Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Mexican i Thai - growkity


zielarz123

Recommended Posts

Cześć.

W tym roku postanowiłem zająć się grzybami psylicibe. Zamiast szybkowaru etc. kupiłem z tygodnia na tydzień dwa growkity.

Temperatura stała 24°C, otwierane do wietrzenia 1/2 na dzień, ścianki baga pryskane raz na dzień. 

Tak się prezentują Thai 12 dzień od zalania. Martwi mnie to, że rosną tylko z jednej strony growkitu. Mam nadzieję, że w następnym rzucie będzie lepiej.

Ktoś może wie dlaczego rosną tylko z jednej strony?

IMG20210731153707.thumb.jpg.ce535c2e525aa4045e97a62130140c79.jpg

Bagi zamiast zaklejać taśmą wstawiłem do pudeł z zakupu.

Tak się to prezentuje:

IMG20210801143225.thumb.jpg.bbe4999d2efe3476e46f3737ebd11a87.jpg

Komentarze mile widziane.

Pozdrawiam

  • Like 1
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Rysiu tak i właśnie dzisiaj pierwszy harvest, więc wlatuje post.

- Thai

Ogólnie wzrost prowadził się tylko z jednej strony co bardzo mnie smuci, bo widziałem o wiele lepsze wyniki na innych forach jak i tutaj. Na razie nie mam wagi, ale postaram się wrzucić wagę suszonych, bo i tak świeżych nie zamierzam konsumować. Wynik taki jak na zdjęciu.IMG20210803155354.thumb.jpg.18fe23e6a4dba2af541a9ea6e31282a3.jpg

Suszę to na kartonie A4 także tyle.

Co do samego boxa to nie czyściłam go aż do zera, bo szkoda mi było tych najmniejszych pinów które wyszły pod dużymi. Zalałem tak jak widać na zdjęciu. Teraz postoi około 4-8 godzin, bo przed snem odleje i idą do torby. Tak to wyglądało:IMG20210803155324.thumb.jpg.e015ca951936536497d39a21c04341c7.jpg

Może mnie ktoś poprawić jeżeli powinienem wyczyścić to do zera. Tak wygląda druga strona boxa:

IMG20210803155330.thumb.jpg.ae649d9fb4ebc90a4bed3a1a0471528d.jpg

Czyli pusto jak wspomniałem.

Co do ceny (@AligatorOzi) to za jednego boxa dałem 179 + ship do paczkomatu z polskiego sklepu. 

Ja mam nadzieję, że chociaż 5 suchego z tego wyjdzie, a tymczasem czekam na drugi rzut i na pierwsze mexicany.

Relka jak najbardziej będzie się rozwijać.

Pozdro 🌱🍄👊

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Rysiu  z tego co czytałem to skala na jeden raz jest do 5g. 

Znaczy to tyle, że jeżeli jesteśmy już doświadczeni w psychodelikach to można spokojnie te 5g zarzucić na mocnego tripa. Wiadomo, że można więcej, ale wtedy możemy przekroczyć skalę i wjechać na bad trip. Generalnie w skalach które przeglądałem wyglądało to mniej więcej tak: 

W gramach

1 - lekki trip

2-3 - "standardowy" trip

4-5 - mocny trip 

Tak, więc na początku poleca się nawet w ilości do 1g dla początkujących psychonautów, a nawet poniżej jeżeli wcześniej nie mieliśmy do czynienia z psychodelikami. Oczywiście przed i w trakcie podróży przez expertów w temacie nie jest zalecane spożywać alkoholu, cannabis etc. ponieważ może to wywołać efekty niepożądane tzw. bad trip (dla niezaznajomionych polecam tabelę "nie jesteś dj - nie mixuj").

 

To jest w skrócie moja wiedza jaką udało mi się wyczytać na forach tematycznych typowo związanych z psylocibe cubensis.

 

Z moich własnych doświadczeń mogę dodać, że do tej pory grzybów próbowałem w jednym kilku miesięcznym ciągu cannabis ok. 4-5 miesięcy. Grzyby jadłem raz w porcji dwóch szczypt kulinarnych. Suszone na chlebie z serem śmietankowo-kremowym. Jeżeli chodzi o mój trip w tamtym czasie, bo było to już rok temu to ze względu na małą porcję miałem tylko jeden wizual. Ludzie piszą, że po grzybach typowo nie ma wizualizacji 3D tzn. że nie zobaczymy słoni, żyraf czy innych pawianów, a raczej możemy dostrzegać ich kształty w tym co nas otacza.

