Skocz do zawartości
thc-thc

grower

2xGorilla Cookies 2x Watermelon Zkittlez Auto HPS 250W CoolTube 60x60


Recommended Posts

HPS wmontowany jest w CoolTube, a do tuby przymocowalem wentylator kanalowy Axial-Flo Turbo 125mm / 243 m3/h i od niego rura idzie do wentylacji.

Temperatura przy szczytach 30/32 stopnie, odległość szczytów od lampy 20/25 cm, wilgotność ok 70 %

 

Na dniach muszę założyć filtr węglowy, bo mimo, że jeszcze nie zakwitły wydzielają bardzo mocny, intensywny zapach. LST robię stopniowo od jakiegoś tygodnia.

 

IMG_20240816_195153.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzień 27

Rośliny przez ten tydzień bardzo mocno wystrzeliły do góry, tydzień temu miały ok 25 cm wysokości i już wtedy brakowało im miejsca w boxie, teraz jest prawdziwy tropikalny bush 70cm rosną prawie że w oczach.

Jak już wspomnialem nie przesadzam z nawozami, Canna Vega i flo * plus witaminy i aminokwasy, ważne jest żeby pH zmniejszać plargonem, nie stosować w żadnym wypadku octu, czy kwasku cytrynowego. 5.6-5.9 nie więcej! Nadmienię, że w kranowach często jest ponad 8! Takie pH to jest dramat dla roślin.

Pojawiły się oznaki kwitnienia, dzisiaj pierwszy raz podlane Canna flo. Przez cały okres do wody podawana jest jedna solidna kropla/5L witamin i aminokwasów.

IMG_20240823_204548.jpg

IMG_20240823_204716.jpg

IMG_20240823_205511.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzień 35 cykl 24/0

Niestety stało się to czego się obawiałem, ale nie chciałem zapeszać, zabrakło miejsca w boxie, mimo, iż wszystkie rośliny kwitną, to z każdym dniem idą do góry, box 60x60x140, niestety w tym miejscu nie mam opcji na wyższy, będę musiał rozcinać sufit i kombinować, nie mam innego wyjścia. 

Szczyty są już kilka cm od CoolTube.

Dwie głowy przy wyjmowaniu ucierpiały, jedna ścięta drugi złamany regeneruje się i wróci do sprawności. Tą ucięta spaliłem i już ma moc 😉

IMG_20240831_105114.jpg

IMG_20240831_105209.jpg

IMG_20240831_105315.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

fajne krzaki będzie się działo 

jaka masz temperature w srodku ?

.... nie musisz gotować wody kranowej a nie wszyscy wiedzą że wodę się odztawia tylko poto żeby ustabilizowało się ph po odstaniu( sprawdz ph kranuwki od razu i po odstaniu 🙂 ) i tylko tyle chlor nie szkodzi nic z fartem oby był rekord🤜🤛

Edytowane przez m0nstrum
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Panie, ale pleciesz głupoty. Woda nie musi być gotowana, wystarczy odkręcić gorąca wodę i odstawić na 12-24 ma to na celu głównie zmiękczyć wodę, ale jest więcej czynników na plus, nadmienię że opieram się na moim ponad 15 letnim doświadczeniu w tym temacie.

pH w kranowach natomiast oscyluje w granicach 8 i żadne odstanie jak to mówisz nie "stabilizuje" pH. Tutaj najlepszym rozwiązaniem jest plagron minus, który opiera się na bazie bezwodnika kwasu fosforowego. I żeby zbić do mniej więcej 5,6-5.9 (najbardziej przyswajane pH dla konopii) potrzeba aż 2ml tego kwasu. Jest to przybliżone porównanie, dokładne pomiary trzeba robić indywidualnie profesjonalnym testerem.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+