Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Haszysz - Metodą blender w 10 krokach


Recommended Posts

Haszysz - Metodą blender w 10 krokach

 

Każdy kto ma swoją uprawę sam najlepiej wie, że dużo zioła marnuje się choćby przy przycinaniu naszych krzaczków. Po co od razu wyrzucać te pozornie nie przydatne części roślin skoro można je wykorzystać. Dzisiaj zrobimy sobie haszysz :-)

Będziesz potrzebował pięciu składników, oto one:

1 - duży czysty słoik.

2 - bardzo zimna woda - ja przed zabranie się do pracy wstawiam wodę na 30 minut do zamrażalnika.

3 - 1 filtr do kawy.

4 - około 1/8 - 1/4 słoika marihuany.

5 - łyżka stołowa do wyciągania zielska.

Napełnij słoik do około 5cm od szczytu zimną wodą, możesz wrzucić 3-4 kostki lodu. Wolne miejsce wypełnij materiałem roślinnym.

Potrząsaj przez 30 minut (!!!)

Odstawiamy słoik na 30 minut by trichomy mogły się oddzielić od materiału roślinnego. W tym czasie siadamy i palimy dużego, smacznego jointa z naszego najlepszego krzaka :-)

Po 30 minutach woda jest przebarwiona i na dnie można już zauważyć osadzone trichomy.

Następnie otwieramy słoik i delikatnie wyciągamy łyżką stołową materiał roślinny.

Po usunięciu zioła ze słoika wyrzucamy je bo już do niczego się nam nie przyda. Teraz mamy tylko wodę i trichomy na dnie słoika.

Trzymając filtr do kawy nad zlewem delikatnie przelej przezeń zawartość słoja.

Usuń resztki materiały roślinnego z filtra (jeśli nie wyciągnąłeś wszystkiego łyżką) i odstaw filtr by wyschnął. W ten sposób otrzymałeś nowy produkt z twoich konopi, a mianowicie haszysz w postaci proszku teraz tylko go uformować i utwardzić. Jak to zrobić jest już dalej na stronie.

Autor: Cannabis Net Servis

Zauważyłem mala pointe - mianowicie skoro te trichomy sa mniejsze od dziorek filtra do kawy (bo opadaja na dno ), to dlaczego mialyby nam nie wypasc praz ten filtr podczas przewania wody z trichomami (wytlumacz mi to bo sposob niby dobry, ale wole sie upewnic)

 

Filtry do kawy są z papieru więc nie ma szans żeby coś oprócz wody przez nie przeleciało. Sam robiłem tak hake i powiem że sposób dobry tylko hasz jest trochę zanieczyszczony materiałem roślinnym (wiadomo wszystkiego nie wybierzesz łyżką ).

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+