Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

[Clu058 / 0.16 m2 / 11l / Biobizz] Critical Lemon


BurmistrzSiwy

Recommended Posts

 Nazwa nasion i producenta: Critical Lemon od Advanced Seeds
Rodzaj i moc lamp: Led DIY clu058 - 150watt
Fotoperiod (czas świecenia): 18/6 potem 12/12
Namiot uprawowy / growbox, wymiary: 40x40
Rodzaj podłoża i wielkość donic: Biobiz all-mix
Nawozy: Biobizz grow/bloom/root juice/top max/heven/ph-/ph+ 
Wentylacja, przepustowość (m3/h): wentylator komputerowy 74m3/h
Dodatkowe informacje:  Pierwsza przygoda liczę na waszą pomoc, postawiłem na organiczny nawóz. Nie liczę na ilość tylko na jakość 😃

 

Dzien X od tego zdjęcia minęło około 2 tygodni, miałem problem z otworzeniem nasionka ale tak wygląda tak dziś. Wydaje mi się że lampa jest trochę za nisko i roślinka średnio idzie w góre, jest co2 pad led około 100w i wentylator na 30% mocy. Trening będzie to topping na 4 główne topy z lst i pytanie kiedy wrzucić roślinkę do doniczka 11 materiałowa i czy z doniczką torfową czy bez?

auGSyPI.jpgmbFfK3M.jpgMsHX6AM.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

2 hours ago, BurmistrzSiwy said:

 Nazwa nasion i producenta: Critical Lemon od Advanced Seeds
Rodzaj i moc lamp: Led DIY clu058 - 150watt
Fotoperiod (czas świecenia): 18/6 potem 12/12
Namiot uprawowy / growbox, wymiary: 40x40
Rodzaj podłoża i wielkość donic: Biobiz all-mix
Nawozy: Biobizz grow/bloom/root juice/top max/heven/ph-/ph+ 
Wentylacja, przepustowość (m3/h): wentylator komputerowy 74m3/h
Dodatkowe informacje:  Pierwsza przygoda liczę na waszą pomoc, postawiłem na organiczny nawóz. Nie liczę na ilość tylko na jakość 😃

 

Dzien X od tego zdjęcia minęło około 2 tygodni, miałem problem z otworzeniem nasionka ale tak wygląda tak dziś. Wydaje mi się że lampa jest trochę za nisko i roślinka średnio idzie w góre, jest co2 pad led około 100w i wentylator na 30% mocy. Trening będzie to topping na 4 główne topy z lst i pytanie kiedy wrzucić roślinkę do doniczka 11 materiałowa i czy z doniczką torfową czy bez?

auGSyPI.jpgmbFfK3M.jpgMsHX6AM.jpg

 

Na jakiej wysokosci trzymasz ten panel ? I 100w masz teraz ustawione ?

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Mam taki sam panel - 100W na obecny etap to zdecydowanie za duzo, szczegolnie, ze z tego co widze masz gdzies na 50cm od szczytu? Ja swiece 20-30% (30-45W) pierwszy tydzien, pozniej stopniowo zwiekszam, co wiecej mam troche wiekszego boxa (60x60) i 4 rosliny. Daj mniejsza moc i wyzej, jak sie troche wyciagnie to podsypiesz przy przesadzaniu.

Te doniczki torfowe to podobno chujowina bo strasznie dlugo sie rozkladaja w glebie uniemozliwiajac rozrost korzeni - takie informacje dostalem od kolegow z forum bo akurat tez w nie zainwestowalem, wiec ja przy przesadzaniu bede je wywalal. Jesli od tych zdjec minelo 2 tyg. to pewnie mozesz juz przesadzic do docelowych, korzenie powinny juz byc dobrze rozrosniete.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

18 godzin temu, Virandell napisał:

Na jakiej wysokosci trzymasz ten panel ? I 100w masz teraz ustawione ?

Tak mniej wiecej 100w, zasilacz mam 150w a potencjometr mniej wiecej na 2/3 nie mam dokładnej skali. Dokładnie 32cm.

18 godzin temu, HanYs napisał:

Mam taki sam panel - 100W na obecny etap to zdecydowanie za duzo, szczegolnie, ze z tego co widze masz gdzies na 50cm od szczytu? Ja swiece 20-30% (30-45W) pierwszy tydzien, pozniej stopniowo zwiekszam, co wiecej mam troche wiekszego boxa (60x60) i 4 rosliny. Daj mniejsza moc i wyzej, jak sie troche wyciagnie to podsypiesz przy przesadzaniu.

Te doniczki torfowe to podobno chujowina bo strasznie dlugo sie rozkladaja w glebie uniemozliwiajac rozrost korzeni - takie informacje dostalem od kolegow z forum bo akurat tez w nie zainwestowalem, wiec ja przy przesadzaniu bede je wywalal. Jesli od tych zdjec minelo 2 tyg. to pewnie mozesz juz przesadzic do docelowych, korzenie powinny juz byc dobrze rozrosniete.

Dzięki właśnie czytałem o tych doniczkach i ph wynosi 6 dzisiaj właśnie sensor do ph ziemi doszedł to sprawdzę od razu jak to wygląda czy doniczka nie obniża ph 😞 

Ziemia niby all-mix do tej pory sama woda, zacząć dodawać nawozów? 

Edytowane przez BurmistrzSiwy
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

W dniu 20.04.2020 o 21:32, HanYs napisał:

 

Te doniczki torfowe to podobno chujowina bo strasznie dlugo sie rozkladaja w glebie uniemozliwiajac rozrost korzeni - takie informacje dostalem od kolegow z forum bo akurat tez w nie zainwestowalem, wiec ja przy przesadzaniu bede je wywalal. Jesli od tych zdjec minelo 2 tyg. to pewnie mozesz juz przesadzic do docelowych, korzenie powinny juz byc dobrze rozrosniete.

zgadzam sie z @HanYs nie widze sensu wsadzac doniczki w doniczkę.

chyba że ze zdejmowanym dnem, jak to urbanremo pokazywał. 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+