Skocz do zawartości
thc-thc

grower

OffTop Projekt GrowBox - stary temat


lolo

Recommended Posts

Mam pytanie.

Jestem w trakcie montowania miniboksa z kartonu. Nie mam pomysłu jak zamontować świetlówki w tym kartonie żeby nie spadły.

Any ideas?

Ja do swojego lichego kartonu wsadziłem lampę ważącą ok. 0,5 kg i sie trzymało... po prostu musisz zaczepić w kilku punktach zwracając uwagę na punkt ciężkości... na pewno dasz radę ;] podwieś je na suficie w ten sposób: robisz u góry w kartonie 2 dziurki ok. 5 cm od siebie. przeciągasz przez nie sznurek. i zaczepiasz lampki. nie wrzuce fot bo starzy znaleźli tego boxa :(

Moje pytanie:

Mam mikro-boxa w kolumnie bez wentylacji. czy roślinki mogą tam być przez 3 - 5 dni od wyjścia z ziemi? jak ten brak powietrza wpłynie na części zielone, a jak na system korzeniowy, bo gleba chyba też musi oddychać??

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 453
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witajcie brada ogrodnicy!

Każdy z nas wie jak zacząć uprawiać roślinki.

Dzisiaj pokaże początkującym jak łatwo i za śmiesznie małe pieniądze zrobić wegbox'a.

Jest to naprawde bardzo mały wegbox. Można go upchnąć wszędzie :D

Czego będziemy potrzebować?

1. pudełko po butach

2. forma do ciasta (posłuzy jako odbłyśnik)

3. folia aluminiowa (moze być biała farba, jeśli tak to dodatkowo przyda sie i pędzel)

4. zaszywacz, jesli mamy zamiar uzywac folii

5. świetlówka kompaktowa, oprawka do niej, wtyczka do konaktu, kabel

6. nóż

7. troche czasu :) nie więcej niż 20-25 minut

Ok. Cały przepis już mamy. Teraz bierzemy sie do roboty:)

Pierwszym naszym krokiem, będzie wydłubanie dziury na gwint od swietlówki. Robimy to za pomocą noża. Wbijamy go w odpowiednie miejsce, i kręcimy nim w taki sposob aby powstała owy otwór na gwint.

Następnym naszym posunięciem, będzie wpasowanie formy do ciasta do pudełka. Jesli forma będzie zbyt długa to wtedy przecinamy ją na pół i nasuwamy na siebie każdą z powstałych części. Jeśli pasuje, zszywamy ją zszywaczem :)

Kolejnym krokiem do sukcesu będzie wyłożenie pudełka folią aluminiową. Z związku z tym że folia lubi się rwać, trzeba naszą folię troszeczkę wzmocnić. Odmierzamy podwójną ilość folii jaka była by nam potrzeba, a potem ją zginamy w pół w celu wzmocnienia. Na końcu zabawy z folią, przyszywamy ją zszywkami.

Jesli jestes już tutaj, to znaczy ze połowa drogi za tobą :D

Na koniec zotaje Ci zamocowanie formy do ciasta do pudelka. Sprawa jest prosta jak budowa cepa i montowanie naszego "pr0" odblysnika niczym nie różni się od montowania folii aluminiowej. Wystarczy tylko przyszyc :P

Teraz wystarczy ze zamontujesz świetlowkę, nakręcisz oprawke na nią i podepniesz do prądu...

Włala! Twój wegbox jest już gotowy! Przyda się do wstepnego rozwiniecia roslinki na indoor, jak i na outdoor :)

Powodzenia :D

Cały koszt budowy wyniosł mnie tylko za świetlówke, oprawke i okablowanie do niej. Reszte rzeczy z listy mozna znaleźć w domciu :)

Witajcie. Ostatnio znalazłem tekst jak zrobić wegboxa /. W związku z tym mam pytanie, jaką świetlówkę mam kupić, ile watów i ile lumenów, załóżmy, że powierzchnia mojego boxa wynosi 1m^2. I mniej więcej ile by taka lampeczka kosztowała :D?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 3 miesiące temu...

mam pytanie, czy doniczka własnej roboty z kartoniku po odżywkach szeroka na 20 cm, moze byc lepsza niż zwykła doniczka??

Chcę dwa krzaki w niej miec oddalone od siebie a doniczkę mam wysoką na jednego krzaka tylko,

w kartonie nie zapleśnieje nic?? jaką macie radę przy robieniu własnej doniczki z kartonu??

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

siemka,przymierzam się do mojej pierwszej uprawy in,
kupiłem ten zestaw nawozów Hesi hesi starter kit
I średnio wiem jak to lac... bla bla,

Wiem i mam tabele nawożenia dla hesi.

Załóżmy wyjdzie z ziemi, leje odstana wode, za 3 dni leje troche tnt complex, root complex, super vit i power zyme, a za 3 dni znow sama wode...?

Bo nie wiem czy dobrze to rozumiem.
pozdrawiam :bless:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+