Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Led moc 600w now rośnie?


AndrewKiller

Recommended Posts

Dwie rośliny, świeciłem 18h, ale właśnie światłem wegetatywnym i kwitnącym, a chyba powinienem tylko wegetatywnym niebieskim. Schowek 1m x 2m. Pytam bo pierwszy raz LED. Lampa to Bestva. Dokładnie ta. Więc sorry nie 600w tylko 1000w

https://bestvaled.com/products/bestva-1000w-led-grow-light

Ziemia nie pamiętam, z marketu bez nasion chwastów, używałem jej kiedyś na normalnej lampie hps i było ok, tylko że tamta brała dużo prądu i dużo ciepła. Przy ledach mniej wody dajesz. Nawóz kupiłem w royal seeds + dolomit. Proszę zatem o pomoc na przyszłość? Będę za 2 tygodnie w Polsce to kupię wszystko co potrzebuje prawidłowe. Szczerze nie wiem jak hodować roślinki pod LED... A niby takie piękne są, czytam tylko, potrzebują mniej energii, mniej wody, mniej wszystkiego, tylko widać coś robię zdecydowanie nie tak 😞 więc chyba skończą w koszu..

Edytowane przez AndrewKiller
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Za słaba lampa na taką powierzchnię 1x2m to na bank. Ta cała bestva 1000W w rzeczywistości pobiera tylko 185W. Koło 1000 to ona nawet nie stała 🙂

 

  • Dimension: 12.2x8.26x2.36 inches
  • Replaces a 600 watt HPS/MH
  • Item Weight: 7.0 pounds
  • LEDs Angle: 120°
  • 100pcs Dual-Chip 10W Bridgelux/Epileds LEDs
  • Avg. Power Draw: 185W
  • Input Voltage: AC85-265V
  • Working Temp: -68~104℉
  • Frequency: 50-60Hz
  • Lifespan: 100,000 hours

Może i ma 100 czipów po 10W co przy prostej matematyca daje 1000W (100x10), ale zasilacz to ma jakiś mały, skoro tylko 185W pobiera. To jest lampa na szafę 0.5x0.8m powierzchni, nie na schowek 1x2m.

lepiej, że świeciłeś i czerownym i niebieskim niż miałbyś tylko niebieskim świecić. To w ogóle by dostawały tylko połowę z tych 185W. 

Na kiego grzyba 2 rośliny do takiego schowka. Strata miejsca. Żeby coś sensownego tak wyrosło to musiałbyś mieć ze 2 x hps 400w i donice po 20l np. Wtedy to by mogły ładne krzaki urosnąć.

Dodatkowo ziemia marketowa też mogła zrobić swoje, chociaż nie musiała. 

Jak chcesz na tej lampie dalej jechać to przenieś się do szafy takiej standardowej 0.5x0.8x1.8m, bo na taki schowek to byś musiał z 6 takich lamp kupić. Te jej niby 1000W to ściema jak nie wiem co.

Edytowane przez Rysiu
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dobra Stary widzę że w ogóle nie mam co z tobą rozmawiać, bo nawet nie masz pojęcia o świetle. Sorry to jest model 1000w, a jak zauważyłeś świeci jak żarówka hps 600w. To raz, dwa ledy mają mniejsze zużycie prądu, dlatego pobiera 185W, a Ty obliczasz mi 185w. Po drugie to jest najlepsza lampa chińska. Koniec tematu, bo nie ma jak to prowadzić dyskusje z kimś kto nie ma pojęcia i świetle.

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Model 1000w? Hahaha. A niech by i npisali że to model 1000000W z wbudowanym kawałkiem słońca, to jak bierze 185W to ni ch.ja nie da tyle świat£a żeby starczyło na 2 metry kwadratowe. Najlepsza chińska lampa? O kur.. Aż dziwne że chińczycy zgodzili się sprzedać ją po za teren chin. Taką ku**a technologię oddali za 119 dolców. Szaleńcy!!! Masz chłopie zwykłego chiñskiego leda na zwykłych chińskich diodach który zużywa 185W. Nie oczekuj że zaświeci jak 600W hps a już na pewno nie 1000W 😄 hahaha

Edytowane przez Rysiu
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+