Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

AF/150W HPS/Gorilla Zkittelz Auto, Blue Cheese Auto, Pineapple Express Auto,


skif

Recommended Posts

Siema,
to moj pierwszy post tu na forum choc lurkuje go juz dluzsza chwile. Moja pierwsza uprawa w zyciu wiec zachecam do konstruktywnej krytyki icon_smile.gif

Moj zestaw:
Box: Royal Room 80x40x160
Lampa: HPS 150W ze zwyklym klasycznym odblysnikiem i klasycznym trafo wlaczajacym(zdj)
Wentylator wyciagajacy:Cornwall Electronics Ducto 2 20W 190m3/h
Wentylator mieszajacy: o taki czarny jak na zdjeciach icon_smile.gif (mam jeszcze drugi identyczny, ale nie wiem czy potrzeba)
Filtr weglowy: 190m3/h
Ziemia: Canna Terra Professional
Nawozy: Terra Leaves (aktualnie go uzywam) i Terra Max(mam zamiar go uzyc jak zacznie kwitnac)
Extra: mam tabsy CO2 (ktore nie mam zielonego pojecia kiedy i jak stosowac, jeszcze jezyk1.gif)
Odczynnik do sprawdzania wody i taki termometr z higro ktorego sam wybralem z lokalnego sklepu.



Nawilzacz powietrza w miejscu w ktorym mieszkam jest bardzo sucho wiec od poczatku kupilem nawilzacz (bo nie znalem jeszcze metody z recznikami) ew butelka z woda??
Wypowiedzcie sie prosze bo moze ze marnuje niepotrzebnie miejsce w boxie i powienienm to zmienic na butle z woda?



Cykl ustawilem na 24/0 (nie chce mi sie tlumaczyc bo sytuacja zawila dosc ale w skrocie powiem ze prad mam za darmo) a instalacja jest dosc skomplikowana icon_smile.gif

Rosliny wykielkowaly z powodzeniem 11.12.2020

Na dzis dzien i pierwsze a zarazem aktualne zdjecia to DZIEN 17
 

GOPR0199.JPG

GOPR0200.JPG

GOPR0201.JPG

GOPR0202.JPG

GOPR0203.JPG

  • Like 1
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

17 minutes ago, Silas P said:

Nawilżacza nie zastąpisz żadnym ,,domowym” sposobem moim zdaniem absolutny mus oczywiście na vegu. A co do światła to ja bym ustawił 18/6 bo i automaty potrzebują nocy.

 

Kurdeblaszka zdania sa podzielone. Ja podazam za tym ktore mowi ze automaty sa genetycznie zaprogramowane i nic nie szkodzi ze maja 24/0. Znalazlem (moze dlatego ze chcialem znalesc) opinie ze 24/0 moze korzystnie wplywac na automaty. Czy ktos jeszcze ma tu zdanie? Tak jak napisalem jestem swiezakiem i chetnie sie naucze czegos nowego prosze tylko o konkretne zrodla 🙂

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ok, temat taki że jestem gruby dlatego normalnie w domu mam chłodno 😉 próbowałem wyłączyć  światło i w nocy było 17st w bocie. Nie wiem co o tym myślec? Nie za niska temp? Jak wspominałem prąd mam za darmo więc mam totalnie w dupie zużycie energii 

Edytowane przez fukanamase
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam ponownie,

sluchajcie mam pytanie odnosnie tabletek CO2. Duzo naczytalem na temat co2 natowmniast w wiekszosci jest butla stosowana. Mialem okazje w prezencie dostac te tabsy co na zdjeciu i zastanawiam sie czy ktos moze sie wypowiedziec na ten temat(ja jestem kompletnie zielony) jak i ile przez jaki czas etc?

