Skocz do zawartości
thc-thc

grower

HPS150 - Korzeń wychodzi z donicy 7.5L (22 dzień)


Gość

Recommended Posts

DOBA 58 (siódma doba kwitnienia)

Wysokość 97cm. Tempo wzrostu nadal 3cm/dobę. Odległość Obiektu od Słońca to 18cm. Pierwsze dolne piętro całkiem uschło, drugie podsycha i popękane oraz poplamione. Od czasu usunięcia głównego szczytu zauważyłem zmniejszenie intensywności zapachu w pomieszczeniu, gdzie Szafa z Obiektem się znajduje. 

Załączam zdjęcia. 

 

IMG_2504.jpeg

IMG_2506.jpeg

IMG_2508.jpeg

IMG_2513.jpeg

IMG_2518.jpeg

IMG_2521.jpeg

IMG_2522.jpeg

IMG_2527.jpeg

IMG_2529.jpeg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jaka temperatura przy szczytach? Poczytaj na spercroppingu na zakładkę i działaj. Z dołu zrób fryzjera i powycinaj popcorn, bedzie lepsza cyrkulacja. 

I nie licz jeszcze kwitnienia bo dopiero kielichy formuje. Czas od przelaczenia swiatla do kielichów nazywamy indukcją. Kwitnienie sie zacznie za jakies 2 dni.

Edytowane przez LemonSilverHaze
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Przepraszam, nie do końca rozumiem grypsy bo dopiero się uczę 😄 Co dokładnie u dołu mogę bezpiecznie wyciąć - dolne piętra np. do czwartego pozostawiając same szczyty? Pierwsze dwa piętra dolne wyciąłem dzisiaj, bo pierwsze całkiem wyschło a drugie było podeschnięte i popękane. 

Czytałem kilka artykułów na temat super cropping, nawet na forum jest wątek Vito, ale nadal nie jestem do końca pewny, w którym miejscu nadłamać szczyt. Wrzucam zdjęcie z zaznaczonym szczytem od początku do końca, może ktoś podpowie?

DOBA 59 (doba 8 @ 12/12)

Wysokość 100cm, tempo wzrostu 3cm/dobę, odległość najwyższego szczytu od Słońca wynosi 15cm. 

Temperatura przy najwyższym szczycie wynosi 38 stopni (trzymałem termometr alkoholowy kilka minut aż temp. przestała rosnąć), a u dołu w cieniu rośliny wynosi 21 stopni, natomiast otoczenie w którym stoi box ma 17 stopni.

Czy tak ma wyglądać łamanie na zakładkę, dobrze rozumiem? Biorę najwyższy szczyt i poniżej pierwszego dolnego piętra szczytu nadłamuję/zgniatam tak, aby opadło pod kątem 90st, w dwóch miejscach - kilka cm nad początkiem pędu szczytu i kilka cm pod pierwszym piętrem pędu, a potem wychodzi takie coś jak na zdjęciu narysowałem? Potem tą "zakładkę" można związać dla umocnienia i ustabilizowania albo skleić plastrem, sądząc po zdjęciu i opisie kolegi z forum @Judaista ([link do posta])?

IMG_2553.thumb.jpeg.1da1b4ec0e8c81954aa1b83dc6d75cd8.jpeg

 

IMG_2540.jpeg

IMG_2542.jpeg

IMG_2559.jpeg

IMG_2546.jpeg

IMG_2547.jpeg

IMG_2548.jpeg

IMG_2549.jpeg

IMG_2550.jpeg

IMG_2551.jpeg

IMG_2554.jpeg

IMG_2556.jpeg

IMG_2557.jpeg

IMG_2558.jpeg

IMG_2560.jpeg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

DOBA 61 (doba 10 @ 12/12)

Wysokość przed treningiem 101cm, odległość najwyższego szczytu od Słońca przed treningiem 14cm.

SUPER CROPPING (godz. 12:00)

Jednak nie zrobiłem takiej zakładki jak @Judaista , łodygi szczytów okazały się być bardzo twarde, pomimo, że od 4 dni nie podlewane i już sucho jest. Musiałem użyć dużo siły przy ściskaniu, aby łodyga się zgniotła. Przy naginaniu zewnętrzne warstwy łodyg nadpękły i czułem, że gdy zegnę ją o 180 stopni w dół aby zrobić zakładkę, to ją przerwę całkiem. Dlatego zgniotłem każdy z 6 górnych szczytów w dwóch miejscach poniżej pierwszego piętra każdego szczytu i przymocowałem je do pięter podstawowych poniżej aby trzymały się na takim poziomie i nie podniosły się. Jeden szczyt przymocowałem sztywnym drutem do wkręta w ścianie, bo kładł się na bok, inne oparłem o ściany i grzecznie stoją. Dolne 4 szczyty zostawiłem nienaruszone.

Wysokość po treningu 85cm, odległość najwyższych szczytów od Słońca wynosi 30cm. (16cm w dół uzyskałem dzięki treningowi)

Po 3 godzinach od treningu podałem wodę 1800ml z nawozem ATAMI Terra Max 9ml (pierwsze podlanie z nawozem na kwitnienie).

