Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Czy można przesadzić z oświetleniem?


WeedBeg

Recommended Posts

Ehe, no ja mam wrażenie, że spaliłem moje wszystkie na starcie ? z tego co pamiętam, to najszybciej szło na samym początku, od pestki jak miałem ustawione 50W i jakieś 20cm. Potem.... hmmm.... no dałem więcej ? 270W 24h.... chyba za dużo.

A i przy okazji @Nowy84 stronka super!

Edytowane przez WeedBeg
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Po przeczytaniu tego artykułu też jestem sporo mądrzejszy. Skręciłem lampy do 200W aktualnie. Następny grow będę delikatniej dawkował światło i obserwował .

Mój Blue Spider jest przepalony. Dziwne tylko, że on jeden. Reszta wykazuje oznaki nadmiaru światła, ale nie tak drastyczne. A mówili "ładny kolorek wszedł" :Facepalm:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Panowie, mam prośbę, czy ktoś kto posiada panel LED RB (czerwone + niebieskie) mógłby zmierzyć przy pomocy darmowej apki na androida swoje natężenie na poziomie sadzonki/rośliny/liści?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.doggoapps.luxlight&hl=en_us

Aktualnie u mnie przy poborze:

50W - 1000 lx

75W - 1300lx

max 140W - 2500 lx

wszystkie wyżej przy 50cm od lampy

Jak se przypomnę jak je 'naświetlałem' wcześniej to dostały wcześniej jakieś 12-14 klx, z dość bliska +- 20cm ?

Niech mnie ktoś poprawi, z tego co wyczytałem to do normalnej uprawy potrzeba 50 klx, czyli 50k lumenów na m2, dla lampy HPS. Dla LED to powinno być 50% tej wartości czyli 25 klx, dla uprawy na 0,5m2 powinno zatem przypadać 12,5 klx, dobrze liczę?

ps. tak wiem, że pomiar zależy od sprzętu, raczej chodzi o pomiar 'na oko', rząd wielkości +-

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+