Jump to content

thc-thcbreedbros.com

Jak zrobić haszysz w domu - tradycyjny przepis kalifornijski


Recommended Posts

Jak zrobić haszysz w domu - tradycyjny przepis kalifornijski

 

Pewien znany, hiszpański kucharz mawiał, że "z wieprza wykorzystuje się nawet racice". Z marihuany też można wykorzystać praktycznie wszystko, od pożądanych pąków, po ścinkę. Po udanych zbiorach, kiedy topy zostaną zebrane i schowane w szklanych słoikach, robienie domowego haszyszu to idealny sposób wykorzystania materiału roślinnego, pozostałego ze przycinek.

 

Przepis jest prosty i tradycyjny, przekazywany nowym pokoleniom przez poprzednie, te które żyły w latach siedemdziesiątych. W Kalifornii spopularyzował go sam Ed Rosenthali. Jest tam bardzo popularny i szeroko stosowany, zwłaszcza na północy. Postępuj zgodnie ze wskazówkami, aby otrzymać czysty i kleisty haszysz najwyższej jakości.
 
post-2-0-21885300-1395679403_thumb.jpg
 
Przygotowanie: 
 
1. Najpierw rozdrobnij szerokie liściei zamrożone po zbiorach w postaci bloku przycinki na dwu centymetrowe kawałki, używając naostrzonego noża lub ząbkowanego noża. Ułatwi to oddzielenie trichomów od reszty rośliny.  
 
2. Wypełnij jedną trzecią przygotowanego pojemnika rozdrobnionymi liśćmi.
 
3. Dolej wody. Wystarczy tyle, by pokryła liście, jeśli będzie jej za dużo później trzeba będzie usunąć jej nadmiar.
 
4. Po pokryciu zioła wodą dodaj lód (około dziesięć procent objętości pojemnika).
 
5. Do wytrząsania materiału użyj wiertarki przemysłowej z długim i grubym mieszadłem, podobnym do pedału rowerowego (zwykła wiertarka nie ma wystarczającej mocy by wytrząsać zamarznięta mieszaninę. Chodzi o to by oddzielić wszystkie trichomy. Zależnie od ilości materiału roślinnego proces ten będzie trwał dłużej lub krócej.
 
6. Zbierz pianę, która tworzy się przy ubijaniu. Usuń ją.
 
7. Usuń z materiału roślinnego wodę za pomocą sitka - należy energicznie pozbywać się wody w miarę wybierania mokrego zioła. 
 
post-2-0-22038700-1395679426_thumb.jpg
 
8. Resztki możemy wykorzystać do zrobienia ciastek. 
 
9. Po odcedzeniu, resztę materiału należy przepłukać  czystą wodą, aby trichomy pozostałe w roślinie dostały się do płynu.
 
10. Przefiltrować trichomy używając dwóch filtrów. Najpierw siatki, której użyjemy jako worka wewnątrz drugiego pojemnika.
 
11. Nad pojemnikiem należy umieścić drugą siatkę o większych oczkach zamontowaną na ramie. Kiedy woda przelewana jest z pierwszego pojemnika do drugiego, filtr ten zatrzymuje wszelkie większe elementy, pozostawiając w wodzie jedynie najmniejsze kryształy, które następnie przejdą do następnej siatki w kształcie worka.
 
12. Mieszaninę wody i kryształów w drobniejszej siatce powoli podnosimy  z pojemnika, umożliwiając odpływ wody. Pozostałą wodę usuwamy odciskając mieszaninę przez siatkę.
 
Otrzymany haszysz suszymy przez kilka dni na świeżym powietrzu. Później jest już gotowy do palenia, ale uwaga gdyż jego moc i świeżość mogą powodować kaszel podczas pierwszych zaciągnięć. ĄBon appetit!
 
Ask Ed Grow Tip: Hash Making

 

 

Link to comment
Share on other sites

 • 8 months later...
 • 1 month later...
 • 11 months later...

Witam użytkowników tego pięknego forum, macie może pomysł gdzie można nabyć takie siatki jak na pierwszym filmie yahoo około 1h 26min?

 

W jakimś growshopie. Nazywa się to Bubble Bags.

 

http://grower.com.pl/pl/p/Bubble-Machine-do-separacji-pylku-na-mokro/870

 

Tu masz nawet ze specjalną "pralką" zamiast wiertarki, ale są tylko dwa rozmiary oczek siatki. Za 200-300 zł możesz kupić same worki z 7 rozmiarami oczka.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

Ostatnio interesowałem się tematem. Wcześniej działałem tradycyjnie, wiertarką. Wiadomo, przy takiej robocie robi się dużo bałaganu itd., więc rozglądałem się, za "czymś". Jest coś, co odkryłem. Popularne najtańsze bublle machine z growshopów to nic innego jak mini pralka turystyczna z dodatkowym osprzętem w postaci woreczka na materiał i dwóch dużych worków do separowania pyłków. Taka pralka na popularnym serwisie poniżej dwustu złotych, przeceniona bublle machine ~750.

kiedyś w biedronce były takie pralki za 99. 

jak zadziałam z ta pralką to dam znać jak poszło.  

pozdrawiam.

 • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
 • Vito unpinned this topic
 • Vito pinned this topic
 • 2 years later...
 • Pablo unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

grower.com.pl

thc-thc

breedbros.com


×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+