Skocz do zawartości
thc-thc

grower

OffTop Projekt GrowBox - stary temat


lolo

Recommended Posts

  • Replies 453
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam
mialbym jeszcze takie jedno pytanie, mianowicie czy jak mam krzaczory auto flo to jest sens zebym swiecil im 24/0 bo gdziesz czytalem ze generalnie to jest bezsensowne poniewaz roslina nie jest w stanie przetworzyc takiej ilosci swiatla, ale autor tematu nie wspomnial slowem o automatach ....


Ku**a nie wiem jak to usunac. Ogolnie to SORY bo przecierz pytanie o swiatlo ciezko objac tematyka projektu growboxa

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

witam grono fachowcow ktore napewno znajdzie odpowiedz na moje pytanie Mianowicie czy jak mam szybe oddzielajaca lampe od pomodorków to czy ona musi byc szczelnie oddzielona od dolnej czesci boxa? bo teoretycznie cieplo ucieka do gory itd ale ja nie mam dosciwdczenia z tad to pytanie , bo jezeli tak to bede musial domontowac kolejny wentyl ...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam mam Pytanie,nie jestem zpełnie nowym,kiedyś posiaałęm swoje 2 hodowle;p i próbuje rozpocząć nową neibawem i zajmuje sie przygotowaniami boxa;p i mam wymiary takie jak : wysokość 60 cmx szerokość 40 cm i w głąb ma 50 cm i mi wyliczyło na kalkulatorze 0,24 mkwadratowego a oświetlenia wyszło az 12 000 lm.czy dobrze mi to wyliczyło. i jak tak to żarówke najlepiej HPs prawda? bo tez musze zakupić nową lampę

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

źle policzyłes powierzchnie, lub źle nam podałes wymiary.

podałeś 40cm szerokości i 50cm głębokości. Jak można łatwo policzyć, masz 0,2 mkw.

Teoretycznie potrzebujesz 10 000lm

czyli 150W będzie ok. Jeżeli dasz rade to schłodzić.

nie wiem jaką wydajność mają hps 100W, możliwe, że da rade, ale nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

uuuu chłopie, dużo czytania Cie czeka.

masz utrzymać w boksie max 30 stopni. dotknij jakiejkolwiek włączonej żarówki którą masz koło siebie.

Możliwe, że się poparzyłeś właśnie. A w domach raczej nie używamy ciśnienowych lamp 150W. Także bez chłodzenia, w tak małym boksie nie ma szans.

Czytaj dział:

-Uprawa,

-Uprawa pod lampą,

-Projekt Growbox

-Nawozy & Ziemia

No i popatrz na pamiętniki.

Link do mojego masz w podpisie. Boks niewiele mniejszy.

bez przeczytania większości tematów w wyżej podanych działach, nawet nie zaczynaj dalszych działań. Dużo wiedzy przed tobą.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siema , myślę nad boxem z grubych płyt styropianowych . Nie duży szer 27cm wysokość 55 głębokość 27 , do tego dwa komputerowe coolery , i ze dwie trzy energooszczędne żarówki . Planuję docelowo wstawić tam automata jakiegoś LR , a do fazy testów kumpel dał mi dwie pestki jakiegoś odpadu ogólnodostępnego on to sadził ale się na tym nie zna nic i jakieś dziwne mu porosło dłuugie takie i cienkie że pod swoim ciężarem się nie trzymało , co on zrobił z tym nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+