Ja osobiście oprócz podniesionego czasowo nastroju (ogólnie podwyższona odczuwalna radość) to podczas medytacji gdy otworzyłem oczy zobaczyłem tak jakby kopułę rozchodząca się od mojej głowy. Jako, że siedziałem na przeciwko otwartych drzwi to cała ta energia która natrafiła na ściany się po nich rozbiła, a reszta przeszła przez drzwi w kierunku ściany na korytarzu po czym także zanikła w sposób "rozbijania się". Jestem to wstanie porównać do tego jakbym widział kulę dźwięku rozchodzącą się od mojej twarzy (po prostu widzenie dźwięku) z tym, że usta miałem zamknięte, więc rzecz tą nazywam bardziej falą umysłu🌊. Zjawisko to widziałem w całej ekspozycji czy inaczej w całym kadrze. Jeżeli ktoś ma ochotę to odsyłam do filmu pt. "Sekret" w którym oprócz mowy o pozytywnym myśleniu są kadry z tym co widziałem. Oni tam tłumaczą, że w ten sposób nasza myśli stwarza świat czy coś w tym stylu. Możecie też wyszukać w google "mind blow", a znajdziecie tam klasyczne meme przedstawiające mniej więcej to co widziałem xD?

Nie miałem tego w myśli, ale strasznie się rozpisałem. No cóż. Może komuś początkującemu kiedyś się przyda :)))

Ogólnie dodam jeszcze, że z grzybami chciałem próbować już wcześniej, ale nie chciałem się bawić w zabiegi z szybkowarami i zaszczepieniem, a na ulicy nie mogłem dostać. Gdy zobaczyłem, że można zamówić gotowy box od razu w to poszedłem. Póki co jedna ściana także nie wiem jak to oceniać, ale myślę, że polecam. Z opisów wynika, że z tych, które zamówiłem można ściągnąć 400-600g w kilku rzutach. Oczywiście mokrych. Zobaczymy co jeszcze pokaże praktyka.

Kończę i spadam 

pozdro 🙃

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ależ one zasuwają 😇

Dzisiaj poszedł kolejny harvest Thai i pierwszy Mexican.

Tak się prezentowały torby przed wyjęciem.

ThaiIMG20210809110353.thumb.jpg.124486902cdc49977c93b89a7e2459ef.jpg

Mexican

IMG20210809110342.thumb.jpg.25fa930fdb1a90da7c90e8443d29a6c6.jpg

Zważone zaraz po zerwaniu Thai wyszło delikatnie ponad 200 i Mexican też lekko ponad 100. Nie podaję dokładnej wagi, bo używam wagi kuchennej która pokazuje co 20g także można SB do tych wyników 5-10 spokojnie dopisać.

Z czego Thai wyszło więcej, a mexyki pokazały głównie jedno wielkie bydle które miało koło 30g. Tak się prezentuje to na tackach do suszenia. Thai leżą na jeszcze jednej kartce A4 taki bardziej karton to jest, ale jest ich tam mało i już mi się nie chce robić foty. Sorry za lenistwo, ale myślę, że to wystarczy 💁

Thai:

IMG20210809113633.thumb.jpg.f91ffe949ab033f8a2fea016e8cccda0.jpgIMG20210809114405.thumb.jpg.71b4e634db4a2943cc861f0868592f9d.jpg

Mexican:

IMG20210809120549.thumb.jpg.0b0200054a17fdc4280caf21b43fdb28.jpg

Thai całkowicie mnie zaskoczyły wagą, a te drugie rozmiarem pojedynczych sztuk. Mexican trochę popękały. Ktoś tam gdzieś pisał, że to przyczyna zbyt małej wilgotności, ale torba była cały czas mokra, aż w pewnym momencie 2-3 dni przed rwaniem przestałem pryskać obie torby. 

Jeszcze nie testowałem także dla zainteresowanych relacją z konsumpcji stary tooned. 

 

Z fartem ✌️

IMG20210809112819.jpg

IMG20210809112827.jpg

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+