Załączam zdjęcia (po treningu). 

 

IMG_2647.JPEG

IMG_2656.JPEG

IMG_2650.JPEG

IMG_2655.JPEG

IMG_2645.JPEG

IMG_2651.JPEG

IMG_2652.JPEG

IMG_2653.JPEG

IMG_2658.JPEG

IMG_2659.JPEG

IMG_2660.JPEG

IMG_2661.JPEG

IMG_2662.JPEG

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Minęło 5 godzin od treningu. Niestety wszystkie szczyty, które zostały poddane treningowi, wyglądają marnie - z każdą godziną liście coraz bardziej mizerne, wszystkie liście opadnięte bezwładnie w dół. Czytałem, że do dwóch dni powinny się podnieść, ale brakuje mi wiary w taki obrót sprawy. Czy jeśli te 6 uszkodzonych szczytów uschnie i nie podniesie się, to jest sens wyciąć je i ciągnąć kwitnienie dalej dla pozostałych 4 dolnych szczytów? Czy nie warta skórka za wyprawkę i lepiej zlikwidować Obiekt i zaczynać od nowa?

Załączam zdjęcia 5 godzin po treningu.

 

IMG_2675.jpeg

IMG_2676.jpeg

IMG_2677.jpeg

IMG_2679.jpeg

IMG_2681.jpeg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dziwne, ze tak zaaregowala. Podniesie sie na bank. Konopie to bardzo silne rośliny. Jak masz ashai sl albo boomboom spray to psiknij im. Swiatlo im obniz jak polamales. Bo znow sie powyciaga. Im wiecej lumenow tym lepiej. Oczywiscie jezeli temperatura w boxie ci na to pozwala

Edytowane przez LemonSilverHaze
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Niestety, nie mam nic poza nawozem. A w obecnej sytuacji nie wiem, w jakim tempie może przyjść zamówienie z internetu. Przy odległości 15cm od lampy było 38 stopni, wydawało mi się, że nie przeszkadza to roślinie, ale 40 stopni bym chyba nie przekraczał. Ewentualnie zastanawiam się nad dodaniem jakiegoś wiatraka/nawiewu z góry na roślinę, aby czuła się jak na wietrze na zewnątrz. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

11 godzin temu, alibaba8692 napisał:

Niestety, nie mam nic poza nawozem. A w obecnej sytuacji nie wiem, w jakim tempie może przyjść zamówienie z internetu. Przy odległości 15cm od lampy było 38 stopni, wydawało mi się, że nie przeszkadza to roślinie, ale 40 stopni bym chyba nie przekraczał. Ewentualnie zastanawiam się nad dodaniem jakiegoś wiatraka/nawiewu z góry na roślinę, aby czuła się jak na wietrze na zewnątrz. 

Moze stacje pogodowa masz zjebana albo zle zmierzyles. Jak dasz dlon miedzy lapme a szczyt i wytrzymiesz bez parzenia minute to spokojnie mozesz tak lampe ustawić. Ashai sl mozesz kuoic w obi ogród.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Trzymałem wtedy dłoń (15cm od lampy, 38 stopni) i czuć spore ciepło jak przy dłuższym opalaniu na Słońcu w upale 40st., ale mogłem trzymać komfortowo dłoń dłużej niż 1min. Tylko ja lubię się opalać, więc może mam zaburzone odczucia 😄

Co do samego pomiaru to trzymałem w dłoni na wysokości najwyższego szczytu zwykły pokojowy termometr alkoholowy (ze słupkiem cieczy wskazującym temperaturę) i trzymałem go tak długo, aż przestała rosnąć temperatura. Przestała jak wskazał 38 stopni.

Dla pewności powtórzę pomiar na dniach. 

 

DOBA 62 (doba 11 @ 12/12)

Wysokość 85cm, odległość od Słońca 30cm. Godzina 18:00 [30 godz. od SC].

Dwa najniższe szczyty, z piętra 5., które zostały poddane SC, nie są zwiędnięte, wyglądają ok, ale jeszcze nie postawiły łodygi, leżą oparte o ścianę.

Cztery wyższe szczyty, z pięter 6. i 7., leżą oparte o ściany i mają opadłe wszystkie liście, oraz szczyty, bezwładnie zwisające, a łodygi główne giętkie jak z gumy. 

Najniższe szczyty, nienaruszone, nie poddane treningowi, rosną sobie spokojnie jak do tej pory. 

Czy to możliwe, że Obiekt właśnie naprawia pierwsze najniższe uszkodzenia, a jak sobie z nimi poradzi, to dopiero będzie leczyć wyższe?

 

Załączam zdjęcia, z oznaczeniami który szczyt z jakiego piętra.

IMG_2744.jpeg

IMG_2749.jpeg

IMG_2750.jpeg

IMG_2751.jpeg

IMG_2752.jpeg

IMG_2753.jpeg

IMG_2755.jpeg

IMG_2757.jpeg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+