Skocz do zawartości
thc-thc

grower

HPS150 - Korzeń wychodzi z donicy 7.5L (22 dzień)


Gość

Recommended Posts

Witam. Mój podopieczny ma 22 dni i jest obecnie w donicy 7.5L. Dziś zauważyłem, że z jednego z otworów w dnie donicy wychodzi biały korzeń. Podopieczny wcześniej do 15 dnia był w doniczce 1.5L i został przeniesiony do 7.5L ze względu na to, że wiele korzonków zaczęło pojawiać się w otworach pod doniczką. Czy to oznacza, że muszę go przenieść do jeszcze większej donicy? 

Cytat

 

Słonko: HPS 150W

BOX: 60x60x160

Podopieczny: Super Lemon Haze Feminizowane (GHS) 

 

PS. Podopieczny w 22 dniu ma 22cm wysokości i 33cm szerokości, czy tempo rozwoju jest w miarę prawidłowe?

Załączam zdjęcie spodu donicy 7.5L.

 

Pozdrawiam,

Alibaba

IMG_1239.jpeg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Zapomniałem napisać, świecę od początku 18/6 a po 30 dniu zamierzałem przełączyć na 12/12 na kolejne 60 dni, sugerując się poradnikiem jokera z forum. 

Podopieczny jest tylko jeden, ze względu na to, że to pierwszy i dopiero się uczę, więc chciałem mieć mniej na głowie za pierwszym razem.

Minęło 24h i korzonków dzisiaj już jest więcej. Załączam zdjęcia (doba 23) jak wygląda nasza koleżanka. Załączam też zdjęcie skrzynki w całości, ale uwaga to nie jest zdjęcie z dzisiaj tylko z przed kilku dni.

Biorąc pod uwagę zdjęcia nr 1 do 3, zastanawiam się, czy liść po prawej nie ma jakiejś wady genetycznej, bo nie rozrósł się na trzy listki jak jego odpowiednik naprzeciw, tylko jest jeden w całości i to taki dziwnie "pomarszczony". 

Czyli mam trzymać na weg (18/6) tak długo, aż podopieczny wypełni cały box, a potem przełączyć na flo (12/12) na kolejne 60dni?

Co do donicy to widzę, że 15L ma średnicę 33cm, więc do boxa 60x60 wejdzie bez problemu. Donica 32L ma 43cm średnicy, a 60L to już 55cm średnicy. Ta ostatnia trochę za duża, bo na styk i utrudni dystrybucję powietrza, ale 32L mogła by wejść. Którą proponujecie?

https://www.castorama.pl/doniczka-produkcyjna-15-l-czarna-id-81979.html

https://www.castorama.pl/doniczka-produkcyjna-czarna-32-l-id-1003236.html

https://www.castorama.pl/doniczka-produkcyjna-czarna-60-l-id-1003235.html

Cytat

Aktualizacja: DOBA 23. Wysokość 23cm; rozpiętość dolnych liści 22cm, środkowych 35cm, górnych 27,5cm; temp. boxa 24,5stC, wilg. 42%; temp. otocz. 15,5stC, wilg. 46%; temp. zewn. -1,0stC.

IMG_1261.jpeg

IMG_1262.jpeg

IMG_1269.jpeg

IMG_1271.jpeg

IMG_1272.jpeg

IMG_1273.jpeg

IMG_1275.jpeg

IMG_1109.jpeg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Cytat

Aktualizacja: DOBA 25. Wysokość 28cm; rozpiętość dolnych liści 23cm, środkowych 37cm, górnych 34cm; temp. boxa 26stC, wilg. 38%; temp. otocz. 16stC, wilg. 44%; temp. zewn. -2,5stC.

Pojawiły się jakieś plamy na dwóch równoległych liściach, co to może oznaczać? Zaznaczyłem je czerwonym kółkiem na zdjęciach. 

W weekend lecę szukać po sklepach donicy 32-60L... Jakieś wskazówki co do przesadzenia? Z małą 1,5L nie było problemu, w jednej dłoni się mieści po obróceniu do góry nogami, ale 7,5L jest spora...

Zdjęcia:

IMG_1311.jpeg

IMG_1314.jpeg

IMG_1315.jpeg

IMG_1317.jpeg

IMG_1319.jpeg

IMG_1320.jpeg

IMG_1322.jpeg

IMG_1323.jpeg

IMG_1325.jpeg

IMG_1326.jpeg

IMG_1333.jpeg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ja bym dał lampę zdecydowanie bliżej rośliny, zasada przesadzania ta sama... dasz rade 😄  Podlewasz samą wodą? Jakie ma PH?;p U mnie zaczynało się od podobnych małych plamek... Tylko że ja lecę w hydro... Wstaw zdjęcie w normalnym świetle, może ktoś bardziej doświadczony się wypowie 😛

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

3 godziny temu, Pomidorek napisał:

U mnie zaczynało się od podobnych małych plamek...

I do czego one doprowadziły? 

Podlewam wodą z kranu, odstaną kilka dni aby chlor i metale ciężkie odparowały, bez żadnych dodatków. Nie stosuje na razie żadnych dodatkowych nawozów, ziemia którą kupiłem ma w sobie nawóz na 6 tygodni. pH wody to ok. 7,5.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Cytat

Aktualizacja: Podopieczny przeniesiony z medium 7.5L do 60L.

Cytat

Aktualizacja: DOBA 30. Wysokość 38cm; rozpiętość dolnych liści 24cm, środkowych 40cm, górnych 45, górnych środkowych 39cm, górnych najwyższych 25cm; temp. boxa 26stC, wilg. 38%; temp. otocz. 16,50stC, wilg. 43%; temp. zewn. 2,5stC.

Zauważyłem, że u dołu łodygi pojawiły się zaraz nad powierzchnią małe korzonki/kiełki - prawdopodobnie za mało ziemi nasypałem. Teraz po przeniesieniu do większego medium przykryłem je ziemią trochę wyżej.

Jak już podopieczny podrośnie na tyle aby wypełnić szafę, to wtedy przestawić słońce na flo 12/12 na kolejne 60dni?

IMG_1523.jpeg

IMG_1530.jpeg

IMG_1541.jpeg

IMG_1556.jpeg

IMG_1549.jpeg

IMG_1554.jpeg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+