Recommended Posts

popioł do nawozenia jest tylkom z drewna drzew lisciastych bez tych żywic od iglaków...

Nie ma sie co meczyc przygotowaniem mieszanki. W marketach duzych 80 litrow ziemi kosztuje 12zl... Trzeba tylo wczesniej rozerwac sobie inny woreczek i sprawdzic czy za duzo kory nie ma i czy jest dobra przepuszczalnosc wody a nie takie cos co po podlaniu robi nbłoto

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

już i tak mam przygotowaną taką mieszanke + 5 łyżek do zupy azofoski dodałem.przez dwa miechy praktycznie była ciągle mokra czyli albo składniki wymyło albo dobrze rozpuściło.dodam że 10 l spotowa 10 l substral uniwersalna ph 6 .wszystko w workach na śmieci.1 czerwca biore sie za kiełkowanie.Jak podleje 3 dni przed wsadzeniem kiełków do zieni wodą z dolonitem to polepszy coś?(nie mam nic do mierzenia ph,nie dostępne w moim rewirze papierki ani mierniki)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

witajcie

Przeczytalem gdzies na forum ze najlepiej przed przesadzeniem roslinki z np pojemnika po jogurcie do doniczki to najlepiej ziemie rozmieszac akurat w moim przypadku ziemi + burza kwiatow + perlit jakis tydzien przed przesadzeniem bo mikro zycie sie tworzy a czy akurat jak bym przeciagna do 2 tygodni?? Jak ewentualnie mogloby to zaszkodzic ??

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Specjalistyczne podłoże warzywne 80L do pomidora i papryki

Podłoże zostało wyprodukowane na bazie drobnej frakcji torfu cegiełkowego oraz ciemnego i jasnego, drobnego torfu frezerowego. Zastosowana mieszanka torfowa zapewnia łatwe przyjmowanie i utrzymywanie wilgoci jednocześnie zachowując bardzo wysoką pojemność powietrzną. Dzięki lekkiej i przewiewnej strukturze korzenie roślin mają zapewniony nieograniczony dostęp powietrza oraz przestrzeń niezbędną do prawidłowego rozwoju. Mając na względzie wymagania pomidora i papryki odczyn podłoża mieści się w zakresie pH 5,4-6,2.do tego sypki biohumus i troszke perlitu, kermazyt na spód, biohumus sm i będzie git? :)

Z góry dzięki za odpowiedź!

Peace!

A tak z innej beczki, czy mogę zmieszać ziemie z obornikiem bydlęcym przed samym wysadzaniem? jeśli tak to w jakich rozsądnych proporcjach?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie będzie dobra. Ogólnie moim zdaniem ziemie z przewagą torfu są o kant dupy rozbić. Nie polecam, do tego ta ziemia ma złe ph.

Co do nat. nawozu. Takie rzeczy się robi x miesięcy wcześniej aby poleżało w glebie i w niej troche się "przeżarło". Śmiało możesz podlać, ale masz 99% szans, że popalisz rośliny.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+