Ponaddto moze ktos mądrzejszy podrzucic jakiegos linka do takich butli z CO2? bo w moim kraju sa nieosiagalne 🙂

IMG_20210101_121845.jpg

Edytowane przez fukanamase
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Super że masz wiedzę na temat Co2 .🙂 Ale czy zagłębiłes się w wiedzę o roslinach w naukowych czasopismach ? Co2 jest w większości wciągane przez rosliny gdy masz temperaturę powyżej 32*C. Wiedziałeś o tym ? Dodatkowo, potrzebna jest wilgotność oscylująca w okolicy 80%. 🙂 Porównywalna sytuacja do tej, która jest w lasach deszczowych i dżungli. 🙂 Co2 do boxa to nic innego jak chwyt marketingowy. 🙂 Dwie osoby dorosłe w domu wyprodukują tyle Co2 że starczy aż na 5 roślin. 🙂To jest moje zdanie. Oczywiście  każdy ma swoją rację lub chce przeciągnąć na swoją stronę. 🙂 Jest takie łacińskie przysłowie Nullius in verba - nie wierz nikomu na słowo. 🙂 Najlepiej sprawdz Sam. 🙂 Pozdrawiam. :mexican:

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

2 hours ago, MiniBox said:

Super że masz wiedzę na temat Co2 .🙂 Ale czy zagłębiłes się w wiedzę o roslinach w naukowych czasopismach ? Co2 jest w większości wciągane przez rosliny gdy masz temperaturę powyżej 32*C. Wiedziałeś o tym ? Dodatkowo, potrzebna jest wilgotność oscylująca w okolicy 80%. 🙂 Porównywalna sytuacja do tej, która jest w lasach deszczowych i dżungli. 🙂 Co2 do boxa to nic innego jak chwyt marketingowy. 🙂 Dwie osoby dorosłe w domu wyprodukują tyle Co2 że starczy aż na 5 roślin. 🙂To jest moje zdanie. Oczywiście  każdy ma swoją rację lub chce przeciągnąć na swoją stronę. 🙂 Jest takie łacińskie przysłowie Nullius in verba - nie wierz nikomu na słowo. 🙂 Najlepiej sprawdz Sam. 🙂 Pozdrawiam. :mexican:

No wogole jestem zielony tak jak wspominalem w poprzednim wpisie, pisalem tez ze to moja pierwsza uprawa ever. Takze ciesze sie ze na forum w przeciwienstwie do kurwifejsbuka mozna normalnie opinie powymieniac i skorzystac nie tylko z pustego gadania ale z expa wytrawnych hodowców 🙂 Super ze napisales, chetnie zapoznam sie z wypowiedziami jescze innych kolegow/kolezanek. "nie wierz nikomu" - przybijam! zbieram wlasnie informacje. Moja kminka jest z tąd że jak ogladam growlogi tu czy na haszyszu to czasem (czesto to za duze slowo) sie pojawiaja sie takie butle. W życiu mam takiego pecha ze jestem czesto przesadnie wkrecony w cos jak sie juz wkrece 😛 Na chwile obecna nie wjedzie zadna bo w moim kraju to jest nieosiagalne a dziewczyny w 1/4 życia. Tabsy dostalem za free podczas kupna ziemi, wiec skoro mam to mysle czy nie da sie czegos ulepszyc zeby pomidorki lepiej mialy 🙂 Co do warunkow to stestuje to pozniej czy moge takie osiagnac ale jak cofniesz sie do moich zdjec i zobaczysz jaki mam nawilzacz (ktory teraz jest puszczony na minimum) to jestem przekonany ze bylbym w stanie osiagnac 80proc wilgotnosci a 32stopnie nie sa zadnym wyzwaniem. Kolejny raz zapraszam do rozkminy, bo ja podazam tym co wyczytalem samemu ze temp ma oscylowac w okolicach 25-28 stopni i 50-70 wilgotnosc. Powinienem zwiekszyc temp i wet?

Edytowane przez fukanamase
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Chodzi o to że temperatura powyżej 32*C dla roślinek konopii w growBox jest za wysoka do prawidłowego rozwijania się . Powinna oscylować w przedziale 25/27*C . Teraz połącz te dwa fakty Co2 najlepiej wchłaniane powyżej 32*C w dużej wilgotności powietrza. Konopia w Boxie do prawidłowego rozwoju potrzebuje 25/27*C Max wilgotności powietrza 80% 🙂 Ale to są tylko moje obserwacje 🙂

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+